See - Série 1

(séria)
USA, 2019, 7 h 4 min (Minutáž: 49–57 min)

Lachtaan

Mnou nesmírně dlouho přehlížený seroš, na který jsem se díky vícero doporučení a předplatnému exkluzivní, byť stále málo atraktivní streamovací služby konečně dostal. A třebaže jsem byl k See dlouho skeptický, jeho děj mě k sobě tak rychle připoutal, že mít více času, už hodnotím i druhou sérii. Na tu jsem po zdejším finále velmi zvědav. Z postapokalyptických televizních výtvorů totiž nenajdete lepšího zástupce. [viděno na Apple TV+] ()

Chrustyn

Vizuálně skvělé postapo s bizarním nápadem světa, kde všichni oslepli. Problém seriálu není v omezení kvůli základní premise, kdy 90% postav nic nevidí, ale spíše v tom, že se zde neustále řeší naprosto nezajímavé věci. Na poli celých 8 hodin jsou tři čtvrtiny nezáživné dialogy případně putování z A do B. V čem však seriál opravdu vyniká vyjma velice dobrých hereckých výkonů (Momoa herecky možná nejpřesvědčivější ve své kariéře) jsou akční scény. Ve výsledku jich je tak 30 minut ale jak se to začne řezat je to úžasně nekompromisní, brutální a skvěle natočené. Pokud to by to bylo akční béčko byla by to naprostá bomba, takhle pouze průměr, který stojí za vidění, ale rozhodně se z něj nestane nový kult. ()

dr.horrible

V pohode záver. Trochu mi pripomínal koniec prvej série GoT, tým jak sa to tam všetko rozdelilo. Zatiaľ to mám presne v strede medzi troma a štyrma hviezdami. Ďalej môžu pokračovať už len jedným, alebo druhým smerom. Obľúbená postava Maghra, od prvého momentu. Hera Hilmar je super. Ps: Rozmýšlam na koľko pokusov museli točiť niektoré dialógové scény. Alebo som jediný, kto nedokáže vysloviť Jarmararel? ()

Jaro.Krafcik

Pri novej streamovacej službe od apple , prišiel aj nový seriál. Pre mna to bol See. Ktorý mal konkurovať GoT. Plus mal byť vôbec najdrahší seriál doteraz. Slepý Baba Voss bol fajn postava. A celkovo ten vizuál seriálu bol perfektný. Stále neviem prečo to skončilo tak ako to skončilo, nebolo ohlásených 10 časti? Vraj už bola ohlásená druhá séria, tak uvidíme čo bude ďalej. Inak, verím že tohoročné seriály ako zaklínač alebo mandolorian budú podstatne lepšie. 4* ()

Lacike

Vydržal som sledovať dva diely. Má to famóznu výpravu, akciu, proste tip top technickú stránku a aj po dejovej stránke to je pravdepodobne presne také ako to tvorcovi zamýšľali, ale ja som dúfal, že to bude viac sci-fi. Štýlom to je ale klasický historický seriál, v ktorom sa riešia veci typu čarodejnice, proroctvá, intrigy jednej zaostalej dementnej skupinky proti druhej a podobné hovadiny, čo vôbec nemusím. Holt, to nie je seriál pre mňa, ale tentoraz rozumiem ľudom, ktorí sa z toho posrali. Dobre pre nich. ()

• Při útoku jednoho válečníka na Baba Vosse (Jason Momoa) zůstane na stromě rýha od zbraně. V dalším záběru už ale není. (Duoscop)