John Wick 4

• Česko John Wick: Kapitola 4 (viac)

John Wick (Keanu Reeves) je za porušenie pravidiel kódexu stále na úteku a Komisia ho chce zlikvidovať za každú cenu. Výška odmeny vypísanej na jeho hlavu neustále rastie a zo starých priateľov sa stávajú noví nepriatelia. Zvyšuje sa aj počet najmocnejších hráčov podsvetia, ktorí mu idú po krku v zbesilej jazde od New Yorku cez Paríž, Osaku až po Berlín. V štvrtej kapitole John Wick možno konečne nájde cestu von – využitím ustanovenia kódexu, podľa ktorého získa slobodu a pokoj, ak sa zúčastní jedného špeciáleho duelu. (Forum Film SK)

WugWugs

Čo to tu tí ľudia hodnotia? Z poctivého akčného filmu chcieť spraviť niečo oveľa viac, a skončiť s oveľa menej. Chápem, že John Wick 4 je načančaná rozprávka pre dospelých. Ale ani po absolútnej akceptácii toho, že nakuknutie do saka (kukuk) odráža náboje, nevidím nič okrem pár dobrých dizajnových kúskov v nudnej a často topornej choreografii. Keanu Reeves občas hrá až tak, že pritom mrká a tiká, a nikomu z réžie/kamery/strihu to zjavne neprekáža, však aj tak ide o štýl, či čo. A Douglas zapne projektívnu autohermeneutickú fenomenológiu štrukturalizmu, aby v ďalšej povrchnej nude zažil kognitívny orgazmus z objavu novej podstaty priateľstva až nanaratívnu smrť. ()

Thug_Leo

Jediné co mi nesedělo bylo jak John "neřešil" zradu ředitele v minulém díle a "prohra" v duelu proti slepému, to nemohli otočit zbraň vůči klaunovi ? PS: záda nás bolely kdykoliv Wick dopadl na dodávku nebo ho srazilo auto, ale nestárnoucí John? Nope ()

zekon odpad!

Nesmrtelný s nekonečným zásobníkem je zpět. Film bez děje jen o zrychlených soubojích vypadajících jak z černobílé grotesky. Všichni se kopou do ksichtů, střílí ze 2m po sobě, ale jen jeden je na vše imunní. Natahované válení, padání, běhání.......vše je otravné a nudné. Po 20ti minutách jsem začal zvracet a vzpomínat na Seagala......... ()

Jincom

Nudný recyklát a akční scény působí důchodcovsky. Je až komické, jak protivníci čekají, než na ně přijde řada, a pak upadají po neomalených výpadech. Škoda, předchozí díly mě bavily. ()

Woitisek

Naprostá špička moderních akčních bijáků. Toto pokračování bere to nejlepší z předchozích dílů a posouvá to na další úroveň. Opět tu máme perfektní choreografii a zachycení akčních scén, které nejsou vždy generické, ale jsou tu pasáže plné kreativních nápadů, čímž se snímek odlišuje od klasického "akčňáku". Délka samotných akčních sekvencí je až šílená, což dodává filmu neskutečné tempo, v němž se poměrně vysoká stopáž kompletně vytratí. Práce s kamerou jak při akci, tak mimo ni je zde dech beroucí. To pak spolu s úžasnou kompozicí a nasvícením tvoří překrásné záběry, jež je zkrátka slast sledovat. Ze stránky příběhové to opravdu znovu působí jako kapitola většího celku, která se s tím hned od začátku nebabrá. Ten příběh jako takový není světoborného a to se taky od filmu z této série nečeká. Kolem a kolem jde o další poznávání zdejšího světa a postav nacházejících se v něm, špičkovou akční nálož a přijatelný příběh s hlavním protagonistou o velmi málo slovech. ()

Shifty86

main got ještě že už ho zabili, už se na to nedalo dívat :D. zajímavý nápad se zápalnými náboji a dobrá přestřelka u Vítězného oblouku. Jinak už to bylo fakt nudný kliše s absolutně debilním příběhem. ()

