Bill a Ted zachraňujú vesmír

• Česko Pořádné pecky Billa a Teda (viac)

Na poslednej dobrodružnej ceste časom a priestorom musia starnúci rockeri Bill (Alex Winter) a Ted (Keanu Reeves) zachrániť svet pomocou svojej hudby a napísať veľký hit, ktorý zharmonizuje vesmír... Zdá sa, že skvelé časy skupiny "Wyld Stallyns" sa skončili, Bill a Ted sa zmierili so svojím spokojným životom na predmestí. Sen o veľkej hudobnej kariére sa však nezdá byť úplne mŕtvy, aj keď ich okolie v to už veľmi neverí. Potom sa však objaví návštevník z budúcnosti a vyzve oboch, aby nasledovali svoj osud a novou piesňou zachránili nielen Zem, ale aj celý vesmír. Chaotické duo sa teda pustí do práce, prizve niekoľko starých známych z minulosti, napríklad Smrť (William Sadler), a hľadá nových hudobných spolubojovníkov. Môžu sa dokonca spoľahnúť na podporu svojich rodín – nič sa predsa nemôže pokaziť, no nie? (TV JOJ)

tranquill

"Honba za smyslem smyslu!" Tahle ptákovina smysl nemá, ale díky Hendrixovi, Mozartovi a pár hláškám to vydržel 🙂 "Smrť je nejhustější basák všech dob! .. Má recht! .. Ale je to vocas..." ()

Razzor_82

"Máme náš song!" Bláznivá dvojka metaláků se vrací po dlouhých letech. Tentokrát musí složit píseň pro záchranu světa. Kouzlo devadesátek je fuč. Oba aktéři Reevs+Winter jsou už příšerně přestárlé figurky. Vůbec jim to spolu po letech neladí. Jejich natvrdlé chování se dalo pochopit v jejich středoškolských letech. Nezajímavá zápletka a křečovitý humor. Jednu hvězdu dám za výskyt mého oblíbeného smrťáka. Ten naštěstí nezestárnul. Jinak jde o trapný pokus vrátit se k něčemu co v minulosti celkem fungovalo. 2/10 ()

Maximilianus

Nemôžem povedať, že by to bolo nejako horšie od predchodcov, dokonca sa vrátila väčšina pôvodných hercov, ale ten príbeh nebol ani ničím výnimočný ale nejako špeciálne dobrý. Ale ako taká nostalgia pre ľudí, ktorí videli pôvodné filmy v reálnom čase ich vydania, to fungovať môže. 5,2/10. ()

Psycho.R

Jeste před týdnem jsem si myslel, že jsou jen dva díly. Ale po 29 letech se povedená dvojice vrátila potřetí. Jak jsem se, ale bál, tak uz nemají mezi sebou tu bláznivou mladistvou energii a sekunduji jim tedy dcery, které, ale nemají jak se předvést. Ale alespon se na Samaru pěkně kouká. Oceňuji, ze po všech úspěších co Reeves mezi dvojkou a trojkou měl, souhlasil že se vrátí do takove blbinky. Bojim se, ze dalsi dil uz by byl moc na škodu. ()

TaNya_

Z celé série je to nejhorší díl, ale nemám to srdce jít pod tři hvězdy. Chybí mi tady ten správný Bill&Tedovský "vibe". Je vidět, že pánové trochu zestárli a předchozí dva filmy byli mnohem střelenější a prostě jsem u nich měla pocit, jako bych se právě zhulila. Jsou tu sice dvě dcery, ale původní Bill a Ted byli zábavnější ignoranti. ()

Bezda22

Ujetý béčko, vole. Ale vcelku fajn podívaná, vole. Akorát na jedno shlídnutí, vole. Takže vole, složení nejlepší kapely světa je dobrý, vole... 55% ()

Elessar.

Čo k tomu dodať, tretí diel je tretí diel. Dalo by sa povedať, že vidno, ako v budúcnosti neostali zaseknutý v 80. rokoch, čo sa týka vizuálov a techniky, samozrejme, nikto nechce riskovať a tak idú na modernizáciu, ktorá pôsobí trochu sterilne (ako v každom scifi). A potom je tu návrat samotného Billa a Teda. Reeves a Winter sa vrátili do svojich postáv celkom obstojne. Bolo ich zaujímavé vidieť ich ako žijú "usporiadaný život". Dôležitú úlohu tu hrá samozrejme nostalgia, len tá mi príde tu i tam potlačená. Celkovo to nie je zlý film, len ako si myslím, prišlo mi to také menej blbé v tom dobrom zmysle slova, ako prvé časti, ale stále dosť bláznivé na to, že sa nehrá na seriózne dielo. Pokojne odporučím aj ďalej. Samozrejme, lepšie by bol zážitok umocnený v kine so stereom (predsa len také nejaké plátno a ozvučenie dodá tomu grády). ()

xxmurphyxx

Toto šlo mimo mňa, čo je Bohužiaľ z časti aj moja chyba, nakoľko som prvé dva diely nevidel, alebo videl tak dávno, že mi neostala jediná spomienka po nich a zrejme aj vďaka tomu nedokážem oceniť tú vlnu nostalgie na ktorej sa tento film zrejme nesie. A nedokázal to zmeniť ani Keanu. Celé mi to prišlo strašné lacné, na rýchlo zbúchané a bez nápadu. Chápem, že ich crazy charaktery boli dané už 30 rokov dozadu a chceli ich zachovať, tak ako si ich ich fanúšikovia pamätajú, ale mňa to jednoducho strašne ubíjalo pozerať na dvoch preafektovaných 50tnikov hovoriacich v každej jednej zasranej vete dude. ()

