Obi-Wan Kenobi plánuje odvážnu misiu na nepriateľské územie. (Disney+)

fabecc1222

Tak to vypadá, že otřepan zápletka: Vniknout do bodu A, tam se to podělá, tak se musí z bodu A rychle zdrhnout skrze všemožné překážky se dostala i do Kenobiho. No musím říct, že i přes všechna klišé, která tato zápletka splňuje i zde, mě to tu bavilo, stejně tak, jako vidět Obiho, jak se opět dostává k síle, a zlepšuje se i jeho technika boje se světelným mečem. Nakonec to teda vypadá, že to celý seriál potáhneme s Leiou, a Luke s Owenem budou jen těžce okrajová záležitost. ()

Sany33

Príbeh: Záchranná misia na pomoc malej princeznej sa môže začať. Rebeli pomôžu Obivanovi a zohrajú v tomto príbehu opäť nemalú úlohu. Prevedenie: Veľmi dobrá atmosféra. Napätie sa dá krájať a príbeh veľmi dobre odsýpa. V podstate by som tomuto dielu nemal moc čo vytknúť ale niečo gulervúce mi tam chýbalo. 77% ()

kenkaku

Tak v první řadě, jakákoliv hrozba vůči Leie nebo Kenobimu nefunguje. Takže drnkání na tuto strunku dramatu je fakt ztráta času. K tomu si měl scénář vybudovat “postradatelné” sympatické postavy. Takže celá epizoda je naprosto zbytečná a kdyby se přeskočila, vlastně se nic neděje. Scénáristicky je tedy čistý odpad. Proto (přestože je to velice slušně natočené vizuálně a “old-schoolove” atmosféricky) nemůžu dát víc než průměr. ()

FilmysMartym

Hello There! Tenhle díl čítá ještě víc wtf momentů a děr ve scénáři než ten předchozí, ale i přesto jsem si ho užil mnohem víc, především kvůli Fortress Inquisitorius a celkově svižnému tempu. Při šeptání tě neslyší člověk 0,5m od tebe, oči stormtrooperů asi byly zatemněny kdo ví čím a nebo totální neschopnost nechat si už po třetí utéct zchátralýho Jedie s 10 letou holkou. Ale zas na druhou stranu tady konečně Obi-Wanův světelný meč vypadal a hlavně PŮSOBIL jako světelný meč a dokonce se po dlouhé době navlékl do Jedi robes a vydal se do akce. Tajemství nacházející se na dně celé pevnosti jsem vůbec nečekal a je to nádhernej přírůstek do kánonu. Jen jsem byl trošku překvapen Obi-Wanem, který se po docela solidním ugrilování od Vadera v bacta tanku moc neohřál a o pár hodin později, už hopsal ve Fortress Inquisitorius jako kamzík. Samozřejmě Vader, i přes jeho kratší výskyt v tomto díle, opět nese seriál na svých zádech a ta scéna, ve které agresivně nakráčel k Revě byla 11/10. Pokouším se moc chyb úmyslně nevyhledávat, abych si to pořádně užil, ale v tomhle díle, jak už jsem zmiňoval. to moc nešlo, protože některý věci jsou tak očividný až to není možný. Kolem a kolem lepší díl něž naposled a upřímně doufám, že poslední 2 díly opravdu úkažou opravdový potenciál tohoto seriálu... May the Force be with you! Rozbor: https://youtu.be/qY6HzbwgZ_w ()

Petr.Kocfeld

Jako celkem dobré a přijatelné to i bylo.Za mě slabší průměr.Kolem 50 procent.Závěr byl pěkný.Akční scény jsou ale dobré.Napětí je zde taky přijatelné.Souhlasím s tím ale,že osnova tohoto příběhu je trochu jednoduší.Jinak děj tohoto filmu je celkem dobrý... ()

clump

Jde o solidní a zábavnou epizodu a mám potřebu trochu vyvážit podle mě nespravedlivě nízká hodnocení. Chápu, že se seriál nemusí všem líbit jako mě nebo že měl někdo jiná očekávání, což vede k jistému zklamání. Ale zároveň se zdá, že se část lidí rozhodla hledat sebemenší záminky ke kritice, fňukat, nimrat se v blbostech a přistupovat k seriálu, jako by to mělo být realistické dokudrama a ne Star Wars, kde vždycky byla třeba určitá míra benevolence a fantazie. A navíc ještě nedávají pozor a neumějí si domýšlet. Nejabsurdnějším příkladem budiž kauza lejzrová závora v minulé epizodě. pRoČ jÍ nEoBeŠlI? Třeba by to trvalo dýl? Zkuste něco vymyslet. Proboha! Jak jste vůbec přežili předchozí Star Wars tvorbu s timhle přístupem? ()

