Cesta za přežitím začíná, když osadu Alkenny napadne armáda věrostrážců. (Apple TV+)

Mukade

písané priebežne počas sledovania: ............... Dosť ďaleko od realističnosti, pokiaľ by sme to brali "vedecky" - to bojisko, ako bojovali, takmer akoby videli, lol. Jedine, jedine tak by sa to dalo vysvetliť že mali vyvinuté akési mimozmyslové "ezoterické" vnímanie, pretože debilnými ušami, sluchom, akokoľvek dobre vyvinutým, by sa nemohli vedieť tak orientovať v boji, v hand to hand combate. V pohode, mne to nevadí, ja uznávam takéto veci, hehe. ..................... Takí boli telepati, cítili na stovky metrov hento tamto a toho debila zradcu necítili. Inconsistent. Sucks. ()

liskam

Zatím mě napadají dvě slova: překvapivé a divné. Třeba si tohle časem sedne a já opravdu uvěřim, že svět po "napadení Trifidů" dopadne takhle. A Lidi na tom budou tak jak nám předkládá tenhle film. prozatím 65% ()

dr.horrible

Prečo tam hrá Furiosa? :) Inak super nápad, aj keď zatiaľ pomerne nevyužitý. Ťažko povedať ktorým smerom sa tvorcovia pustia, z tohoto môže byť 5*, rovnako ako 1*. Tie kacírske veci ma na tom bavia. Modlitba s rukou v kunde a dúfam tam bude Satanáš! Zatim tri. ()

TheEvilTwin

První díl takový nijaký, z hlediska logiky by to bylo na delší debatu, protože slepí takhle žít ani za boha nemůžou, ale vizuálně to zatím vypadá, že by se to mohlo hezky rozjet, tak snad to bude v dalších dílech lepší. ()

Lenka.Vilka

Wau! A to neříkám jenom proto, že tam hraje Momoa. Třeba Red Road se mi nelíbilo. A to tam hrál i Henderson!!! Líbí se mi představa celého světa. Je to sice nové a jiné, ale svým způsobem základ stejný jako ostatní kousky z ranku. Naštěstí jsem dostatečně soudná, abych nepřemýšlela nad tím, proč stále bydlí v jeskyních a chovají se jako "barbaři", když se koukám na fantasy, jak zmiňovali někteří komentující. Tohle téma bych nechtěla sledovat v neonovém velkoměstě, až by to znovu postavili, ne každý nový začátek vede zpět k páře a pilot vysvětlí, proč tomu tak není. Ale proč, z čeho hrálo rádio, nám snad dovysvětlí. (Protože všichni v jeskyních nežijou. I po apokalypse jsou někteří dole a někteří nahoře.) Protože hned úvodní řežba? Nádherné. A potom přijde to hlavní. Přijde někdo jiný. Někdo, kdo vidí, přijde do světa těch, kteří nevidí. Tedy, to oni ještě neví. Ale divák podle anotace jo. Stále je to o tom stejném. Nebo si tam tu metaforu vymýšlím a proto jsem byla nadšená. Klidně si to myslete. Jenom mě překvapilo, že za ta století se kvůli absenci zraku lidi nezměnili víc. Jako víc do "ninja style". Alespoň tak bych to čekala. Viz na můj vkus až moc protahovaná scéna s mostem. Ale pneumatika, ta přežije všechno. ()

Ryuuhei

Nemastné, neslané. Chápu, že ten začátek byl pro seznámení se s fungováním světa, ústředního kmene, atd., ale trochu zajímavé a napínavé to začalo být zhruba až v polovině. Nicméně mě seriál svým nápadem nakonec zaujal a zkusím mu dát šanci. ()

Sany33

Príbeh: Ľudstvo postihla choroba, ktorá ich oslepila. Ako išiel čas ľudia postupne prestali veriť, že zrak nie je vymyslený a každý kto šíri klamstvá, že vidí je kacír. Herecké obsadenie: Momoa bude na svojich ramenách niesť asi väčšinu príbehu. nemám však pocit, že by to neuniesol. Prevedenie: Trocha apokalypsy a pekná príroda. To prvé mi nápadne pripomína Mad Maxa, to druhé Canadu. Teda exteriéry sú vážne nádherné. Súbojová choreografia je tiež na vynikajúcej úrovni. Pocity: Zatiaľ ide o viac ako výborný pilot. Sú stanovené pevné hranice. Kto je dobrý, kto je zlý, kto je zradca a kam sa asi bude hlavná dejová linka uberať. Preto je tu priestor na množstvo zvratov. Uvidíme čo bude ďalej snáď sa neupustí od nastoleného tempa. 90% ()

LachtanShows

See jsem se vždycky z jakéhosi důvodu vyhýbal a přitom to byla velká škoda. Je pravdou, že zrovna u seriálů hodně dávám na zdejší hodnocení a v takovém množství rozkoukaných nebo plánovaných čísla tohoto seroše nejsou nejlákavějším aspektem. Vizuál a skvělý Jason Momoa už ovšem ano. ()

warrenur

Zaujalo. Apokalypticky pribeh, prirodne scenerie, recyklovany bojovy chor Droga z GoT a i zaujimave "kralovstvo" v nejakom vodnom diele. Myslim, ze po par sto rokoch by sa nazhromazdene ludske poznatky takto nevytratili, ale to je na presvedceni tvorcov. Ale je pravda, ze pokroku vo vede ludstvu vzdy stalo v ceste nabozenstvo, nech uz je to hocijake. Zatial priemer, som zvedavy, co sa z toho vyvrbi. ()

RedRose

Je zajímavé sledovat, jaké si Jason vybírá role. Slepí jsou, i když to tak mnohdy nevypadá... Ony se vlivem evoluce (a říkali tam, že to jsou stovky let) vyvinou nadprůměrně ty ostatní smysly, aby zrak zastoupily, takže uvěřitelné to celkem je... Trochu méně uvěřitelné je, že po těch staletích, stále žijí v jeskyních... Ale jsem zvědavý co z toho vyleze, už jen kvůli Jasonovi! ()

FaithZombie

Nějakou větší dávku logiky to sice postrádá, a jakmile nad tím začněte přespříliš uvažovat, rozpadne se to celé jako domeček z karet. Pokud ale zvládnete vypnout, kouká se na to pěkně a dokáže vás to chytit. Počkám si, co přinesou další díly. ()