Bill a Ted zachraňujú vesmír

• Česko Pořádné pecky Billa a Teda (viac)

Na poslednej dobrodružnej ceste časom a priestorom musia starnúci rockeri Bill (Alex Winter) a Ted (Keanu Reeves) zachrániť svet pomocou svojej hudby a napísať veľký hit, ktorý zharmonizuje vesmír... Zdá sa, že skvelé časy skupiny "Wyld Stallyns" sa skončili, Bill a Ted sa zmierili so svojím spokojným životom na predmestí. Sen o veľkej hudobnej kariére sa však nezdá byť úplne mŕtvy, aj keď ich okolie v to už veľmi neverí. Potom sa však objaví návštevník z budúcnosti a vyzve oboch, aby nasledovali svoj osud a novou piesňou zachránili nielen Zem, ale aj celý vesmír. Chaotické duo sa teda pustí do práce, prizve niekoľko starých známych z minulosti, napríklad Smrť (William Sadler), a hľadá nových hudobných spolubojovníkov. Môžu sa dokonca spoľahnúť na podporu svojich rodín – nič sa predsa nemôže pokaziť, no nie? (TV JOJ)

BoredSeal

Nostalgie je milá věc a bez ní by to byly dvě hvězdy, ale tento díl je v rámci série málo dementní. Byl jsem hodně vytrénovaný z jedničky a dvojky a připraven skoro na všechno, ale tento díl střílel slepejma. Keanu v té verzi s nabarvenýma černýma vlasama ala profesor Snape vypadal trochu děsivě. ()

honajz2

Nejspíš půjdu proti většině. Předchozí dva filmy jsem viděl poměrně nedávno a oba se mi líbily. Jenže tenhle mě prostě zklamal. Tuhle sérii mám rád hlavně kvůli tomu, jak se nebere vážně a je úplně dementní, ale v tomhle díle je to víc vážné a o dost míň dementní. A přitom vtipů není málo, jen prostě... nejsou vtipné. Až na výjimky. Škoda, a to jsem se celkem těšil. Dějově je to spatlanina jedničky a dvojky (to mi vadí snad nejmíň), bohužel poměrně nudná a ani dcery Billa a Teda mě bůhvíjak nezaujaly. Pak je tu ještě jeden extrémně odhadnutelný zvrat (Kdo vlastně zachrání svět?) a na konci jakýsi podivný pokus o poselství a přesah. Jinak nic zajímavého a pro mě osobně je tenhle díl z celé série nejhorší a jako jediný bych si ho už znova nepustil. Jak už jsem psal, je to škoda. 2* ()

maverick10

Jsem rád, že se ještě točí takovéhle filmy. Je to sice schválně natočený úlet a už mě po čase fakt sralo, že se chovají jako dementi a ještě více, že mluví oba nastejně, ale je to mimo mantinely a to je lepší než O.N John. ()

M.i.k.e

WTF was that?Nevím jestli je moje rozčarování způsobeno tím,že jsem neviděl předchozí dva díly a nebo tím,že je to zkrátka šílená hovadina,ale ono na tom vlastně až tolik nezáleží.Celé to na mě působilo jako by to točil štáb na drogách a to včetně herců (Reevesovo permanentní "Dude" je strašidelné),nemluvě o těžce televizním vizuálu.Vidět předchozí dva díly asi bych byl připraven,ale takhle je to za mě velké zklamání.A to mám dementní komedie stylu Hele vole,kde mám káru docela rád...30% ()

C0r0ner

Někde na půl cesty mezi prvním a druhým dílem. Tvůrci se tu pokusili vzít to nejlepší z obou předchozích filmů (historické postavy a Smrt), což se jim povedlo, ale už to nemá takový drive a takové překvapení. I tak ale bezva oddychová komedie se spoustou dobrých fórů. 85% ()

