Dej snímky Premlčané sa odohráva v priebehu jedného letného večera. Karel Roden sa ako tajomný muž Radek vracia po dvadsiatich rokoch na pár hodín do Prahy, aby tu našiel istú mladú ženu a raz a navždy sa vyrovnal s minulosťou. V pátraní mu pomáha ambiciózna rozhlasová moderátorka, ktorá jeho príbeh zaradí do svojej živej nočnej šou. Chcela mať vo vysielaní senzáciu, ale na jej zdesenie a na zdesenie všetkých poslucháčov vypláva na povrch dávna vražda. Svoj plán Radek pripravoval niekoľko rokov a počas jeho rozprávania je do pochmúrneho príbehu vtiahnutá nielen spomenutá moderátorka, ale aj pražská kriminálka a ďalší aktéri dávno zabudnutých udalostí. Začína sa napínavý súboj o čas a o spravodlivosť. Naozaj je už všetko nenávratne premlčané? (Bontonfilm SK)

RobinPM100

Kdyby to byl zahraniční film, dám 4/5, ovšem na českou tvorbu 5/5. Mimořádně natočené a opravdu profesionálně - tedy jako zahraniční filmová produkce - působící film. Zejména mě nadchla i kamera, fantastický vizuál i kompozice, přemýšlel jsem, nebyla použitá kamera Arri Alexa Mini LF? - tipuju. Nedivím se, že film řádí/řádil v top 10 Netflixu. Skvělé psycho drama o jednom vyzpovídání se z hříchů v přímém přenosu v rádiu, plném překvapení. V hlavních rolích Karel Roden jakožto rozervaná postava a záhadný hacker, opravdu si to dává, hltáte, co z něj vypadne nového. Barbora Bočková zde také stojí za zmínku, jelikož hraje výrazně lépe, než v 1. oddělení. Jediná, co bych zkritizoval, je konec, kdy jsem čekal nějaké větší drama, respektive, že to Roden více rozbalí jako takový Punisher, což se nestalo, i tak skvělý film. ()

DanielP.

Konečně! Ano píšu konečně a dávám 5*. Po opravdu dlouhé době velice kvalitní a velmi dobře zpracovaný český film.  Pane Sedláčku smekám a tleskám! ()

wowylgu313

Nechci urazit takže budu asi hodně ždímat... Herecký výkony asi super, obsazení úžasný o tom žádná. Kamera perfektní. No... Příběh? Asi jsem teda spíš ten typ člověka co nemá mozek a potřebuje k životu trapný, jednoduchý story.. tento jsem totiž nepochopil a nebo pochopil ale neskutečně moc jsem se u toho nudil. Ať Rodena přímo miluji nebo ne, tohle pro mně zachránit nedokázal. Furt tam někdo něco povídal ukrývalo se to pod tajemnou zástěnou a vyvrcholení přišlo jen v další várce nudy. Kde nic tu nic. Bohužel za mně 40% :/ ()

AndrewNewman

Film, ktorý spočiatku diváka brutálne navnadí, ako hudbou, tak dialógmi a originálnym príbehom, no vo finále zistíte, že to bol len ďalší pokus o akože drsný triler z mafiánskeho prostredia 90. rokov. Už len motivácia hlavného hrdinu, hovoriť toto všetko do rádia, pričom by to mohol urobiť aj bez mediálneho humbuku je maximálne diskutabilná. Ak by také niečo natočili američania, tak by to bolo za dve hviezdy, ale oceňujem to, že ako my (Sviňa) tak aj naši susedia točia filmy, ktoré majú gule a vyžívajú sa vo svojej surovosti. No a zahrané to bolo maximálne na úrovni. ()

Lukyys11

Geniální a velice přemýšlecí film. V podstatě po celou dobu filmu probíhá napětí a vás až do konce filmu zajímá, jak to celé dopadne. Také se zde nacházejí určité zvraty a takzvané "wow" momenty, kdy vás opravdu donutí dokoukat až do konce a také musím pochválit Karla Rodena za herecký výkon. Řekl bych, že to je jeden z povedenějších českých filmů, co se týče těch novějších. ()

Kebabkony

Konečně kvalitní český thriller i když scénář trochu pokulhával, ale bylo to lepší než Jan Žižka, takže úkol splněn. 7,5/10 ()

