Misery nechce zomrieť

• Česko Misery nechce zemřít (viac)

Aj túto zimu sneh prikryl takmer celé Colorado. A aj túto zimu sa známy spisovateľ Paul Sheldon vybral do zasnežených hôr napísať ďalší román zo svojej úspešnej série, ktorej dominuje postava Misery. Všetko však má svoj koniec a tak Paul dokončí román s fatálnym koncom pre hlavnú postavu. Keď Paul nasadal do svojho auta, ešte netušil, že od tej chvíle sa všetko zmení. Zasnežené cesty sú príliš zradné a iba náhodou Paul nedoplatil na nepozornosť životom. Nebyť Annie Wilsonovej, Paul už mohol byť na onom svete, pretože to bola práve ona, ktorá Paula po nehode zachránila. To však zďaleka nie je všetko. Ako sa ukáže, Annie je nadšenou obdivovateľkou Paulovej postavy Misery. A keď sa dozvie, že Misery zomrie, jej starosť o Paula naberie šialené rozmery... (RTVS)

William_

Kultovní film s dechberoucím hereckým výkonem Kathy Bates a úžasným českým dabingem v podání Nadi Konvalinkové. Povinné dílo pro všechny filmové nadšence. Nejlépe na dlouhé zimní večery. 10/10. ()

shyster

Atmosféra se nedělá, jen když někdo hrozně zařve a snaží se vypadat strašidelně. A už vůbec se za to nemá dávat oscar. Průměrná adaptace knihy Stephena Kinga, které chybí strašidelnější gradace děje. ()

Mefistofelle

Myslím, že spousta lidí se mnou bude souhlasit, že to, co dělá film tak výborným, je Kathy Bates, bez které by to rozhodně nebylo ono. Ona je totiž opravdu úžasná a její herecký kolega James Caan zůstává ve svém výkonu hluboko pod ní, i když se rozhodně nedá říct, že odvedl špatnou práci. Film se poměrně přesně drží knižní předlohy, což se i v případě jiných kingovských adaptací ukázalo jako nejlepší cesta k úspěchu. Beznaděj, kterou proživá hlavní hrdina, na vás dýchá doslova každou minutou a při závěru filmu jsem nemohla napětím skoro dýchat. Pro mě je Misery rozhodně jeden z nejlepších hororů/thrillerů, které kdy byly natočeny. ()

O´Neill

Knihu může jen těžko něco překonávat, přesto jsem snímku dal šanci. Stephenovy předlohy se drží jen základním námětem, spousty věcí je zde jinak, některé scény zcela chybí či jsou urychlené, konec je taky pozměněný. Ale dalo se to čekat - je prakticky nemožné vměstnat to, co se událo v téměř desetihodinové knize do dvou hodin filmu. Celkově mě film ale ničím zvlášť neoslovil; atmosféra nebyla zase tak dusná, jak se ve zdejších komentářích píše, stejně tak Kathy Bates, která sice hraje úžasně, ale nebyla zdaleka tak děsivá jako knižní Annie Wilkisová. Možná je to tím, jak uspěchaný celý film byl, tedy že nebyla větší šance ke gradaci, ale je to rozhodně škoda. James Caan rovněž hraje poměrně dobře, ale opět a zase - není to ten Paul Sheldon v ukrutných bolestech jako v knize, není to ten knižní charakter. Do Kingovy předlohy to má zkrátka daleko a mě si Reinerovo Misery prostě nezískalo. ()

joker.george

Annie Wilkisová je pravděpodobně ta nejděsivější ženská postava, se kterou jsem se ve filmovém světě setkal (Samara i Carrie prominou). Její ďábelskost, nebezpečnost a náladovost spojená s naivitou a okouzlením je skutečně děsivá a svým způsobem fascinující. Chudák Paul Sheldon, který musel všechno vytrpět. Bez toho by ale tak dobře nefungovaly scény, kdy se snaží osvobodit, na druhou stranu by nebyl tolik vidět ten výkyv kvality v závěru. ()

Streeper

Na film jsem se těšila, už z toho důvodu, že Kathy Bates za tuhle roli získala Oscara a já se na ní v tomhle filmu velice těšila. Nezklamal, Kathy byla vážně dokonalá psychopatka. Jednu chvíli miloučká a neškodná a v druhé chvíli naprostý agresivní magor. A ten konec? Ta ženská byla snad nezničitelná! Ale celkově jsem se u filmu spíše nudila. Kdyby nebylo Kathy Bates, tak by mé hodnocení bylo ještě o hvězdičku nižší. Nezaujalo mně to na tolik, jak jsem čekala. ()

