Prvok, Šampón, Tečka a Karel

• Česko Prvok, Šampón, Tečka a Karel (viac)
Česko, 2021, 118 min (Alternatívna 112 min)

Réžia:

Patrik Hartl

Predloha:

Patrik Hartl (kniha)

Scenár:

Patrik Hartl

Kamera:

Tomáš Sysel

Martin Pechlát, David Švehlík, Hynek Čermák, Martin Hofmann, Jana Kolesárová, Zuzana Norisová, Kristýna Boková, Petra Polnišová, Daniela Kolářová (viac)

Prvok, Šampón, Tečka a Karel sú dlhoroční kamaráti v strednom veku, ktorí si na triednej stretávke po dvadsiatich rokoch priznajú, že nežijú tak, ako si predstavovali. A rozhodnú sa s tým niečo urobiť. Je možné riešiť krízu stredného veku provokatívnou hrou s takmer nesplniteľnými úlohami? Ako štyridsiatnik zistí, či je naozajstný chlap? Ako zabráni korózii svojich ideálov, rozplynutiu snov a scvrkávaniu semenníkov? Prvok, Šampón, Tečka a Karel sa pokúsia nájsť v sebe odvahu urobiť poriadnu kravinu ako zamlada. Alebo aspoň odvahu hovoriť za všetkých okolností to, čo si naozaj myslia. Kto splní úlohu, nie je „sráč“... (Bontonfilm SK)

Bozvav

Veselá taškařice o krizi středního věku. Furt lepší toto, než sedět doma před bednou a sosat pivo. Chlapi jsou celoživotně velké děti, pořád mají rádi hračky, baby zase plastiky, diety a cvičení. Za mne tři a půl hvězdy. ()

djfun

Vzhledem k českým komediím posledních let tohle kupodivu úplnej průser neni. Vlatně to bylo docela fajn, místama i vtipný (jaký to div, že?:), jen škoda, že dost předvídatelný. A btw, Čermák a hlavně Hofmann by si asi už měli dát trochu bacha na přibývající stejný stereotypy svejch rolí (nebo jejich pojetí). ()

Yarwen

Tak nějak mi ve filmu neseděl Hynek Čermák - pokud se herec rozhodne udělat ze sebe národního šaška účinkováním v reklamě na ostudu českého pivovarnictví - Staropramen - je to jeho věc. Ale pak ho lze těžko obsadit do role respektovaného drsňáka... ()

Sydonai

Úžasná dramedie, která dokazuje, že i na tuzemské scéně se stále dá natočit kvalitní film pro masy lidí. Hartl svoji knihu dokonale překlopil do filmového pojetí a 2-hodinovka utekla jako voda. Vtipné scény střídají výjevy z běžného života a zase zpět, kterým vévodí skvělý casting v čele s Čermákem a Pechlátem. 80% ()

Hermez

Docela fajn film. Scénář jako celek tak 3*, ale jednotlivosti a výkony většiny postav minimálně 4* Ne moc uveritelne a lehce prvoplanove vyusteni, ale nebudu spoilerovat. ()

Olík

Všeuměl s nakažlivým smíchem Patrik Hartl je dnes už zase o kroky dále, než když se pro filmová plátna snažil oživit legendární rodinku  Fan Vavřincové…….ovšem, stačí to? Mužský pohled na krizi středního věku podle knižní předlohy by se dal rozdělit na dvě poloviny. Tu seznamovací, která prakticky nemá žádný děj a jenom se snaží diváka navnadit pomocí lacinějších vtipů. A tragikomickou, která má zřejmě za úkol změnit celkový dojem z filmu. Určitě potěšila účast mnoha známých tváří v drobných až nicotných rolích a příležitost zazářit pro Martina Pechláta (nevýraznější z čtveřice hl. aktérů). Horší to už je s Hynkem Čermákem a Martinem Hofmannem, kteří se dostali do modu „Anna Polívková“ a už poněkolikáté se objevují v totožné poloze. A hlavně Davidem Švehlíkem, jenž byl bez diskuze vybrán na základě atraktivní tvářičky, ovšem po herecké stránce šlo o velký propadák. Ze mne film z ranku „zajít si do kina a pak si to za pár let zopakovat u televizní obrazovky“, ale víc asi nic. ()

CaptainCzech

Na České poměry kvalitní komediální drama, který zaujme především realistickým chováním hlavních postav a příběhy ve kterých si každý z nás dokáže něco najít. Hlavní komediální složkou byl pro mě Tečka, který když byl na kameře, tak to kradl pro sebe. Především jeho rozhovory s mamkou jsou perly filmu. Zdatně mu tragikomicky sekunduje Prvok, který to má v životě hodně těžký a i díky tomu se kolikrát dostává do vtipných situací. Šampón je postava, která si buduje cestu za vykoupením za své hříchy a Karel se snaží změnit svůj celkový pohled na život. Herci jsou vybráni velmi dobře a charakterově zapadli na výbornou. Velký plus jsou herecké easter eggy, který jsou filmem prošpikovaný (spousta známých herců se tu ukáže i třeba jen na jednu větu). Cením, že si tu neberou s ničím servítky, je tu nahota a pro sprostý slovo se taky nejde daleko. Konec má koule i když jsem to očekával, tak jsem rád že to není úplný happy end. Za mě palec nahoru a solidní 4* ()

anatheman

Nejedná se rozhodně o špatný film, obsahuje spoustu kvalitních ingrediencí a na naše poměry je zřejmé, že zde byla snaha natočit přeci jen cosi jiného. Ale podle mě výsledek zůstal právě u té snahy. Mám pocit, že se nepodařilo zcela vytěžit potenciál námětu. Ze začátku jsem byl natěšen, jakou uvidím dadaistickou (možná lehce over-the-top) jízdu, ale toto směřování za chvilku vyložilo všechny své karty. K tomu se mi zdál velice odbytý i závěr a některé konflikty nebyly vždy uspokojivě vyřešeny. Ale to nechci spoilerovat. Jinak jo, zábavné momenty se tu najdou a film sám o sobě nenudí. Herci jsou super a v menších rolích se tu objeví řada známých českých a hornouherských tváří. Takže tedy tomuto snímku uděluji 3 kelímků na univerzální použití z 5. ()