Martrix

Helevole komedie založené na konfrontaci divných týpků se světem mě moc neberou, takže jsem první díly neviděl. Ale aspoň už chápu, jak se v takovém filmu ocitl Keanu Reeves. Nostalgie, přátelství a možná chuť poodskočit si ze škatulky ultracool zabijáka...to byl nejspíš ten důvod. A je to dobře, protože do té přehlídky ujetostí a absurdit krásně zapadá právě to, že hlavní postavy jsou staří chlapi, kteří zůstali divnými týpky i když se oženili a založili rodiny. Ten film je tak mile pitomej, až je to dojemný. U takových kousků se nezabýváte tím, jestli to dává smysl, nemudrujete, nehledáte mouchy...prostě se buď napojíte a bavíte se, nebo to nějak vydržíte a budete nadávat...anebo to po pár minutách vypnete. Podle mého hodnocení vám dojde, že patřím k těm prvním. Přestože je ve filmu nemálo nefunkčních, nebo potenciálu nevyužívajících scén, pořád převažuje spousta dobrých fórků a la Červený trpaslík. Osobně si myslím, že bez mnoha a mnoha vykouřených jointů by takový scénář vzniknout nemohl. A možná se hulilo i na place, ale to je v pořádku...vzkaz jsem obdržel, lidi neberte se tak moc vážně! Sbohem a díky za ryby, chlapci. ()

animaxis

Z celé série se mi nejnovější dobrodružství Billa a Teda líbí určitě nejvíc. Je tu hodně odkazů na předešlé dva díly, ale naštěstí se tu na ně nespoléhá zbytečně moc a film si tak jde opět svou vlastní cestou. Je ovšem pravda, že tentokrát tu narozdíl od druhého dílu není moc nového. Opět se tu cestuje v čase, kde se dávají dohromady slavné osobnosti a opět tu dojde k návštěvě pekla. Mimo to je ale místy velmi zábavné sledovat Billa a Teda, kteří navštěvují svoje budoucí já. To na tomto filmu vlastně oroginální je (aspoň v rámci série) a funguje to na jedničku. Natočit film o zestárlé ikonické dvojce (byť v Česku asi zase tolik ikonická není) nakonec překvapivě vůbec nebyl špatný nápad. A musím říct, že poselství na konci filmu opravdu pohladí na duši. Občas prostě není špatné natočit v dnešní době natolik pozitivní film. ()

Šimpy

Čekal jsem trochu víc, ale ono to je vlastně stejný jako předchozí dva díly...pohoda, ale žádná megapecka. A trochu mě štve takové to "předávání novým generacím"...jasně bylo řečeno, že to budou tyhle dva nýmandi, kdo sjednotí lidstvo....Be excellent to each other. "Máme v pekle robota." ()

ondraondra

Už to není tak excellent jako předchozí díly, ale zase to není úplný průser. Akorát se mi zdálo se mi že je to takový mix prvních dvou dílů. Keanu Reeves i Alex Winter jsou fajn a jejich dcery taky nejsou nejhorší. Je to taková střeštěná komedie, která by asi fungovala v devadesátkách lépe. Nějak mě omrzely tyhle zbytečné návraty po letech. Ale finále bylo dost cool. Na jedno zhlédnutí to ujde. 6/10. ()

Johnny.ARN odpad!

Čo to kurva bolo? To je asi len pre nejakých fanúšikov alebo do série alebo tak, lebo inak, no neviem. Nevtipné, trápne, zle zahraté, s divnou hudbou. Ak to je k niečomu priradené a je to nejaký kult ako hentá kokotina o cestovaní v čase, v pohode, pre nás ostatných normálnych, nepozeratelný ODPAD! ()

VanTom

Že po 30 letech nejvěrnější kámoši Bill a Ted (resp. Alex Winter a Keanu Reeves, potažmo neodolatelný William Sadler jako zneuznaný Smrťák) plynule v totožném duchu navážou na svá praštěná dobrodružství plná pozitivního, zastydle "rockujícího" humoru a ulítlého cestování historickými epochami (včetně pekla)? No way. Yes way! ()

