John Wick 4

• Česko John Wick: Kapitola 4 (viac)

John Wick (Keanu Reeves) je za porušenie pravidiel kódexu stále na úteku a Komisia ho chce zlikvidovať za každú cenu. Výška odmeny vypísanej na jeho hlavu neustále rastie a zo starých priateľov sa stávajú noví nepriatelia. Zvyšuje sa aj počet najmocnejších hráčov podsvetia, ktorí mu idú po krku v zbesilej jazde od New Yorku cez Paríž, Osaku až po Berlín. V štvrtej kapitole John Wick možno konečne nájde cestu von – využitím ustanovenia kódexu, podľa ktorého získa slobodu a pokoj, ak sa zúčastní jedného špeciáleho duelu. (Forum Film SK)

surprise

Johna Wicka by měla vyznamenat státní policie. Vystřílel snad všechny zabijáky co tahle staromilská mafie měla. A že to umí bravurně! Nicméně na počtvrté je už trošku unavený a také trochu víc zranitelný, to nic ovšem nemění na tom, že se na něho kouká pořád dobře a je to filmový zážitek. ()

Matussk

John Wick 4 je krásna ukážka akčných scén, proste keď idete na Wicka, tak viete, že lepšie súboje pravdepodobne ten rok neuvidíte. Ale zase tiež viete, že to dejovo nebude najlepšie. A tu vo štvorke je to cítiť najviac. Reálne pred finálnym súbojom je 15 minút zbytočných akčných scén, ktoré by sa dali vystrihnúť a vy by ste nemuseli sedieť 2 a pol hodiny v kine. P. S.: Trojka bola lepšia. 7/10 ()

DeJiF

Keanu Reaves a jeho postava Johnnyho Silverhand... totiž Wicka mi nikdy moc nesedla a na poli akčních filmů jsem ji považoval za poněkud nezáživnou sérii. První tři díly jsem tak až na pár detailů bez překážek zapomněl. U čtvrtého dílu se však zdá, že se samuraj probudil (a to doslova, katan a japonského/čínského prostředí je tu spousta) a tentokrát mě přesvědčil o tom, že je něco víc. Se sérií John Wick mám jeden veliký problém a to, že to je, jako by se snažili zadaptovat třeba hru DOOM, totiž že sledujete jednu jedinou hlavní postavu, jak se probíjí přes hordy pěšáků a je tak nějak jasné, že se přes tu vřavu z místa A do místa B prostě probije, protože pak by nebylo, co vyprávět. U filmů tohoto typu pak není úplně důležité, co se stane s postavami, protože to je od začátku jasné, ale spíš, jak a kde se postava s danými problémy vypořádá. Hlavní roli tak hraje prostředí a způsob, jakým Wick provede svá zajetá krvavá jatka. Nutno říci, že z akce si snad až na pár momentů z druhého dílu nepamatuju nic, naštěstí to ale není vše na čem John Wick staví. Dalším pilířem je totiž worldbuilding, kvůli kterému jsem u série přetrval až do třetího dílu. Na druhou stranu mi univerzum plné krvavých přísah, kontinentálů, hotelů pro nájemné vrahy a podobně, kvůli nezáživné akci a postavám přišlo jako promarněné. Když jsem se tak v jedné recenzi doslechl, že nový John Wick je to samé, co vždycky, do čtvrtého dílu jsem se nikterak nenadchl a až nyní jsem se na něj podíval z čisté zajímavosti. K mému potěšení ovšem mohu oznámit, že se John Wick změnil. Už od samého začátku totiž představuje úplně nové postavy, které mi hned napoprvé přišly k chuti a neskutečně jsem si jejich přítomnost ve filmu užil. Takový slepec Caine, jako Wickův dávný přítel, nyní jeho nepřítel, kvůli vyšším mocnostem, je rozhodně o něco zapamatovatelnější, než kterýkoli Wickův parťák/nepřítel z předchozích kapitol, hlavní záporák v mrazivém podání Billa Skarsgårda je opět o něco zapamatovatelnější, než jeho předchůdci a i relativně malá role postavy Kojiho dokázala začátek filmu neskutečně nakopnout. Samozřejmě i s mnohými starými postavami se tu pracuje, čímž čtvrtá kapitola rozjíždí daleko větší rodeo, než předchozí díly a konečně je tu něco v sázce. Akce je do jisté míry pořád to samé, ale opět platí, že to není úplně to samé. Tentokrát totiž i obyčejní pěšáci dají Wickovi slušně zabrat a nejsou to jen figurky na jednu ránu. Jenže akce se zase posune na úplně jiný level, když se do ní zapojí i příběhově významnější postavy a to je pak totální nářez. Důležitou roli v tomto filmu hraje také vizuál a to speciálně barvy a expozice. Jednotlivé scény hrají barvami, detailně se tu pracuje s osvětlením a to v kombinaci s hudbou, která se z elektronické přelévá do temných tónů kytarových strun a sem tam je doplní i nějaký licencovaný hit. Ocenit musím taky hravou kameru, s některými záběry si tvůrci opravdu vyhráli a například vzdálený záběr na akci shora překvapivě funguje. Větší osudovost, barevnost, úžasná hudba a kamera tak utvářejí pro akci perfektně funkční kombo. Ani dialogy ale nejsou upozaděny a některé napětí budující momenty mě nechávaly napjatého očekáváním, co se stane dál. Samozřejmě by se daly více propracovat pocity Johna Wicka o celé jeho situaci a tak nějak víc prohloubit jeho charakter nebo více zmapovat vztah Caina a Wicka, ale i přesto, že vám film o jejich minulosti mnoho neřekne, dokáže jejich přátelství prodat, což se v dech beroucím a napjatém finále silně projeví. John Wick: Kapitola 4 je pro mě nakonec po předchozích generických a nezapamatovatelných dílech příjemným překvapením, které mě i s ohledem na jeho konec ponechává plného očekávání na pátý díl. () (menej) (viac)