Marcas

Film mě bavil. Všichni hlavní aktéři hrají výborně a celkově na mě film působí takovým světovým dojmem. Plán hlavního protagonisty v podání Karla Rodena je hodně zamotaný a hodně mě zajímalo kudy to půjde dál a jaká pointa na nás číhá. První dvě třetiny jsou téměř dokonalé a postupné odkrývání zápletky jsem si hodně užíval. Bohužel poté, co se vše rozkryje a tajemství jsou zodpovězena, se film jaksi rozpadne a není schopen dovést to do zdárného konce. Stále se nemůžu zbavit pocitu, že ten film zůstal nedokončenen. Zkrátka to bylo takové nijaké. Chvíli po konci jsem stále dumal nad tím, jak to vlastně teda skončilo. Bohužel jsem na nic nepřišel. Nicméně to nemění nic na to, že jsem opravdu rád, že tu vznikají takové ambiciózní projekty, na které se nemusím bát dívat. Ono to příště bude zase lepší a snad i s lepším koncem. ()

Fin_429

Ze začátku se atmosféra buduje absolutně tragicky, ale jakmile začne Radek vyprávět...... to je ono, na to jsme čekali. Radkův styl vyprávění byl poutavý a myslím, že to fungovalo skvěle. Ovšem hned poté co skončí (pomyslná) první část vyprávění, tak se druhá polovina  snímku lehce Promlčí a je sice napínavá, ale lehce ztrátí hlavu a patu. Naštěstí se všechno tohle drama vyplatí a my v závěrečných 15-10 minutách vidíme, perfektní až lehce poetické ukončení příběhu, na který jsme tak usilovně čekali. 7,5/10 ()

fafejt001

Na  mne  trochu  složité  a  komplikované .  Nějak  jsem  se  chvíli  neorientoval  kdo  je  kdo . Nápad  možná  zajímavý  , ale  zamotané  .  Roden  a  Bareš  dobří  protihráči  . A  ta  moderátorka  byla  dobrá  . Celkově  asi  lepší  průměr  až  lehce  nadprůměr . ()

hony23

Na české poměry silně nadstandartní kriminální drama se skvělým Rodenem v hlavní roli. Jeho hrdina pár hodin před promlčením 20 let staré vraždy rozehrává skrze rozhlasový pořad hru, která zasáhne osudy všech zúčastněných. ()

rigby

Od prvních minut diváka vtáhne úchvatná atmosféra a po celou dobu ho dokáže udržovat v napětí. Příběh opravdu stojí za to a Karel Roden ho ještě o třídu povýšil. I když ke konci mi tam ještě chybělo nějaké B, aby závěr nevyzníval moc poučně a televizně. Nicméně se jedná o výjimečné dílo, které slibuje silný divácký zážitek. Bohužel tak silný, že nemám důvod se na něj podívat znovu, protože už by se nezopakoval. ()

Kvidoland

SPOILERY! Konečně nějaká originální česká kriminálka - ne něco na styl Majora Zemana, Specialistů a nevím čeho všeho... Vracíme se zde do 90. let, ale zároveň to má úžasné propojení do dob sociálních sítí. Kromě Česka je tam i prostředí slunečné Floridy, hudba taky skvělá, ale to nejlepší je příběh a Roden s velkým R (i když se to tak má češtině správně psát, učitel na češtinu by mi jinak utrhal ušiska). Roden tam zahrál neskutečný výkon muže, který kšeftoval s pěnezma, zažil podrazy a celkově vraždu spáchal jen v důsledku sebeobrany. A tak odjel do US se s tím smiřovat, s nakradenýma penězma a pak přijel, aby svůj příběh odhalil do rádia a zároveň si vyřídil účty s lidma, které buď znal, nebo byli potomci jeho obětí/známých. Celé je to napínavější, než důchodci během otevíračky Kauflandu a budete chtít vědět, jak to skončí a jestli ho chytnou.... ()

Kosi..

Mezi českou tvorbou příjemná změna. Slušná muzika. Škoda, že děj vyvrcholí příliš brzo a finále tak vyznívá jaksi do prázdna. ()

Kushina

Tak tenhle film mě neskutečně překvapil. Vůbec jsem neměl tušení, že Češi dokáží natočit tak luxusní kriminálku, ve které se ani jednou nemusí vystřelit a použít násilí a přesto je to famózní podívaná. Génius, co si vše naplánoval do posledního puntíku, sice zlo zůstalo nepotrestáno, ale každý dobře ví, že i ve zlu se skrývá kousek dobra a v dobru kousek zla. Každý zaplatil svoji daň. 70% ()