Abes

Trochu jsem měl z Konvalinkové hlasu strach ale Bates svoji roli zvládla skvěle, takže jsem dabing téměř nevnímal. Kdykoli se musel Paul pohnout bolelo to i mě, kdykoli Annie vybuchla vztekem stáhl se mi kaďák. Chvála bohu za kvalitní filmová zpracování Kingovek. Jednou bych chtěl mít přečtena všechna jeho díla, zatím se mu ovšem daří psát rychleji než-li já stíhám číst. ()

Rocky88

Povedený film, jako adaptace knihy velkého Stývna jeden z těch nejlepších. Kathy Bates s přehledem utáhla celý film, Caan zdatně sekundoval. Pokud tyhle dva nedrželi otěže, tempo upadávalo (šerifova linka). Výborně vygradované. Rob Reiner je vedle Darabonta jediný, kdo dokáže s dílky tohoto spisovatele nezklamat. ()

Lopic

Oproti knize je to samozřejmě slabší, kdybych ji nečetl možná bych dal i 5*. Výkon Kathy Bates byl výborný, ale jako nejlepší výkon všech dob, jak zde někteří píší, mi to příliš nepřišlo. Někteří filmu vyčítají vynechání pasáží z Paulovy nové knihy Miseryn návrat, já sem za to rád, protože by to do filmového zpracování moc nezapadalo. Trošku mě mrzí, že zde bylo upravena scéna "hoblování", řešení sekerou v knize bych chtěl docela vidět na živo. A hlavně má film méně drsný konec, třeba nájezd sekačkou by mohl být zajímavý, i když asi trochu drastický. A vůbec mi film přišel ukončený tak nějak nahonem, celé to uběhlo jako voda a vyjímečně si nestěžuji na dlouhou stopáž, jako u většiny filmů, ale spíše bych film klidně o něco prodloužil. ()

Trainspotter

Jak je možné, že všechny filmové adaptace děl mistra Kinga jsou tak dobré (Carrie, Shawnshack, ...)? A Misery není samozřejmě vyjímkou. Dovoluji si tvrdit, že Paul Sheldon (perfektní exprese bolesti při týraní Anni Wilkesovou) byla druhá nejlepší role Jamese Caana po Sonnym v Kmotrovi, ale všechno převyšuje Kathy Bates (to jméno mi něco říká, že by ten nechvalně proslulý motel a jeho podivínského majitele?), která je opravdu užásná; její cholerické výstupy kombinované s brutalitou největšího kalibru, která čpěla z knihy a čpí i z plátna, jsou naprosto decimující. Vrcholná scéna s podpalem Misery Returns a bitkou mezi hlavními protagonisty je really shocking a perfektně zvládnutá, ostatní dnešní filmy se tak mohou jít s ostudou klouzat, když jdou do porovnání s klasikami jako je tato. ()

nithiel

Kathy Bates je sie excelentní, ale k naprosté dokonalosti mi tady přeci jen něco chybělo. Možná je to kvůli tomu, že jsem z knížky věděl, co se bude dít a mohl jsem se na to psychicky připravit. Jinak se mi nejvíc líbil Buster a jeho žena, jejichž jízlivosti na sebe navzájem mě vždy pobavili, škoda, že Buster dopadl, tak jak dopadl. ()

zuzinka2

Přesně takové thrillery/horory mám ráda. Žádná velká akce a příliš mnoho krve (i když to tam taky bylo, ale v menší míře než je u daního žánru obvyklé), ale zato skvělá atmosféra, napětí, několik momentů kdy jsem se opravdu bála a vynikající herecké výkony. Hlavně Kathy Bates stvárnila "number one fan" naprosto úžasně a opravdu z ní šel strach. 80% ()