Llou

silné dvě hvězdy až slabé 3. Tomuto filmu nemůžu zkrátka dát lepší hodnocení a to hlavně z jednoho jednoduchého důvodu - ten film nemá schopnost mě přimět k tomu se o "zábavu", či akci zajímat. Naprostá absence jakéhokoli námětu, či témat dělá z toho filmu velmi pěknou akci, jejíchž akce je úplně o ničem (a v kině jsem měl problém se na film kvůli tomu vůbec soustředit). O čem, kromě toho, že Keanu Reeves, který se svým repertoárem cca 3 emocí v roli jako John Wick bezdůvodně zabijí ohromné množství lidí, je tento film? Ačkoli prvního Johna Wicka jsem viděl před nějakou dobou, tam je aspoň jasné, jaká je Wickova motivace a čeho má akce ve filmu docílit. Tady jakákoli malá motivace ve filmu existovala (tj. aby získal Wick svobodu, která přijde do filmu až někdy v polovině), je nakonec úplně pryč. Proč tedy všechna ta krev? Pravda, neviděl jsem druhou a třetí část tetralogie Johna Wicka, ovšem můj pocit je, že spíše, než že by tyto díly zlepšily hodnocení tohoto filmu, budu proti filmu cítit pachuť ze syndromu Marvelovek, tj. ty filmy budou vesměs každý stejný a když toto netoleruji u Marvelu, tak bych to stěží toleroval zde. ()

Mark1983

Co se Johna Wicka týče, tak celá série mě upoutala. Přesto třetí epizoda u mě z nějakého důvodu vede podobně Terminátor 2, i když mezi Terminátorem a Johnem Wickem je podstatný rozdíl, o tom ani potom, ale John Wick 3 má v sobě lehce odlišný potenciál, než ostatní epizody, což čtvrtá epizoda svou kvalitou se vrací do úrovně první a druhé epizody. ()