Vatanen.

Představme si na okamžik, že pořad Kostičky vedou naprostí dementi, kteří si na počátku kolumbijské rýmy řeknou, že natočí epizodu o cestování časem - asi tak by se dal charakterizovat tenhle bordel. ()

Hlavonozec odpad!

Vždycky mě opravdu zamrzí, když vidím nějaký kult svého dětství, jak je przněn tím, že se ho filmaři snaží vytáhnout z propasti zapomnění a vyždímat zbytky kultovního puncu, co ten film má. A to je přesně případ Billa a Teda, který dojel přesně na to, na co dojeli i Jay a Mlčenlivý Bob ve svém posledním snímku. Nadšení a nostalgie zkrátka nebylo dost silné na to, aby přebylo tu na silu hnanou snahu vyvolat ve fanouškovi pocit zavděčení. Nechci říkat, že byly filmy s Billem a Tedem nějaké filmařské veledílo, které se navždy zapíše do historie kinematografie, ale vždycky jsem to bral jako kultovní, připitomělou stoner komedii, jejíž síla tkví hlavně v době, ve které vznikla. Ačkoliv jsem měl vždy slabost pro filmy ikonických duo buddies (Jay a Bob, Bill a Ted, Beavis a Butthead...), tak jsem na 100% přesvědčen, že by bylo daleko lepší, kdyby tento film raději nevzniknul. ()

Fjera

Co to bylo a proč? Jako bych sledovala trapnou školní besídku, kde nikdo neví, jak hrát a všichni přehrávají klátivými pohyby a dělají ze sebe blbečky. Fakt jim to za to stálo? Velké zklamání od Lundy-Paine. Nerozumím, proč do toho šla. Schaal si naštěstí podržela svou úroveň a nespadla k ostatním do toho kýblu zapáchajících mazlavých výkalů. ()

brasek odpad!

Primitívne, nezaujímavé. Hrôza! Ako komédia absolútne nebaví a doslova irituje, ako scif-fi... to je na smiech! Aha... možno tam je ten pes zakopaný! ()

modraveverka

Oproti původním filmům se to drží celkem obstojně, i když konec je lehce uspěchaný a předvídatelný. Reeves i Winter očividně nezapomněli jak Billa a Teda hrát, i když dospělost je z role znát. Stejně tak obě dcery fungují dobře. Vtipy většinou taky padnou na úrodnou půdu. Klasicky za mě nejlepší jsou scény se Smrťákem. Je to nenáročné, nezklame a snad potěší fandy předlohy a jde tak o celkem povedené pokračování/ukočení. ()

Seffi

Abych byl objektivní, musel jsem si to pustit od prvního dílu a musím říct, že se trojka povedla. Dá se to vidět i bez předchozích dílů, ale asi to tak neoceníte. Trojka má svižnější tempo, což je dobře. Vtipy také stojí za to. Děj se opět točí kolem hudby, jak jinak. Nejlepší jsou části, kdy se Ted s Billem setkávají sami se sebou v různých dobách. Vidět nařachaného Keanu Reevese ve vězení je k nezaplacení. Ten týpek může hrát všechno :) Alex Winter jako starej děda byl také super. Prostě nejlepší kámoši až do smrti. Potitulková scéna tomu dala jasnou tečku. Sestro! Takže lidi, buďte na sebe hodní a pařte co to dá! 75% ()

RoyBatty444

Stále si to zachováva pozitívny odkaz a atmosféru. Opäť je tu veľa historických postáv, cestovania v čase, stretávanie svojich ja a preto je to bohužiaľ to isté v novom háve. ()

Ondak

Na film se mi dobře dívalo a děj odsýpal. Bohužel bych asi musel vidět předchozí filmy, abych si děj užil. Takhle to bylo takové neslané, nemastné. Chvílemi dobré a chvílemi ne. Prostě průměr. Ale někde jsem se opravdu zasmál. Musím vyzdvihnout herecké obsazení, které bylo skvělé. Film na takové 3,5 hvězdy ()

Milo384

Hned tedy musím říct, že první filmy jsem neviděl. Tato komedie mně nějak bezvadná nepřišla. Naštěstí je krátká a nespadne do trapnosti. Pár dobrých momentů bylo. ()