Rockerman

U současných českých komedií mi úplně stačí, abych se nemusel stydět a občas se i zasmál. Patrik Hartl to splnil do puntíku a přidal něco navíc. Není to sice žádná smršť vtipů, ale i tak je tu dost vcelku nápadité srandy. V každé dobré komedii musí být smrt někoho důležitého, která pak obvykle pročistí vztahy a lidé si uvědomí, že když nejde o život jde o hovno. ()

Hapretor

Kupodivu mě to opravdu zabavilo ... kouknul jsem na to hlavně kvůli Hofmannovi ... ale je tu i dost jiných herců / ček ... co stojej za to ... je příjemné vidět, že i tato cca čtyřicetiletá generace se objeví tam, kde diváka zaujme a potěší, že umí hrát ... a ti, co jsou obsazováni do hlavních rolí častěji a tolik to neumí, hrají dobře ty druhé housle ... fungovalo to krásně ... k tomu pár hezkých holek ... jako bonus ... u mě dobrý ... ()

Kaštan odpad!

*spoiler alert* Po čtení recenzí mi přijde, že jsem si asi pustil úplně jiný film. Humor jsem se snažil najít, ale až ná pár trapně vtipných momentů jsem ho nenašel. Nepochopil jsem jestli nekoupit si nový telefon a celý film používat rozbitý mělo být vtipné, smutné, trapné nebo jenom ukazovat na neschopnost postavy? Ta nahá scénka ve školce měla být vtipná nebo trapná? Nebyla totiž ani jedno! Někdo by měl přihlásit smrt, protože jsem se díval na plastovou pistolku, do nejblbějších smrtí roku. Celkově to na mě působilo jako by se film snažil někam jít akorát se zapomněl na jednom místě a herecké výkony to nevytrhly. ()

Axident

Na čtyři to objektivně rozhodně nebylo, prostě prachsprostá, celkem příjemná komedie, která se rozhodně nijak zvlášť nevymyká obdobné tvorbě, ale narozdíl od ní nebyla trapná a dost často se člověk pobaveně usmíval a dokonce i bůhví proč nezbytná kamea byla zábavná, a o to asi jde. Zrovna mi to, halt, sedlo, ač jindy bych asi nejspíš mudroval, hledal negativa a vypočítával, proč to je upachtěná rutina. Dokonce jsem se bavil o krapet víc než při četbě. ()

Trešlson

Na české poměry nadprůměrná podívaná hlavně díky kvalitnímu řemeslu za kamerou a hereckým výkonům hlavních představitelů před ní. Prim hraje i do očí nebijící product placement, což u nás rozhodně není stadart. Film není ztráta času, ale na druhou stranu se nekoná žádný převrat. 7/10 ()

Ben Nevis

Pocta České Komedii, která od devadesátek skomírá na rakovinu zvanou kamarádšofty v branži. Prvok se obejde bez třeskutých vtípků, protože příběhy kamarádů jsou pestré. Žádná postava není vyloženě trapná, včetně matky Kolářové. Dokonce i první úkol vyšel zdařile, i když lavíroval na laciném námětu mužské nahoty. Opravdu příjemné překvapení české filmové scény. ()

Pat_rick_fan

Väčšinu stopáže ma to nečakane NÁRAMNE bavilo, napriek všetkým ťažkopádnym a "uveriteľným" scénam (chlap si dobrovoľne pokazí jediný úspešný pohovor za dlhé obdobie, jasné). Čo uveriteľné už je sú postavy, až tak, že ich peripetie a premieľanie sa životom by som si kľude dal ako pravidelnú telenovelu na nejakom streame. Na konci ma to ale naštvalo, neskutočne. Tak lenivý, do stratena pustený finiš inak sympatického filmu neodpustím. ()

domirovec

Páťa Hartl se nám po-chlap-il! No ano, je tomu opravdu tak! Čtyři známí gámoši mají problémy, no a proto dělají hovadiny, bordel nebo účinkují v teploušské kapele, což jako, nic proti, jen říkám, že to tam je, já s tím problém fagt nemám!.. Teď bych chtěl však v duchu novodobých dobrých českých filmů, což je spojení slov, které je v dnešní posrané době, teda alespoň posrané pro českou kinematografii, neuvěřitelně ojedinělý případ, popovídat si o tom, jak to s dnešními českými filmy, hlavně komédiemi, vlastně tyvole je. Když já někde totiž jenom koutkem očka vidím nějakej ftipnej kokot-komentář ve stylu : Nový český film (a sakra), plný mladých hvězd (to mě poser, horší už to být nemůže), bude diváky oslňovat úžasným humorem a scénářem jako světlo z nebes (kurvafix, tak to ne). Bohužel, takhle to většinou vážně vypadá, a já jsem nehorázně smutnej :-( Ale teď, když tak koukám, tak když se někdo tak mužný jako právě Mr. Hartl, s tak mužným smíchem odvážil ukázat světlu filmového světa komedii s muži s krizí středního věku a scénu s péčkem na notebuku, jsem připraven mrsknout semhle hezké čtyři hvězdice.. parádička! 4/5 ()

Podzimní VOD novinky na CANAL+

Podzimní VOD novinky na CANAL+