tomtomtoma

Velmi kvalitní psychologický thriller s výrazným hororovým nádechem a působivou atmosférou strachu a napětí. Z hororových snímků se jedná o nadprůměrný počin, který je podporován hereckými výkony. Úspěšný spisovatel Paul Sheldon (dobrý James Caan) se vinou sněhové bouře dostává do péče své největší čtenářské fanynky. Bývalá zdravotní sestra Annie Wilkes (skvělá Kathy Bates) se vlivem osudu stala psychicky choromyslnou osobou, která veškeré nepravosti a osobní nespravedlnosti a nespokojenosti provází hněvem a radikálním násilnickým jednáním. Pod maskou milé a starostlivé osoby se skrývá nesmiřitelná žena, jednající chladnokrevně a násilnicky při narovnávání věcí podle svých představ. V bezmocnosti na nějakou dobu spoutaný spisovatel prožívá nejhorší noční můru, když je vydaný na milost své šílené fanynky, která se nedokáže smířit s jeho odklonem od žánru, který ho tak proslavil. S velkým sebezapřením začíná hra, která má vyvrcholení v bitvě o holý život. Z dalších rolí: šerif Buster (Richard Farnsworth), neúnavně pátrající po zmizelém Paulovi, Busterova žena Viriginia (Frances Sternhagen), zároveň i jeho zástupkyně, a Paulova nakladatelka Marcia Sindell (Lauren Bacall), znepokojená spisovatelovou nepřítomností. Jeden z nejlepších hororových snímků, kde je hororovým napětím především psychická labilita jedné osoby a tragické následky jejího chování. ()

starbrejkr

Kathy Bates je učiněné zlo! A toto zlo dalo vzniknout jedno z nejlepších kingovských adaptací, kdy lze napětí krájet a já se po delší době zase opravdu lekal lekaček a děsivé Annie přál tu nejdesivější smrt. Hrozně se mi taky líbilo, jak svou postavu pojal James Caan. Žádná hysterie, které by se člověk vzhledem k jeho situaci nedivil, ale pouze skrývaný děs v očích, kdy se pomalu Annie "mění". Film má spád, žádné logické nesmysly mě do hlavy nebily a celou dobu jsem seděl jako přikovaný. Nemám důvod nehodnotit nejvýš. ()

dubinak

Už dlouho jsem neměla s něčím tak bezchybným a brilantním co do činění. V čele přesvědčivá Kathy Bates alias naprosto šílená, ale excelentně stvořená psychopatka, která v člověku dokáže vyvolat hned několik pocitů zároveň. King svým námětem samozřejmě zase skóruje a nabízí divákovi několik nepředvídatelných a skličujících scén. Moc se mi líbila vyrovnanost a chladná mysl trýzněného spisovatele i v tak prekérní, zcela beznadějné situaci. Atmosféra houstla každou minutou a Reiner dokázal udržet moji pozornost po celou stopáž. Bylo mi až líto, že je konec. ()

C0r0ner

Stephen King má zfilmovanou neskutečnou řadu svých děl. Misery nechce zemřít je podle mě jedním z nejlepších. Celý film v podstatě odehrají dva herci, z nichž je Kathy Bates (příhodné maniakální příjmení) rozhodně dominantnější a celý film z ní jde větší strach, než z mnoha příšer v podřadných hororech. Dost drsný zážitek. 95% ()

Flynn

Bohužel tady poruším pravidlo a budu film srovnávat s knihou, film jsem měl již nějakou dobu ve své sbírce, ale čekal jsem až dočtu vyníkající knihu abych si nezkazil dojem z knihy. Film je to hooodně silný, ale v případě žejste četli knihu tak je přece jen o tu hvězdičku slabší než to co nabízí kniha. Tady jsem si prostě nemohl pomoct a musel to srovnat.... bohužel ještě hůře to dopadlo u Salem´s Lot.... Přesto je tento thriller velmi velmi kvalitní a doporučuju ho shlédnout. ()

Zemřel herec James Caan

Zemřel herec James Caan

07.07.2022

Z amerického Los Angeles přichází smutné zprávy, ve věku dvaaosmdesáti let totiž ve středu večer opustil filmový svět americký herec James Caan, jehož si diváci mohou vybavit ze snímků jako Příliš… (viac)

Zemřel herec a režisér Carl Reiner

Zemřel herec a režisér Carl Reiner

30.06.2020

Sam Raimi se vrací k hororu

Sam Raimi se vrací k hororu

21.10.2019

Režisér Sam Raimi (Armáda temnot, Lesní duch) se po desíti letech vrátí k žánru, který ho kdysi proslavil. Kultovní režisér chystá zatím nepojmenovaný horor, který by měl být kombinací Misery… (viac)