Misery nechce zomrieť

• Česko Misery nechce zemřít (viac)

Aj túto zimu sneh prikryl takmer celé Colorado. A aj túto zimu sa známy spisovateľ Paul Sheldon vybral do zasnežených hôr napísať ďalší román zo svojej úspešnej série, ktorej dominuje postava Misery. Všetko však má svoj koniec a tak Paul dokončí román s fatálnym koncom pre hlavnú postavu. Keď Paul nasadal do svojho auta, ešte netušil, že od tej chvíle sa všetko zmení. Zasnežené cesty sú príliš zradné a iba náhodou Paul nedoplatil na nepozornosť životom. Nebyť Annie Wilsonovej, Paul už mohol byť na onom svete, pretože to bola práve ona, ktorá Paula po nehode zachránila. To však zďaleka nie je všetko. Ako sa ukáže, Annie je nadšenou obdivovateľkou Paulovej postavy Misery. A keď sa dozvie, že Misery zomrie, jej starosť o Paula naberie šialené rozmery... (RTVS)

jeany23

K filmu mám jen tři námitky: 1.) Annie mohla být ještě malinko drsnější, 2.) pro děj úplně zbytečná, otravná manželka toho policajta, 3.) oseknuté vyvrcholení filmu - mohlo se tam ukázat, jak se ten chudák s přelámanýma nohama dostal z domu, jak si přivolal pomoc nebo tak...Jinak by to bylo za pět hvězd. ()

baron156

Napínavá atmosféra a ten konec je nejlepší. Jako horor to taky není špatné. A ta úžasná Kathy Bates (Oscar) jako šílená fanynka číslo jedna. Nejlepší filmová adaptace od Kinga. ()

Nataniel73

Jeden z mojich najoblúbenejších filmov ako adaptácia knihy od Stephena Kinga. Pamätám sa ako som ju hltal v čase dospievania a bola mi príjemným spestrením tak trochu stereotypných školských časov. Upozorňujem, že kniha je ďaleko brutálnejšia ako film samotný, ale možno je aj dobré, že sa režisér nedržal zubami nechtami knižnej predlohy. Annie Wilkisová a Paul Sheldon si musia k sebe nájsť cestu aby aspoň jeden z nich prežil. Inteligentnému spisovateľovi začína byť veľmi skoro jasné, že sa po záchrane života ocitol v pekle a pokiaľ sa chce z neho dostať živý, musí hrať podľa nôt jeho "opatrovníčky" a obdivovateľky v jednej osobe. Annie je zlatíčko, ktoré však malo byť zavreté v ústave so zvýšenou ostrahou. Paul Sheldon pri ceste za slobodou urobí niekoľko chýb a vykúpenie bude bolestnejšie než čakal. Majstrovsky zahrané v podaní oboch hlavných hercov, atmosféra hustá a záver správne vygradovaný. Nechýba ani špetka humoru a možno niektorý diváci budú súcitiť aj s hlavnou hrdinkou, ktorej mi nakoniec prišlo ľúto. Za mňa 85% a jeden z TOP 100 filmov. ()

Carcooli

Páni! Jak mi mohl tento herecký koncert uniknout? Tohle bylo naprosto nejlepší, co jsem kdy viděla. Jako fanouška hororu mě naprosto nadchlo, že se dá skvělý horor natočit i bez litrů krve, nahatých modelek a dalších kravin. Absolutně úžasný snímek s úžasnou Katky a neméně famozním Jamesem! Scény, kde jsem lapala po dechu a jako malá holka řvala "doraž ji! Pohni! Rychle zpátky! Už jede!" Nechtěla jsem, aby to skončilo a chci ještě!! Pokud máte tip na něco podobného, rychle mi ho napiště.Stephen King byl prostě borec. **BYL JSTE VENKU. MŮJ TUČŇÁK JE VŽDY OTOČENÝ NA JIH**/ **Top scény: Kathy převrhne víno (chudák Paul) ** Kathy bere kladivo na kotníky (chudák Paul) **Kathy zastřelí cherifa (chudák Paul)* Za mě 10/10 ()