Maulincio

Citrl+C a Ctrl+V a pak jen ubrat děj a přidat akční scény, kdy se John probojvává arénou za arénou, kdy ho na konci každé čeká BOSS... první díl byl alespoň o nečem tady můžete půlku filmu přeskočit, protože Johnův aimbot začne být tak nudný, že Vám stačí pouze první a poslední zásah a je to. Následuje pár vět a jedeme znova... a do čtvrtice všeho dobrého! Ač tento díl překvapil a zahrál i na jinou notu než na nekonečný killing-spree., tak mezi vyčerpávající a přiznejme si k vyčerpání nudnou akcí se nám tak připletlo pár scén kdy i někdo měl možnost něco říct. Když si to tak celý srovnávám v hlavě, tak absolutně nechápu tu birokracii, která nás doprovází od druhého dílu. Vůbec se Johnovi nedivím, že se chtěl dostat ven ze systému, když papírování a dozor je v onom světě horší než v kde jaké zemi. Na disku si nechávám pouze první díl, kterej má ještě hlavu a patu... zbytek bez projetí všech dílů předtím nemá smysl a i když vidíte všechny díly předtím, tak toho smyslu je tam počertech málo! ()

Bogrant

Precízna ukážka toho, že s kvantitou príchádza i vystupňovaná kvalita. A nepoľavuje sa, hoci štvrtá kapitola i napriek svojej, na akčný film monštroóznej stopáži, vie byť i vyčerpávajúca, ale náramne pohlcujúca a mýtickou atmosférou nasiaknutá ultimátna deštrukcia. Ten svet okolo sa možno až príliš snaží byť psychologický, ale keď príde na rad akcia, ostatné ide bokom a len sa zadržiava dych. Hoci to ani zďaleka nie je všetko dokonalé, nemá to dnes konkurenciu a dlho ani mať nebude. Z toho sa treba tešíť a Johnovi znovu postaviť do cesty... vlastne čokoľvek, je to jedno. ()

Dodagrad

Já bych osobně s tímto filmem spokojený. Sice nešlo až o tak akční střílečky jako z předchozího dílů, nicméně choreograficky se mi souboje líbili. Dokonce se mi líbí nápad na provedení vedlejších příběhů ze světa Johna Wicka. ()

JB001

Když to zaokrouhlím nahoru, tak to na 5* vyšlo. Zábavná akční podívaná z míst, kde jsem taky hodně zažil. Na schodech i v okolí... ()

Adams

Šunt. kdyz porovnam 1 a ted vidim jak z toho vyzdimali az 4 tak to je 4x odvar z te jednicky s naprosto fadnim pribehem a zcela smesnymi souboji. toto uz je nejaka fantasy sracka. mimo misu. ()

Tomas.Abi

Tak jsem viděl po čtvrté skvělou akci, která se táhla téměř tři hodiny. Rozdíl mezi prvním a posledním Johnem Wickem je pro mě ten, že jsem u posledního filmu v kině usnul na nějakých 30 minut, a vlastně mi nic neuniklo. Vzhledem k tomu, že jen bojová scéna na schodech je natočená třikrát různými způsoby, než John konečně vyjde až na vrchol mi zavřela na dalších pár chvil oči. Až budu chtít vidět skvělý akční film, se skvěle blbou zápletkou, zajímavým vztahem mezi Johnem a hlavním záporákem a tajemným světem assassinů, shlédnu první díl od Leyche, který je perfektní ve všech ohledech. Toto je dvakrát delší, dvakrát více akčnější a čtyřikrát násobně nudnější. ()

Mukade

Čím ďalej tým viac I hate tú debilnú babujagu, neuveriteľne pomalého, ale vďaka plot armoru perma víťaziaceho, Wicka. Fakin moron, v skutočnosti by si bol mŕtvy do pár minút, poondiaty slimák. Nejako sa im podarilo aby si ho hluupe masy obľúbili. No, ktoviekao prekvapivé to nie je, keďže to nie je obrazne povedané že "hlúpe" masy... lol. Naprik tomu stále tomu dávam 5**, lebo... ()

