Obi-Wan Kenobi plánuje odvážnu misiu na nepriateľské územie. (Disney+)

liskam

Integrita, posloupnost a logika příběhu šla díky scénáristům do horoucí prdele. Obi-vanovo vstání z mrtvých, opětovné používaní meče a síly, stěžování si na impérium kolemjdoucím, Obi-vanova neuvěřitelná schovka za pilířem.... Ta byla minimálně za deset bludištáků. Komické chování vody při prasknutí okna. Záchrana v poslední vteřině, aniž by o tom transportéru a stíhačkách impérium vědělo...   Za mě   2* a 38% ()

-bad-mad-wolf-

Než mě pohltí afekt, co se to ze Star Wars stalo, vyjmenujeme si dnešní pozitiva: arcisviňská manipulátorka Třetí sestra v podání Moses Ingram definitivně stvrzuje, že je hlavním tahounem série a všechny - včetně Kenobiho - nechává daleko za sebou. Odlidštěný imperiální design pevnosti je pastva pro oči = kouká se na něj opravdu moc hezky. Menší plus ještě za pár vizuálních nápadů a náznaky napětí. A tím končíme, protože zbytek je opět především scenáristická nemohoucnost - od detailů až k hlavnímu příběhu. "Nevíte, čeho je impérium schopné!" vyhrkne Kenobi na de facto anonymního týpka a týpek mu zpátky zasmečuje nejsmradlavější klišé na téma "padouši mi zabili ženušku". Plánování infiltrace do pevnosti Inkvizitorů byl tak extrémně dementní bolehlav, že jsem v sedmé minutě epizodu zapauzoval a šel se radši trýznit náhodným výběrem videí na youtube. Scénu, v níž se Kenobi schovává do výklenku ve zdi, přestože je dvojice stormtrooperů pár metrů před ním, jsem si nevěřícně přehrál několikrát - a ne, fakt to tam je! Vojáci jsou vedle neschopnosti cokoliv trefit taky kompletně slepí. Není divu, že to má Impérium navzdory časté převaze tak těžké. Že si k superpevnosti může nepozorovaně přiletět anonymní stíhačka a zaklepat blasterem na vrátka, to už nechám bez komentáře - ale samozřejmě se to stát muselo, jelikož když je hlavní hrdina v obklíčení bez možnosti úniku, je na řadě deus ex machina. Nelogično a zdánlivě absurdní souvislosti se ve světě SW objevovaly vždy, nicméně nikdy nám je tvůrci nepředhazovali s předpokladem, že je divák úplný debil; seriál navíc nepřináší prakticky nic, co by člověku od přešlapů odvádělo pozornost. NEDÍK. Výsledek je žalostnější, než Kenobiho životní osudy - záplava laciných klišé, náhod, otřesných dialogů a tvůrčí neochoty, absolutně prosté jakýchkoliv emocí. Sračka definovaná obchodním oddělením. Poslední dvě epizody dokoukám čistě z "povinnosti" a budu vzpomínat na doby, kdy jsem šel do kina na Phantom Menace a z McGregora mohl být nadšený. Což je paradox, jelikož fanda prequelové trilogie fakt nejsem. ()

DJ_bart

Deborah Chow si snad musí myslet, že diváci jsou totální dementi. Tahle epizoda byl totiž ten nejvíc klišovitej a nejvíc stupidní SW content, který by možná zaujal tak před dvaceti lety, ale ne v současnosti.... Mark Renton sice zachraňuje co se dá, ale fakt mám obavy z toho, kam tenhle seriál vlastně směřuje. To neustále se recyklující schéma útěk - záchrana - útěk - záchrana kontra deus ex machina mě už fakt nebaví. Nulový napětí, nulová originalita, nulový emoce. 'Rise of Skywalker' hadr. ()

