See

• USA See
USA, (2019–2022), 21 h 23 min (Minutáž: 42–62 min)

Tvorcovia:

Steven Knight

Hudba:

Bear McCreary

Jason Momoa, Sylvia Hoeks, Hera Hilmar, Christian Camargo, Christian Sloan, Mojean Aria, Kenneth Mitchell, Sharon Taylor, Nesta Cooper, Archie Madekwe (viac)

Postapokalyptické sci-fi predstavuje budúcnosť vzdialenú 600 rokov, kde sa ľudia kvôli globálnej epidémii slepoty a s ňou spojeným vojnám a vymieraniu vrátilo späť do jaskýň. V jednom zo samostatne žijúcich kmeňov sa narodia dve deti, ktoré vidia, čo sa naposledy stalo veľmi dávno. O "mýtické deti" sa onedlho začnú viesť rozsiahle boje. (dixx)

Recenzie používateľa kenkaku k tomuto seriálu (28)

See (2019)

první řada ***: tedy očekávání rozhodně naplněno nebylo. Vše stojí a padá na retardovaném scénáři a neschopnosti prodat věrohodně děj který se odehrává v období 17ti let (nestárnoucí postavy - respektive některé ano, některé ne - normál). Celkově zcela vyprchala pointa děje a "zvraty" jsou v duchu trapných pokusů (kdy stejně víme, že jde jen o drama pro drama) a nelogických rozhodnutí postav (samozřejmě jen proto, že došla fantazie jak pokračovat, tak se točíme v kruzích). Více u jednotlivých epizoddruhá řada ***: Oproti první řadě přibylo krve (což vypadá dobře), bohužel veškerá negativa zůstala. Otřesný casting (mladšího bratra hraje o deset let starší herec) a zcela trapné dějově zvraty (bodná zranění už nejsou co bývala) a samozřejmě naprosto zbytečná vata a drama pro drama (ano opět tu máme odvrácení smrti poslední vteřině a hrozby, vteřinu před koncem epizody co nikdy ve finále hrozby nejsou). Díky tomu jsou jednotlivé epizody obrovsky nevyvážené a působí komicky v místech, kde humor plánovaný nebyl. více u jednotlivých epizod. třetí řada **: Demence děje je příšerná. Celá série má tak jednu nadstandardní epizodu, zbytek je utrpení pro každého neprošel lobotomií. Co vše korunuje, je odpadávání oblíbených postav (jedna po druhé) a protivné svině přežijí i několik poprav a jedovatého hada až do poslední epizody. Dobré nápady byly asi tak dva. V kontrastu se závěrem minulé řady je to odpad. ()

Série 1 (2019) (S01)

tedy očekávání rozhodně naplněno nebylo. Vše stojí a padá na retardovaném scénáři a neschopnosti prodat věrohodně děj který se odehrává v období 17ti let (nestárnoucí postavy - respektive některé ano, některé ne - normál). Celkově zcela vyprchala pointa děje a "zvraty" jsou v duchu trapných pokusů (kdy stejně víme, že jde jen o drama pro drama) a nelogických rozhodnutí postav (samozřejmě jen proto, že došla fantazie jak pokračovat, tak se točíme v kruzích). Obrovský potenciál promrhaný pěti idioty, kteří (minimálně v polovině případů) se s prací na seriálu už setkali = nepochopíte. ()

Božský plamen (2019) (S01E01)

I přes mnoho kopanců zajímavé (asi nejvíc mě zaujalo, jak se během bitvy poznají? Že by podle smradu? ;)). Také su uplně nejaem jist těmi PET lahvemi... opravdu vydrží PETka 600let? ()

Vzkaz v láhvi (2019) (S01E02)

Bohužel seriál začíná spíš iritovat než bavit :(. Asi nejvíc hýbe žlučí ta pipka z přehrady. Celkově se dává důraz v ději na nesmyslnosti (“duch” a vše kolem něj bylo zbytečné až hanba) a čím víc se nudím, tím víc času mám na hledání debilit. Př: kolikrát mlaskne Duch na dotaz, zda dokáže sledovat Paris? Já slyšel 1x (což znamená “ne”), ale děj se odvijí přesně opačně. ()

Čerstvá krev (2019) (S01E03)