loki5

Takže podvodní základna nemá vodotěsné dveře. Nějak se dá utéct před vodou (ok Obi-wan je jedi, ale i tak). Základna imperia nemá protileteckou obranu z nějakého důvodu. Celé je to hrozně nesmyslné když stejně víte že Obi-wana nechytí ani se jim nic nestane protože prostě co by se jím asi mohlo stát. Všichni jsou až žalostně neschopní. A ten závěr už je extémně dementní. Asi nastal čas říct černé kryse dost (myslím tím Disneyho, aby bylo jasno). Vynechal jsem Boba Fetta a už to tak zůstane. ()

anatheman

Normálně jednotlivé epizody nehodnotím či nekomentuji, ale zde musím zasáhnout. Jsou tu totiž na místě rozpolcené pocity. Komentář bude v bodové formě rozdělen na plusy a mínusy. Budou spoilery. + Obi-Wan v akci. Postupně nabývá síly i Síly.  + Vzpomínka na hru Jedi Fallen Order. Jak jinak. + Pevnost inkvizitorů sama o sobě. + Úvodní paralelní kompozice s Obi-Wanem a Vaderem v baktě.  + Celkově vzato zpracování není nudné. + Indira Varma. + Trollící Leia. + Nasranej Vader. A teď k mínusům. - Děsná uspěchanost a líný scénář. Viz. Obi-Wan na sračky, Obi-Wan v baktě, Obi-Wan opět na nohách. To vše během asi 3 minut.  - K línému scénáři. Proč se zase koukáme na mistrovství světa v zajetí postav a jejich osvobozování. No do prdele... Leia je snad nejčastěji uvězněnou postavou ve světě fantasy. A to trumfne i Geralta. Už během tohoto seriálu byla 2x zajata. K tomu připočtěme osvobozovací akci v Nové naději, praktické zatčení v Impériu a dvojnásobné zajetí v Návratu Jedie. WTF? Aspoň, že nová trilogie v tomhle udělala posun. Docela děsné zjištění, když si u sequelů uvědomíte něco kladného. K tomuto bodu přidávám i scenáristickou lenost u zachraňování na poslední moment apod. - Scénáristické i logické blbosti v pevnosti inkvizitorů. Máme hi-tech architekturu. Jedná se o vskutku masivní monument, který je z velké části ponořen pod oceánem. Dole jsou umístěny důležité místnosti střežící důležitá imperiální tajemství. Tyto místnosti spojují prosklené tunely. Tunely, které by měly mít zcela jistě odolnou strukturální integritu. V čem je problém? Sklo dokáže být zničeno pouhou jednou střelou z blasteru! WTF? OK - Aspoň zde máme dveře, které zcela jistě zadrží velký tlak vody. Ano? Ne. Samozřejmě ne! Dále je tu problém v tom, že na jednu z nejtajnějších základen Impéria si může každý bez problému přiletět, jak chce. Zarostlej Obi-Wan s nacpaným kabátem je jistě k nepoznání mezi oholenými imperiálními důstojníky. Atd... - Show se jmenuje Obi-Wan Kenobi, ale jinak se díváme akorát na variaci Mandaloriana (kterého jinak mám rád, aby bylo jasno). Pouze Grogu byl nahrazen Leiou. Zase hrdina střežící dítě. Člověk si říká, proč si Kenobi zvolil jméno Ben. Výstižnější by byl Pedo-Van. ()

kostej_

Jde to od desíti k pěti, trochu se obávám pointy celého seriálu.  –––Darth Vader: " YOU FAILED ME! DIE !!!" - Force chokes reva –––Reva: " I put a tracker on dem dudes!"* –––Vader: " YOU IMPRESS ME!!!" ()

tomik99

Obi-Wan se zotavuje v nádrži s bactou ze svých zranění, ale okamžitě se chce vydat do akce a zachránit Leiu. Ta je podrobena intenzivnímu výslechu v pevnosti Invkvizitorů na měsíci Nur. Zesláblý Obi-Wan v sobě nachází dávnou Sílu a vydává se mladou princeznu z Alderaanu zachránit. ()

TomasRichtr

Jediný moment, kdy jsem měl pocit, že tahle epizoda k něčemu bude, je těch pár sekund u "hrobek". Jinak je to dost lacinej vývar z toho, co bylo ve finální misi ve Fallen Order, mínus logika, mínus překvapení. Proč aspoň toho Obi-Wana nenechaj se chvíli pomlátit na meče s Třetí sestrou? Pochválit se dá leda kamera a skvělý setdesign základny. ()