filmfanouch

Od počátku, kdy v rámci prostříhu dochází k paralelám mezi Obi-Wanem Kenobim a Darthem Vaderem, už v ten moment je jasné, že tvůrci v čele s Deborah Chow na režijní židli vědí jak pracovat s emocemi. I čtvrtá epizoda Obi-Wana Kenobiho poté sází na záchranou misi, ta je ovšem celá naplněná solidní akcí a především faktem, že Obi-Wan Kenobi konečně opět začíná používat sílu a s ní i světelný meč. Naštěstí jsou přitom nadále přítomné solidní production values a celá záchranná výprava na měsíci Nur díky tomu skutečně dokáže strhnout a evokovat esenci Star Wars v té nejpříjemnější podobě.   Dá se snadno argumentovat tím, že napětí přeci nemůže tolik fungovat, když všichni zhruba víme osud Obi-Wana Kenobiho a Leiy Organy. Jenomže i přes tento fakt ve čtvrté epizodě funguje napětí právě skrze to, jak moc úspěšný pokus o záchranu bude, co přesně Obi-Wanovi podrazí nohy a zda přitom dojde k nějakému dalšímu nevyhnutelnému střetnutí. Moses Ingram dostává jako Třetí sestra ještě trochu více prostoru a tentokrát z ní jde při interakci s malou Leiou Organou skutečně tak trochu menší respekt, především i proto, že je vidět, že se Třetí sestře nepříčí ublížit i právě malé Leie.   Argumentovat s tím, že jsou postavy ozbrojené plot armorem též víceméně nedávají smysl, je velmi úsměvné, že se takhle zevrubně do logiky a podezřelých náhod nerýpe už v rámci původní trilogie Star Wars, tyhle výtky působí tak trochu pokrytecky. Tenhle seriál nám především dodává přesně to, co sliboval. Návrat Ewana McGregora, který si návrat do své nejslavnější role očividně užívá, dokáže jí uhrát skrze pouze pohledy a stačí v závěru jedno malé gesto a ty emoce tam prostě opět jsou.   Seriál Obi-Wan Kenobi především ukazuje, že je dost možné, že už sami zarputilí fanoušci Star Wars vlastně nevědí, co přesně od seriálu chtějí. Ukazuje to ostatně i fakt, že je štvala sázka J. J. Abramse na nostalgii u Síly se probouzí, zároveň i radikální odklon Riana Johnsona u Posledního z Jediů. Obi-Wan Kenobi prozatím naplňuje čistou esenci Star Wars, na plnohodnotné zhodnocení je ovšem čas až do premiéry poslední šesté epizody. Čtvrtá epizoda prozatím ovšem předvedla prozatím dost možná nejlepší akční scénu v rámci celého seriálu, kdy to stojí především na tom, že Obi-Wan Kenobi opět začíná naplno využívat sílu. I proto by mohl být další nevyhnutelný souboj Obi-Wana Kenobiho a Dartha Vadera ještě hodně zajímavý...... ()

Cappuccino

Za mňa zatiaľ najslabšia časť. Akčné scény s Obi-Wanom ma bavili a som rád, že už aspoň čiastočne chytá svoje staré skills. Zamerať však zas celú časť len na záchranu Ley (ako pri druhej epizóde)? Načo? Dúfam, že sa scenáristi pri finálnej a predposlednej časti pochlapia. Zatiaľ má totiž seriál kvalitatívne klesajúcu tendenciu. ()

AllShallFall

No nemůžu jinak než za 5! Nejen kvůli skvělému dílu, ale taky kvůli těm přechytračeným dementům, co se tu pasovali na odborníky a filmové kritiky. Na čsfd ohodnotili pár filmů a už sežrali veškerou filmařskou moudrost. Hurá, pojďte se mi kolektivně vysrat do pošty! Protože mě ty vaše hovna hrozně zajímají. ()

korbitch22

To hodnocení tady je vážně naprosto šílený.  Zaslepený dementi a onanisti nad původní trilogií prostě budou trhat všechno, co točí Disney. Parádní dobrodružná epizoda plná akce. Nechápu, že Vám debilům nedochází ten jasný odkaz. Pokud jste takový znalci původní trilogie, že si neuvědomíte čistý fakt a to hloupost všech původních dílů, kde byly scénáristické kokotiny doslova všude. Strormtroopři jsou pořád slepý, pořád se do ničeho netrefí z metru a děj je primitivní jako Vaši rodiče, kteří jsou navíc sourozenci. Pořád je to dokola to samé, unést, najít, zachránit, souboj, utéct, najít, zajmout, zachránit.  Dementi! 75%. ()

Radda

To, že Star Wars v poslední době za nic nestojí už víme. A bohužel se s tím buď smíříme anebo se o to už nebudeme vůbec zajímat, ale doprdele co zas tohle bylo za výkvět, to mně hlava nebere. Po Book of Boba Fett jsem si říkal, že máme nové dno a teď už se to jen odrazí od dna a půjde to nahoru. Hmm, tak asi ne no. Naopak půjdeme ještě níž a to ne o jeden, ne o dva ale rovnou třeba o tři levely. To je fakt smutný, kam se tato značka dopracovala. Jakože je architektura dobrá či dokonce působivá je fajn a stále se na to i ,,hezky,, kouká po vizuální stránce (až na občasné špatné klíčování postav ale co už, že jo, to je tady ten nejmenší problém). Ty lapsy, nelogičnosti či dokonce absolutní nesmysly tady vyvrcholily do nového extrému (viz protíkající dveře na podvodní základně anebo chybějící jakákoliv protiletadlová obrana (důvod, že na základnu inkvizitorů nikdo nezaútočí, fakt neberu)). WAU, gratuluji. Ach jo, takto jsem si vážně nepředstavoval návrat Obi-Wana po tolika letech. Zbývají ještě 2 epizody a já už se regulérně bojím, co nás zas čeká za majstrštyky. Jak ale vidím, podle zdejších komentářů, nejsem v tom sám, tak nám všem přeji ještě pevné nervy, zřejmě je budeme potřebovat. ()

