Misery nechce zomrieť

• Česko Misery nechce zemřít (viac)

Aj túto zimu sneh prikryl takmer celé Colorado. A aj túto zimu sa známy spisovateľ Paul Sheldon vybral do zasnežených hôr napísať ďalší román zo svojej úspešnej série, ktorej dominuje postava Misery. Všetko však má svoj koniec a tak Paul dokončí román s fatálnym koncom pre hlavnú postavu. Keď Paul nasadal do svojho auta, ešte netušil, že od tej chvíle sa všetko zmení. Zasnežené cesty sú príliš zradné a iba náhodou Paul nedoplatil na nepozornosť životom. Nebyť Annie Wilsonovej, Paul už mohol byť na onom svete, pretože to bola práve ona, ktorá Paula po nehode zachránila. To však zďaleka nie je všetko. Ako sa ukáže, Annie je nadšenou obdivovateľkou Paulovej postavy Misery. A keď sa dozvie, že Misery zomrie, jej starosť o Paula naberie šialené rozmery... (RTVS)

asirtes

Kathy Bates má naozaj vysoký kredit stať sa najnesympatickejšou herečkou všetkých čias, a darí sa jej to veľmi dobre! Držím jej v tomto úspechu palce a musím podotknúť, že len ťažko sa dostávam cez to, keď ju vidím v úlohách kladných hrdiniek, alebo veselých mamičiek (ako naposledy, keď sa mihla v The Blind Side - až ma zamrazilo :D). Ale v Reinerovej Misery našťastie pre nič podobné nie je miesto. ()

Yoshimitsu

Kathy Bates moje oblíbenkyně ze série AHS, kde jsem jí vlastně poznal. Tady poměrně mladá 42 letá zprvu velice milá, cákla do knih a posedlá spisovatelem, kterého zachránila z auta, ale jak se dozví, že jí spisovatel zabil Misery na konci knihy, tak začne pořádně vyšilovat a on ví, že je právě v prdeli. Kathy své emoce plivala všude kolem sebe, jak drak oheň famózní výkon. Doporučuji a dávám 100% ()

Fleetguard

Další z řady nočních můr Stephena Kinga! Myslíte si, že máte zatracené štěstí, když Vás z havarovaného vozu uprostřed pustiny zachrání zdravotní sestra a ještě k tomu je to vaše největší fanynka? Tak to jste ještě nepotkali Annie Wilkisovou. Její dokonalá péče se postupem času mění v brutální tyranyi,ze které není úniku. Takřka celý film se odehrává v jednom malém útulném pokoji a pouze se dvěma herci, přesto Vás mohu ubezpečit, že se nudit určitě nebudete. Čeká Vás šokující psychothriller s gradujícím dějem a výbornými hereckými výkony Jamese Caana a Kathy Batesové. ()

dANo

Thriller so všetkým, čo k tomu patrí... úplná klasika. Kathy Bates sa v tomto filme našla a jej výkon sa dá považovať za jej životný. ()

Kerion

Skvělý film podle knihy Stephena Kinga. Velmi povedené rozpracování postav a to hlavně Annie Wilkisovou. Trochu se mi ve filmu nezdá jedna příběhová souvislost a proto to není 5*. ()

Compadre

Knihu jsem nečetl, ale filmové zpracování jsem viděl několikrát a mohu zodpovědně říct, že to byl nářez. Kathy Bates je hotovej maniak a úplně se mi z ní chtělo blejt. PS: jestli jsem chtěl někdy bejt spisovatelem, tak teď už nechci :) ()

Tomatáš

Zajímavá atmosféra, skvělý James Caan. Ovšem film byl zbytečně dlouhý a uměle natažený. Očekával jsem zajímavější a neočekávanou koncovku, což se bohužel nestalo. Každopádně mohu vřele doporučit všem, kteří tento žánr považují za svůj oblíbený. ()

Brain-D

Jamesu Caanovi bych za tohle dal snad i metál. Napětí se tu dalo krájet a myslím, že by se stalo lépe, kdyby nebohý spisovatel raději nehodu nepřežil. ()

Eleanor05

No, jako horor to není v žádným případě a dneska už se točí jinak, ale za výborný originální nápad od pana Kinga a ucházející scénář (z 80% stávající se z dialogů z knížky), dávám 3*... ()

Yoda sama

Samozrejme, že sa nedalo zadaptovať všetko, čo si Paul Sheldon myslel o sebe, o svojej kariére, o živote, o Misery a o Bohyni Annie za 6 mesiacov svojho väzenia, všetky Kingove extrémy (bol by som rád za scénu s kosačkou) a celkovo omnoho zúfalejšiu atmosféru knihy (dej filmu ako keby sa odohrával počas jedného týždňa, aj napriek montáži s písaním a Paul sa nestihol zmieriť so svojím osudom a prejsť si toľkými zmenami ako v knihe), ale kašlať to, je to skvelá adaptácia, taktiež desivá a herci sú skvelí. Ospevovať Kathy Bates samozrejme nemusím. ()

JohnSmith

Výborná adaptace Kingovi povídky. Výborný Caan a naprosto dokonalá Batesová. Téhle fanatické sestře bych se do rukou dostat nechtěl. ()

zdenny

Klasika a legenda. Co jiného říct? Skvěle zahráno. A to možná i proto, že váha celé stopáže stála prakticky jen na dvou hercích. SPOILER: Cele to trošičku upadlo se zjištěním, co a kdo je vlastně paní domácí zač. Kdyby to totiž byla normální ženská z vesnice, která je ale velkou obdivovatelkou hlavního hrdiny a přeskočilo jí až po přečtení rukopisu, pak by to pro mě bylo víc, jak bych tak řekl, do morku kosti. ()

Good Luck

Skvělá atmosféra... Film má poutavý děj, žádné nudné odbočky, bezvýznamné dialogy, či monology a výplňový obsah bez významu.  Myslím si, že největší zásluhu na tom, proč se mi ten film líbí je je příběh....Tedy předloha od S. Kinga. ()

Zemřel herec James Caan

Zemřel herec James Caan

07.07.2022

Z amerického Los Angeles přichází smutné zprávy, ve věku dvaaosmdesáti let totiž ve středu večer opustil filmový svět americký herec James Caan, jehož si diváci mohou vybavit ze snímků jako Příliš… (viac)

Zemřel herec a režisér Carl Reiner

Zemřel herec a režisér Carl Reiner

30.06.2020

Sam Raimi se vrací k hororu

Sam Raimi se vrací k hororu

21.10.2019

Režisér Sam Raimi (Armáda temnot, Lesní duch) se po desíti letech vrátí k žánru, který ho kdysi proslavil. Kultovní režisér chystá zatím nepojmenovaný horor, který by měl být kombinací Misery… (viac)