Mar.Fo

Nejvíc mě bavil Scott Adkins, kterého jsem zprvu ani nepoznal, některé akce byly doslova kulervoucí, "nuts" hafan super, jinak mi to už přijde jako série Rychle a zběsile, všechno je přehnané, Wick má staminu jako kůň, skáče ze čtvrtých pater, po dopadu si odkašle a běží dál, jako jasný je to Wick, ale už to začíná být až příliš absurdní, ty souboje jsou strašně choreografické, mnohdy jde vidět jak kaskadéři na Reevse čekají aby je milostivě sundal. ..ale i tak jsem pořád zvědavý jak tvůrci navážou na ten konec a kam se ještě posunou. ()

lex85

Od samého začátku monotónní a jednotvárná akce která nijak negraduje a má stále stejné tempo. Toto se několikrát opakuje a film nic nového nepřidává. Bohužel atmosféra prvního dílu je dávno pryč a nebýt tady tak dobré finále které ale film nedokáže zachránit. Čtvrtý díl této série by byl bez něj jen nic neříkající nesmysl. ()

skvely

Úžasný, pořádný akčňák. Jedná se o nejlepší film ze série. Chtěla bych tady vypsat pár věcí, na které jsem myslela během filmu.  Nasvícení: Osvětlení JW4 je jedna z nejdůležitějších věcí, která mě hned ze začátku nadchla. U některých záběrů jsem přemýšlela, jestli by je neměl vidět každý člověk na světě. Opravdu krásné. Kamera: Nádherné záběry a práce s kamerou. Různé úhly osvěžily film. Choreografie: Mám pocit, že je od minulých dílů více vypracovaná a stále zajímavější.  Herci a herecké výkony: 10/10 asi ani nemusím co dodávat. Keanu je na tuhle roli jak dělaný. Délka: Jediná věc co bych filmu trochu vytkla a to je jeho délka. Některé sekvence fightů byly trošku zdlouhavé a ne moc zajímavé, hlavně ty na začátku. Ale příběh je pořád skvělý a myslím si, že vede dál. Ale celková délka filmu je taky trošku delší, než bych si představovala, ale zároveň si myslím, kdyby se nějáká část dala pryč, nebylo by to tak vypracované.   Doporučuji všem, co mají rádi akční filmy a nevadí jim hodně krve. Ani by nevadilo, že jste neviděli předešlé díly. Myslím si, že se rychle chytnete. 5/5. ()

Banditek

John Wick, ikona akčních filmů je zpět v novém a ještě lepším světle než minule. Děj se odehrává chvíli po konci třetího dílu a krásně na něj navazuje. Na akční film je tento kousek opravdu dlouhý a chvílemi je to mírně nepříjemné, hlavně tedy ze začátku, kdy divák ještě úplně neví co se děje. Vizuálně se jedná o nejlepší kousek z celé série, ale zároveň se nejedná o nic nového, záběry jako ve trojce, je tu jeden nový záběr který upoutá a jedná o nejvíc ikonickou scénu snímku, ale to je tak vše. Příběh je zajímavý a nabízí i vcelku zajímavou zápletku kvůli které si John projde ledasčím. Až na konec se jedná doopravdy o umělecké dílo které by se mělo vidět v kině. Konec trošku pokulhává, ale nejedná se o nic fatálního. Uvidíme kam nás zavede 5. díl.  9,5/10 Film má tempo a krásné utíká, k tomu ještě přidejte úžasnou choreografii, záběry a hudbu a máte film, který útočí na přední příčky letošního žebříčku.  doporučuji všem kteří mají rádi akční filmy, zároveň se po dlouhé době jedna o kvalitní film se kterým budete spokojeni. ()

Keanu Reeves si zahraje v komedii od Jonaha Hilla

Keanu Reeves si zahraje v komedii od Jonaha Hilla

08.03.2024

Ballerina přitančí s ročním zpožděním

Ballerina přitančí s ročním zpožděním

22.02.2024

Fanoušci zabijáka Johna Wicka a herečky Any de Armas budou muset zatlačit slzu zklamání, na jejich společné akční dobrodružství si budou nakonec muset počkat výrazně déle. Dlouho připravovaný a mimo… (viac)

Krásné svátky a PF 2024

Krásné svátky a PF 2024

24.12.2023

Keanu Reeves si přál ve Wickovi definitivní smrt

Keanu Reeves si přál ve Wickovi definitivní smrt

19.09.2023

Jak poznáte, že už má herec nějaké role plné zuby? Tak třeba tak, že při natáčení na kolenou prosí režiséra, aby ho zabil. Tedy alespoň ve filmu. Přesně to byl údajně případ Keanu Reevese (Matrix,… (viac)