Excelentní souboj nedokáže vyžehlit tu spoustu irituícich momentů (trapné gesto se sebevraždou... nesmysl s trvanlivostí železa... stárnou jen děti, na ostatních 17 let není vidět... tolerance “buřičů”... atd.) a tohle měla být nejlepší epizoda řady :( ()

Řeka (2019) (S01E04)

Akce u řeky parádní, bohužel doprovázená přešlapy scénáře (postavy se začínají chovat debilně) a díky lacinosti se stává děj předvídatelný (spousta se toho děje jen na efekt a děj nikam zásadně neposune). Seriálu chybí "náhodné vymírání postav" které by nenechalo žádného v klidu... Takhle prostě víme, že vypatlaná královna přežije vše (ne fakt to není "spoiler") a to samé ten její tajtrdlík (viz posledně ta trapárna se sebevraždou) ()

Plast (2019) (S01E05)

Jde to z kopce a zabíjí to scénář... to jako nemohla zacinkat prstýnkem jednu... dvě... tři (!!!) epizody zpátky? JE to smutné, ale už začínám hledat na seriálu spíš negativa = jestli dostane ve výsledku průměr, bude to klika. ()

Hedvábí (2019) (S01E06)

Definitivně nejnudnější a nejvíce užvaněná epizoda. Preskočit ji by navíc zas tak moc ničemu neublížilo. ()

Levandulová cesta (2019) (S01E07)

Seriál sedl na dno. Bohužel celkem snadno a rychle a může za to scénář a casting. Největší vtip byl flashback k umírajícímu otci. Jedna herečka stejná, druhá vyměněná za dítě :D. ()

Dům osvícení (2019) (S01E08)

Co tohle mělo bejt? Scenáristický odpad plný nesmyslností. Scéna v knihovně je sice hezká, ale je to tak jediné co za to stojí. Vypatlaná ropucha zase díky hloupé berličce vyklouzne z oprátky a chování Jamalammlmalla (nebo jak se tajtrdlík jmenuje) je padlé na hlavu. Jako opravdu k tomuhle směřoval 17let? Jako borci stojí s lukama nad průrvou 17 let a hlídají aby neprošel nikdo krom těhle dvou a pak TOHLE???? Snad musel počítat, že něco takového nastane a 17 let ladit co s tím provede idiot... Seriál si pokračovat nezasluhuje ani omylem. ()

Série 2 (2021) (S02)

Oproti první řadě přibylo krve (což vypadá dobře), bohužel veškerá negativa zůstala. Otřesný casting (mladšího bratra hraje o deset let starší herec) a zcela trapné dějově zvraty (bodná zranění už nejsou co bývala) a samozřejmě naprosto zbytečná vata a drama pro drama (ano opět tu máme odvrácení smrti poslední vteřině a hrozby, vteřinu před koncem epizody co nikdy hrozby nejsou). Díky tomu jsou jednotlivé epizody obrovsky nevyvážené a působí komicky v místech, kde humor plánovaný nebyl. Více u jednotlivých epizod. ()

Bratři a sestry (2021) (S02E01)

Děj pokračuje po měsíci. O první LOL se postarala v minulé řadě vylepaná ropucha, která zázračně najednou neustále nosí něco na hlavě (prostě herečka už nechtěla zase dohola, tak scénář čaruje). Za naprostou bombu (a překvapení) považuji přitvrzení minimálně o dva řády. Souboje jsou fenomenální. Druhým LOLem se stala sekvence na žhavých uhlících. To bylo přes závit dost. S příliš čitelným dějem souhlas, nicméně alespoň se žvatlací sekvence omezily na minimum a je vidět,že do projektu přiteklo spousta peněz. ()

Navždy (2021) (S02E02)

A zase jedeme z kopce. Tlupa scénáristů dostala opět záchvat kreativity, takže přibyla konverzační cvičení a retardované nápady (jako vážně nosatá pipka má dovoleno brát vězně na několikahodinové vycházky? To už nemusí nosit helmičku jako minule Vůbec veškerá rozhodnutí a chování nosaté pipky jsou vrcholem idiocie po celou epizodu… A bodná zranění už také nejsou co býval). Za osobní urážku heterosexuálních bělochů také považuji nacpání homo zápletky i sem (asi v ovocné televizi mají kvóty i na tohle). Další kopanec scénáře je stavění Bautisty do role “toho menšího a slabšího”, když byl dítě. Vždyť je o 10 let starší! Nebo Baba zabil svého otce ještě jako zmutované gigantické batole nebo co? Scénář je prostě strašnej. Vůbec nechápu proč jsem dal jen průměr. Asi protože tuším že bude hůř. Mnohem hůř. ()