SkeeveTulp

Chybí ta osmdesátková lehkost kombinová s krutostí u jedničky, i to gentlemanství a distinguovanost dvojky. Je to defacto kopie trojky - neúspěšný pokus o nějaký hlubší děj, zbytečně dlouhé až nudné akční scény, někdy zkopírované z trojky, které často přerůstají ve směšnost. Postava Donnieho Yena je ubohou parodií na staré asijské akčňárny. Postava toho něměckého gangstera by se hodila možná tak do seriálu Ulice. Bill Skarsgård si svého záporáka hezky užíval, stejně tak Hirojuki Sanad (Bullet Train), ale ostatní jeli tak nějak na půl plynu, i jinak velmi dobrý Ian McShane či Laurence Fishburne to zahráli jako vedlejšák při pauze na kafe (což v jejich případě i tak znamená nadprůměrně). Ve výsledku je to výrazně nudnější, než trojka. Pětka už by měla být jen na VHS :-) Dávám tři hvězdičky, ale je to s hodně odřenejma ušima, spíše z nostalgie. ()

Updated_Cake

Povedený a hodně zábavný díl, který se od toho posledního vylepšil snad v každém směru. 3 hodiny jsou úplně krásný čas, který je využitý do poslední sekundy. Je tam hromada akce, příběhu, satisfakce kolem hromady postav. Postava ztvárněná Donnie Yen byla příjemné osvěžení, stejně jako celá japonská lokace v čele s Hirojuki Sanada. Práce kamery mi přišla opět úžasná. Člověka ale tak nějak nemůže přestat hlodat dotaz, co bude v 5. díle... ()

Destoroyah

OBSAHUJE SPOILER!!! / Tak toto bol pravý kinematografický zážitok. Tento film ma presvedčil o tom že by som mal chodiť do kina častejšie pretože som tam bol naposledy v roku 2018 a veľmi to ľutujem. Tie akčné scény boli úžasné na pozeranie a to aj obyčajné scény. Každá bola nádherná. Stopáž by sa určite dala skrátiť ale aj tak som sa nenudil pretože toto bolo naozaj úchvatné. Krásne, akčné a nechýbajú ani emócie len škoda že budú vychádzať ďalšie časti pretože by to už nemalo ďalej pokračovať. Mali by nechať odpočívať Jonathana v pokoji. HODNOTENIE: 9/10 ()

CheeseFigure

Úvod, počas ktorého sledujeme Johna mlátiť krvavou rukou do dreva a v pozadí počujeme Firburnea, pekne  navnadí na štvrtý diel tejto, dnes už legendárnej, akčnej série. Dostaneme malý crossover s Marvelom - slepec, ktorý napriek hendikepu bojuje lepšie ako armáda, skoro ako keby bol Daredevilom a potom tu máme toho tučka v Nemecku, ktorý napriek objemnejšej postave dokáže ísť na férovku s Johnom Wickom. Čistý Kingpin. Ok, žarty stranou. Akcia má pár pekných momentov, zloduch je asi najodpornejší v tejto sérií a zo záverečného duelu je cítiť osudovosť ako z  westernov od Sergia Leoneho. Vedľajšie postavy fajn, majú šancu zaujať - či už slepý vrah snažiaci sa pomôcť dcére, alebo čierny stopár, ktorý ma psa. A všetci vieme, že mať psa vašej postave získa pár bodov k obľube. Je tu síce pár nelogických momentov, ktoré treba ignorovať, napríklad Johnova nezraniteľnosť. Alebo, že celý film sa odohráva v alternatívnej realite, kde keď niekoho zabijú na párty, tak ľudia okolo ďalej tancujú, ako by sa nič nedialo. To aj v GTA postavy na ulici reagujú reálnejšie, keď pri nich niekoho zabijem. A potom je tu ešte jedna vec - SPOILER: Prečo Caine na konci pomohol Wickovi na schodoch? Nebolo aj v jeho záujme, aby to proste nestihol? Chápem, sú to starí kamaráti, ale i tak...KONIEC SPOILERu. John Wick 4 je síce dlhý ako týždeň pred výplatou, ale i tak skvelo bavil. Po jednotke sa jedná, aspoň pre mňa, o najlepší diel série. ()

