Necrotongue

Druhá sezóna ode mě sice dostala stejnou výslednou známku jako ta první, přesto jsem s ní byl spokojen o něco málo více. V jejím průběhu jsem nabyl pocitu, že se seriál zbavil dětských nemocí, tvůrci dokázali, že jim kromě humoru není cizí ani kvalitní drama, a mě osobně potěšilo, že se dokázali navézt i do mnou nenáviděné politické korektnosti. Velká spokojenost a těším se na další pokračování. / Poučení: Následuj svou vizi. ()

koza3

Naprosto boží! Sjel jsem to s celkem krátkým rozestupem od první série a tak to můžu srovnat. Jsem rád, že se charaktery rozvíjejí, že Poppy Li ano Ian nejsou neměnící se postavy, ale dostávají nové rozměry a jejich vztah nevztah je super sledovat. Side story C.W. není tak dechberoucí jako příběh z první série o tvorbě herního studia, ale má své kouzlo a konečně je mi ten trouba trošku víc sympatický. Těším se na další sérii a už teď vím, že to předčilo Sillicon Valley a míří to na top seriál :-) ()

Helo

Druhá série mocně posílila na vtipu a charakterovým využití jednotlivých postav (v prvních pěti epizodách), načež nečekaně ubrala na vtipu a přidala na krutě emočním dramatu. A co je nejpodivnější, ono to skvěle fungovalo v obou dvou polohách! Palec nahoru taky za nevídanou odvahu tvůrců nebát se rejpnout si (a to takže značně mocně a nejen jednou) do problému cancel culture, femminazis a podobných kravin. ()

tomashrabek

Podobne ako pri prvej sezóne sa po dvojici špeciálnych epizód (6 a 7) komédia preklopí do drámy a seriálu to naozaj skvele sedí. Niekto by mohol vyčítať tonálnu nevyváženosť, ja si s týmito postavami (a po novom aj s CW) rád prejdem všetkými emocionálnymi a žánrovými odtieňmi. Jediné, čo seriál stále značne brzdí, je testerská linka (na môj vkus trochu too much on the nose a celkovo pôsobí ako zmluvne vyžadovaný prílepok, ktorý ku zbytku nesedí) a Charlotte Nicdao, ktorej nesympatický prejav a absolútna absencia komediálneho talentu vytvárajú ťaživú guľu na reťazi, ktorú musí zbytok extrémne dobre nacastovaného obsadenia ťahať. ()

Colby Sawyer

Druhá série Mythic Questu trpí podobnými neduhy, jako jiná show Apple TV+ a to druhá série Teda Lassa. MQ taky odstoupilo od komedie a přiblížilo se ke vztahové dramedy, kde všichni řeší své problémy. Máme tu i fillery, což je třeba celá linka testerek, která pokud není v interakci s dalšími postavami, hlavně Ianem, tak absolutně nudí a otravuje, především je však zcela zaměnitelná s desítkami jiných a lépe podaných. Seriál je furt zábavný, komentáře na Gen Z, woke hnutí i SJW mě příjemně překvapily, do budoucna ale doufám, že se to vrátí zpět ke komedii o herním prostředí, protože tahle poloha tomu sedí nejvíc. ()

• V úvodu je prezentována upoutávka na nový přídavek do hry, jsou v něm však použity scény z jiných her, například „Horizont Zero Dawn“. (cerdax2)