Kompas (2021) (S02E03)

Jako na férovku před podprůměrem epizodu zachránila smrt druhé nejotravnější postavy seriálu. Jinak opět perla za perlou. Se totiž dozvídáme, že Baba je vlastně starší (!?) a děr rozkryl existenci záhadné tlupy feministek (které posledních 200 let někde v horách v utajeném tábořerodí zajisté jen ženy a rozhodně jsou ještě panny. Teď ještě transcendence a bude to komplet…) ()

Věrostrážce (2021) (S02E04)

Prakticky nebýt svatby, zhola nic se nestalo. Jen se povídá a vzpomíná. A to po tom co seriál předvedl, že dokáže, považuji za extra ubohost. Za vrchol trapnosti po žaluji ty “noční scény”, které jsou prostě jen běžné denní točené přes filtr. Jakmile je v “nočním” záběru ještě hořícíohniště, je to jak pěst na oko. Vypadá to strašně… Alespoň neobsahuje žádné vyloženě idiotské zvraty. Takže když dávám podprůměr, je to za 2,5 (zaokrouhleno uraženě nematematicky dolů). ()

Slavnostní večeře (2021) (S02E05)

Tak tenhle díl je doslova utrpení. Opět bez “hlavy v brašně” (tedy jedné pětiminutové scény), by se přeskočením vůbec nic nestalo. Non-stop kecy a navíc zcela o ničem. ()

Pravda o jednorožcích (2021) (S02E06)

Konečně se děj zase pohnul a “vyjednávání” dalo epizodě ty správné obrátky. Pár zvratů si sice mohli odpustit, ale alespoň dávají některá rozhodnutí z minulých epizod smysl. ()

Královnina řeč (2021) (S02E07)

Sorry ale ne. Zase další trapno-scéna? Jako fakt zase vteřinu před “setnutím sezóny”, zase nějaká obstrukce? Vážně vrchol trapnosti. To samé ta ultra tajná cesta Paris a drama střih…. Stejně se dozvíme v další epizodě, že jsou v pohodě. Scéna s vrahy sice potenciál měla, ale nasranej jsem už byl tolik, že mi to bylo celkem šumák. Včetně toho, co se dělo potom. ()

Sladké sny (2021) (S02E08)

Nutno přiznat, že bitva byla velkolepá. Sice pár detailů nebylo úplně košer, ale kudla do zad je zase scénář. Takových idiotských zvratů (zcela laciných), to by jeden zase blil… omlouvám se za ta slova, ale otravná lesbo-scéna bylo to zdaleka nejméně pitomé (nosatice se ZASE jako jediná vrátí živá, ale stále má pocit, že je boží nápad se vracet). Gesto Babi jsem taky nepobral. Prostě cílem scénáře bylo na závěr předvést nějaký hukot za každou cenu, ať má jakože divá o čem přemýšlet do další řady. ()

Série 3 (2022) (S03)

Bautista s Momou v akční komedii

Bautista s Momou v akční komedii

13.11.2021

Vzniklo to původně jako vtip, jenže pak se hercům Daveovi Bautistovi a Jasonu Momoovi nápad zahrát si společně v akční policajtské komedii ve stylu Smrtonosná zbraň zalíbil natolik, že ukecali… (viac)

Prosinec na Apple TV+

Prosinec na Apple TV+

04.12.2019

Druhou streamovací službou po Netflixu, která si bude chtít o svátcích přetáhnout na svoji stranu nové diváky, je Apple TV+. Ten vyrukuje již 6. prosince s prvními třemi epizodami dramatického… (viac)

Disney+ už drtí Apple TV

Disney+ už drtí Apple TV

13.11.2019

Streamovací války započaly a web Business Insider teď čerstvě vydal analýzu, která popisuje start obou nejnovějších velkých streamovacích služeb Disney+ a Apple TV Plus. Klíčová je zde poptávka … (viac)

Co nabízí služba Apple TV+?

Co nabízí služba Apple TV+?

04.11.2019

Společnost Apple učinila minulý týden význam krok, když spustila svoji zbrusu novou streamovací službu Apple TV+. Ta je dostupná i u nás, a tak by nebylo na škodu si ji trochu lépe představit. Cenově… (viac)