Bogrant

Jedna z tých lepších Kingových adaptácií. Presvedčivý horor s hustou atmosférou v chladnom počasí odohrávajúci sa v jednom dome. Stačí to, pretože Kathy Bates tu podáva tak presvedčivý a hrôzu naháňajúci výkon, že sa bojím dať horšie hodnotenie. Proste nemôžem. ()

imanicornyt

Já osobně si stojím za tím, že dát dohromady bezchybný a v rámci možností dokonalý snímek podle Kingovy předlohy je téměř nereálné, protože laťka je pravidelně nastavována příliš vysoko. Misery nechce zemřít obstojně a velmi poutavě reprezentuje atmosféru autorových děl a obecně i hororový žánr, ale tím, že jsem původní knihu četla ještě před zhlédnutím filmové podoby, nejsem ochotná vytlačit celkové hodnocení nikam výš. Musím ale podotknout, že herecké výkony i režijní práce udělaly z tohoto počinu velmi napínavý psychologický thriller. ()

danny70

Dle mého nejzdařilejší adaptace některé z knih Stephena Kinga a zároveň jedna z mála knih tohoto autora, která není vyloženě horor. Kdyby psal více takovýchto knih, bylo by více takovýchto skvělých filmů. Oscar (ač mám vůči tomuto ocenění čím dál větší výhrady) za nejlepší herecký výkon v tomto případě naprosto zasloužený. ()

Feacher

Říkal jsem si, že když James Caan před pár dny zemřel, měl bych se podívat na některý z jeho filmů, který jsem neviděl a volba padla na Misery. A volba padla správně. Úžasná práce s příběhem a scénami - naprosto jednoduše natočeno, ale přitom to mělo napětí a ten strach a podivnost z obrazovky jen stříkalo. Co je ale asi nejdokonalejší byl výběr Kathy Bates do role Annie. Zahrání téhle postavy je skutečně na Oscara, to se dokonale povedlo! Bavilo celou dobu, nemám co bych vytknul, 5*! ()

RPGman

Jeden z mála filmů podle Kingovy knihy, který se opravdu povedl .Postava Kathy Bates by mohla v děsivosti soupeřit s postavou Hannibala Lectera. ()

limited

Jedna z nejlepších adaptacích Kinga. Atmosféra z knížky byla přenesena více než uspokojivě, na čemž má lví podíl ústřední dvojice v podání Jamese Caana a Kathy Bates. Oba herecké výkony řadím mezi naprostou špičku. Pravda, že Batesová měla o něco víc prostoru (její postava byla mnohem výraznější) než Caan, proto to možná vypadá, že jeho výkon zastiňuje. Ale pro mě to bylo skoro naopak. Caan byl prostě geniální. Jinak po formální stránce není filmu co vytýkat. Škoda, že takových výborných adaptací není více. ()

1990Jirik

Bál sem se víc než u 95% všech texaských masakrů, Kruhů,Koulí apod... Jen představa že se ocitnu v roli Paula Sheldona mě uvádí do stavu zoufalství... Nehledě na to jak byla hlavní hrdinka nevypočitatelná jednou tak jednou tak to bylo to co u každého diváka prostě musí držet očekávání co přijde za pět min. ()

insky

Asi ťažko by sa hľadala lepšia herečka ako práve táto "Misery", perfektne natočený film, ktorý vtiahne diváka do deja a aj keď sa odohráva v podstate len v jednom dome, tak z minima vyťažil maximum...vynikajúce napätie do konca. Občas som sa bál namiesto spisovateľa :) ()

baronGrga

Příklad skvělého hororu, kde není zapotřebí ani lekaček, ani děsivých sil zla, ale staré dobré psychopatie. Annie Wilkesová to umí roztočit ve velkém, ať už v roli pilné ošetřovatelky, těžkopádné ctitelky či běsnící furie. Všechna čest, famózní výkon. ()

Luckab92

Je obdivuhodné vtěsnat tak strhující příběh do prostoru jednoho domu - vlastně skoro jen do jednoho pokoje a mezi dva lidi. To, že ve filmu nevystupuje žádné nadpřirozeno, jenom vyšinutá "fanynka číslo jedna", přibližuje příběh realitě a dává mu ještě děsivější podobu. ()

Zemřel herec James Caan

Zemřel herec James Caan

07.07.2022

Z amerického Los Angeles přichází smutné zprávy, ve věku dvaaosmdesáti let totiž ve středu večer opustil filmový svět americký herec James Caan, jehož si diváci mohou vybavit ze snímků jako Příliš… (viac)

Zemřel herec a režisér Carl Reiner

Zemřel herec a režisér Carl Reiner

30.06.2020

Sam Raimi se vrací k hororu

Sam Raimi se vrací k hororu

21.10.2019

Režisér Sam Raimi (Armáda temnot, Lesní duch) se po desíti letech vrátí k žánru, který ho kdysi proslavil. Kultovní režisér chystá zatím nepojmenovaný horor, který by měl být kombinací Misery… (viac)