M.i.k.e

stále je to ještě za tři, nicméně rozhodně ne kvůli kvalitám seriálu jako spíš kvůli mojí lásce ke Star Wars kdy jsem stále ještě ochoten jim leccos prominout. Ta trpělivost ovšem není nekonečná a Kenobi dost hazarduje s přízní nejednoho fanouška. Místo aby seriál dle očekávání gradoval, tak v současné chvíli spíš stagnuje a na nápravu dojmu už moc prostoru nezbývá. Upřímně mi nevadí ta kupa nelogičností stylu okna v podvodní základně které nevydrží jednu střelu z blasteru, tajná základna impéria na kterou se dá víceméně jen tak přijít, nebo Kenobiho úskok za sloup ve chvíli kdy jsou vojáci od něj asi 2 metry, protože na exaktní logiku si SW nikdy moc nehráli (i když ta neschopnost impéria je tady víc do očí bijící než jindy) Co mi ovšem vadí je neschopnost scénáristů a jejich představa, že fanouškům bude stačit když na sebe navrší všechny klišé co je napadnou a podpoří to těmi nejpitomějšími berličkami a zkratkami.Chápu, že je tady limitace toho co se stane díky tomu že jde o výplň mezi E3 a E4, ale nevěřím že se z toho co měla být disneyho seriálová vlajková loď nedalo vytřískat víc. Vždyť i Mandalorian operuje s spoustou SW klišé ale dělá to tak, že mu to nemáte za zlé. Jsem opravdu zvědavý na poslední dvě epizody, ale pomalu přestávám věřit tomu že to Disney jakkoliv zachrání...55% ()

Martrix

Potíž většiny prequelů spočívá v tom, že jestliže víme, že postavy zemřou až v pokročilém věku, protože jsme viděli Kenobiho i Leiu skonat až o mnoho let později, tak sebevětší ohrození těchto postav, nemůže mít potřebné napětí. Ve skutečnosti je celý tento seriál jen fan service, protože z hlediska hlavní linie příběhu, nemá co nového dodat. To bylo všem jasné, ale stejně nějaká očekávání byla. Nějaká zajímavá skutečnost, která by některé události osvětlila, nebo na ně vrhla jiné světlo, by se jistě vymyslet dala. Jenže zatím vidíme jen prohlubující se vztah princezny s Obim a touhu Vadera splatit mu dluh. Je to jen další motání se na místě a jen mě utvrzuje v tom, že je ta Skywalkerovská linie vyčerpaná. Tento seriál ale nejspíš překoná rekord v počtu uniků...nic jiného se v něm neděje, než nepřetržitá snaha někoho chytit, aby ho diletantsky nechali utéct. Tu hromadu hloupostí, ani zmiňovat nebudu...je to hold kosmopohádka pro prcky, kterou píšou a točí ženský... . Netvrdím, že jsem se nebavil vůbec, ale je to z kategorie prolistovat si časák, mrknout na obrázky a zahodit. ()

Remivsremi

Tohle už je vysloveně hloupé. Všechny rozhodnutí, scény, rozhovory. Je to mdlé, bez nápadu, a strašné jednoduché. U každé druhé scény se chytám za hlavu a říkám si, to jako myslíte vážně? ()

DragonnCZ

S doznívajícím vzrušením s prvních dvou dílů musím konstatovat, že to trochu začíná jít do kytek. Je sice pěkný že nám Disney dá excelentní audiovizuál, ale neoriginální a ultra klišovitý scénář psaný někým kdo tomu nerozumí, a zaujal by tak možná, když vznikli první SW. To, že Third Sister zase Kenobiho nechala trapně uniknout mi už vadí a jako už tu zachvíli máme finále tak by to chtělo fakticky zabrat. Mám fakticky rád akční scény to jak si s tím Disney mega vyhrává jak to vypadá a ty zvuky lighstaberů. Ale to je tak celý 6,5/10 dnes dávám. ()