KraLuban

Tak nám zabili Kenny...Johnnyho Wicka. A vlastně to ani moc nevadí. Tenhle Wick byl už úplně mimo a co dělalo tuhle akčňárnu boží, je prostě pryč. Půlka lidí je pomalu nesmrtelná, John zestárl a s ním i boje a příběh se nikam moc neposouvá. A přestože u Wicka nehledám logiku, tady se to rozpadá ve velkém. Vůbec netuším, co měla znamenat dějová linie s Mr. Nobody, Cain taky moc nezapadl. Ale přece jen si zasloužil lepší konec. Bavil jsem se 2x, u mého oblíbeného "wickovského brutálního násilí"...u zápalných střel a u scény s auty na kruháči. RIP, John Wick. ()

zurivymlok

Typickým problémem snad všech sérií je, že se tvůrci snaží každý díl dávat víc a víc, až je toho nakonec moc. Koukat tři hodiny na jednu akci za druhou bez jakéhokoliv vývoje postav je fakt moc. Akce byly pomalejší a méně nápadité a na druhé straně i za hranou toho, čemu jsem jako divák ochoten věřit. Díl od dílu přibývají takové pády a zranění, že už John Wick přestává působit jako normální člověk. Donnie Yen byla výborná postava, ale (WTF) co ta jeho slepota? To pro mě byl takový nesmysl, že jsem si musel vsugerovat, že tu slepotu jen "hraje". Jako divák jsem ochoten ještě jakžtakž zkousnout, že John Wick se dokáže probíjet skrze desítky trénovaných zabijáků, ale odmítám věřit, že to samé zvládne stejně a možná ještě lépe slepý člověk. Na druhou stranu je to stále nádherně nasvícené, neuvěřitelně skvěle volené barvy, příběh se odehrává v krásných lokalitách, režie je parádní, a herci i kaskadéři stále odvádí skvělou práci. Stále je to hodně dobrý akčňák, který je už však horší než jeho předchůdci. Upřímně, směr kterým se tato série začíná vydávat se mi fakt moc nelíbí. ()

nuG6et

Nový díl a stále to stejné dokola - což není špatně, ale bohužel se toho tady až moc opakuje a zbytečně natahuje (dost taky kvůli neprůstřelným oblekům, které mají skoro všichni). Keanu do toho dává všechno, ale z akčních scén jde vidět, že už je pomalý a mnohokrát nepřátelé stojí "hloupě" okolo a čekají, než Keanu dodělá předchozí akci, aby na něj skočili. Celý High table a podsvětí už nehrají roli a pravidla se zde ohýbají, jak jen se to filmu hodí. ()

chosan

Film je opět neskutečný nářez, který se už navěky zapíše jako nejlepší akční filmy všech dob! Jen tak dál s babou jagou! 90%. ()

Declen

Já si teda z minulých dílů pamatuju, že to byla vcelku inteligentní akčňárna. Ale tu bylo až moc navatováno unylých hloupých akčních scén. ()