Jaro.Krafcik

Nečakal som od toho veľa a nakoniec aj milé prekvapenie. Jednotku som videl nedávno a drži sa to v jej šľapajách. Nápad s dcérami dobrý, aj celkovo vyber hercov. Škoda že neviem nájsť druhý diel, lebo toto je záver trilógie. Ale aj tak sa to dá pozrieť, novším generáciám ktoré nevideli staršie filmy Bill a Ted. 4* ()

Wally

Předchozí díly jsem neviděl (a po tomto snímku ani nechci) a možná proto mi to přišlo jako neskutečná kravina.... Je neskutečné, že se tu objevil K. Reeves...to snad nemá zapotřebí... Navíc ztoho věčného 'Dude!' se mi dělalo zle...děkuji za naši češtinu, která je tak slovně bohatá. Nejvíc mne iritovaly dvě zcela nesympatické dcery - jedna ulítlá (S. Weaving) ještě šla, ale ta bezpohlavní (B. Lundy-Paine) byla hnus. Do toho se všichni se trapně pitvořili...a celé to moc nemělo kvalitu. Za mne totální propadák. Jednu hvězdu dávám za Smrťáka, Peklo a Dennise... ()

iXtr3m3

Dávam tri hviezdy kvôli Reevesovi a návratu do bláznivých osemdesiatiek, ale popravde to kulminuje medzi odpadom a jednou hviezdou. Je to čistý bordel a slabota ako sviňa, ale je vidieť, že to nebolo točené kvôli prachom, ale kvôli návratu do minulosti, kvôli radosti z hudby a kvôli stretnutiu starej party. Preto tri hviezdy. ()

Han22

Chystal jsem se nabrousit svůj ostrovtip, zanadávat si na zbytečné sequely a podivit se nad tím, zda tohle má Keanu Reeves zapotřebí. Světě div se - byla to parádní zábava! Bill a Ted jsou padesátníci, řeší manželskou krizi a mají stejně praštěné dcery, jako byli kdysi oni. A stále se pokouší napsat song, který spojí svět - a také zachrání časoprostor. A je to naprosto stejně praštěný, ulítlý a zábavný, jako kdysi dávno první dva díly. Cestování časem, různé budoucí já, skládání kapely z historických celebrit (prozrazovat by byl hřích), budoucnost, smrťák, peklo, robot s pocitem viny :) To vše navíc se s výbornými efekty. Za chvíli jsem zapoměl, že dvojice hrdinů jsou staří pardálové a Reeves je hvězda, bavil jsem se, užíval a ten závěrečný hudební jam byl super! Když jsem se podíval že režisér kdysi přišel s parádním Galaxy Quest, tak se ani nedivím. Parádní 80s-90s retro! ()

Zombi

Za mě slabší 3 hvězdy. Začátek hodně rozpačitej, ale jakmile se rozjede cestování časem je to lepší. Situace jsou praštěné, ale vyloženě zábavné, jako že bych se smál, to není. Na předchozí díly vzpomínám s větším nadšením, ale už jsem je dlouho neviděl. ()

PanTumnus

hezké. v tónu mnohem blíže originálu. škoda malého rozpočtu, který očividně omezuje tvůrce v rozmáchlosti, kterou by si snímek zasloužil. finále je velmi dojemné. ()

helloween93

Jedničku jsem neviděl, dvojka byla dobrá a trojka mi moc nebavila. Ten humor nepadal na úrodnou půdu, dvojice zestárla a kromě návratu Smrťáka a závěrečného koncertu jsem se nudil. Možná se kluci už vracet nemuseli po tolika letech. 2* ()

geek.ondra

První dva díly jsou nevkusný hovadiny bez nápadu u kterých jsem nechtěl trávit ani minutu... Trojka je naopak film u kterého jsem to jedno odpoledne zabil docela rád.. je to zábavný, v rámci možností slušně natočený a hravý film ale samozřejmě to stále vypadá jako levná slátanina protože to je levná slátanina ale Reeves a Winter to táhnou nahoru. Nejlepší díl ale další už prosím ne. 4,5/10 ()