boss123

Som s odstupom času veľmi rád, že sa mi aspoň jediný film z akčnej série John Wick podarilo zhliadnuť v kine na veľkom plátne. A musím povedať, že to rozhodne stálo za to. Príbeh prakticky pokračuje tam, kde skončil v predošlej časti. Oproti minulým dielom sa nijak závratne nemení. Scenáristi nevytvárajú žiadne nečakané zvraty a fakticky aj oni sami si uvedomujú, že scenár nie je v tejto sérií rozhodne to najdôležitejšie. Keanu podáva dobrý výkon. Postava Johna Wicka mu stále neskutočne svedčí. Z hercov najviac vynikajú určite Donnie Yen ako slepý zabijak a aj  Bill Skarsgård  ako hlavný záporák. Režisér Chad Stahelski dokázal parádne zavŕšiť celú sériu týmto posledným filmom a podarilo sa mu dopriať Johnovi viac než dôstojný koniec. Ale s ohľadom na to, že sa očakáva, že film na seba zarobí tak sa uvidí či to aj naozaj bude koniec. Pre mňa je John Wick 4 najlepší z celej série a v tejto svojej recenzií sa pokúsim vysvetliť prečo tomu tak je. Najväčšou devízou celej snímky je akcia. Jednotlivé akčné scény sú nápadité, originálne a predovšetkým fantasticky natočené. Čo je to najdôležitejšie. Sú úplne prehľadné. Choreografia je na najvyššej úrovni. Hlavne scény, v ktorých vystupuje Donnie Yen sú fantastické a bez pochýb sa ich nebojím označiť za akčné majstrovstvo. Technicky je celý film vynikajúci. Hudba, ktorá sprevádza akčné scény je veľmi epická a posúva ich na ešte vyššiu úroveň. Dokonca aj oproti predchádzajúcim dielom. Síce je pravda, že v pár scénach je vidno, že Keanu Reeves už má svoje roky a jeho pohyb nie je taký ľahký, ako býval, ale aj napriek tomu mu musím uznanlivo zatlieskať. V jeho veku je to nadštandardný kaskadérsky výkon. Celý film zbesilo uteká ako samotný John Wick. Tých 170 minút ubehlo, ako voda a ani raz som sa nepristihol, že by som sa nudil. Čo je veľká pochvala. Kamera je tiež skvelá. Oceňujem hlavne pestrú paletu farieb, ktorú celá snímka ponúka a niektoré krásne zábery ako vystrihnuté z nejakého maliarskeho obrazového plátna. Aj napriek toľkej chvály, ale musím spomenúť, že stopáž určite mohla byť kratšia. Aj, keď táto časť nenudí tak neponúka scenáristicky nič zásadné, a preto ani snímka nepotrebuje mať tak dlhú stopáž určite nie cez dve hodiny. Aj, keď sa pravdepodobne nový John Wick nezaradí medzi úplné top filmy tohoto roku tak sa nebojím ho ohodnotiť piatimi hviezdami. Percentuálne je to tentoraz tak medzi 85 až 90 percent. Ja som sa veľmi bavil. Nejaké mušky sa nájdu. Originalitou film určite neprekvitá. Ani do akčného žánru veľa nových prvkov neprináša. Skôr dosahuje absolútnu úroveň vtom, čo táto séria vie najlepšie, a to je akcia. Odporúčam úplne každému kto v tomto filme nebude hľadať hlbší zmysel prípadne scenáristický koncert. Ja som sa určite bavil. ()

Keanu Reeves si zahraje v komedii od Jonaha Hilla

Keanu Reeves si zahraje v komedii od Jonaha Hilla

08.03.2024

Ballerina přitančí s ročním zpožděním

Ballerina přitančí s ročním zpožděním

22.02.2024

Fanoušci zabijáka Johna Wicka a herečky Any de Armas budou muset zatlačit slzu zklamání, na jejich společné akční dobrodružství si budou nakonec muset počkat výrazně déle. Dlouho připravovaný a mimo… (viac)

Krásné svátky a PF 2024

Krásné svátky a PF 2024

24.12.2023

Keanu Reeves si přál ve Wickovi definitivní smrt

Keanu Reeves si přál ve Wickovi definitivní smrt

19.09.2023

Jak poznáte, že už má herec nějaké role plné zuby? Tak třeba tak, že při natáčení na kolenou prosí režiséra, aby ho zabil. Tedy alespoň ve filmu. Přesně to byl údajně případ Keanu Reevese (Matrix,… (viac)