tomashrabek

V prvej polovici trochu chaotické a tonálne nevyvážené, ale po piatej epizóde, ktorá sama osebe vôbec do zvyšku nezapadá (a pripadá mi zbytočne over-rated) sa to výrazne zlepší a absurdný humor ustúpi dráme. Bonusový diel z karantény je zatiaľ najoriginálnejší karanténny obsah natáčaný cez zoom, ktorý vznikol. Nepôjde asi o žiadneho veľkého nástupcu Silicon Valley, ale má to potenciál. Teším sa na druhú sezónu. ()

Necrotongue

Následující text je krajně subjektivním, jednostranným, nevyváženým a zaujatým názorem hráče onlajnovek jako i jiných PC a konzolových her. Já jsem spokojený. Což o to, našel jsem si v první sezóně několik slabších epizod; kdyby jich nebylo, už bych tu nadšeně pětkoval. První řada mě fakt bavila, protože míchala dohromady záležitosti, které mám rád: hry, komedii, drama a absurdno. Já si sice uvědomuju, kolik toho bylo v této fázi seriálu špatně, ale rozhodl jsem se to ignorovat a radši jsem se nechal bavit. Z toho, co jsem napsal je jasné, že už se těším na pokračování. / Poučení: Pokud máš nepolitickou a nenáboženskou vizi, jdi si za ní. ()

koza3

Čekal jsem, že to bude na úrovni It's Always Sunny In Philadelphia, tedy že to bude takový dark humor, který nesedne každému. Po prvních dílech jsem byl však v úžasu. Jde tam vidět pero Charlie Daye a Rob McElhenneyho (jeho Ian mi dost připomínal právě Maca) a jsou tam super zápletky nejen pro herní geeky. Příběhově se to posouvá, má to zajímavé momentky. Jako třešnička na dortu mě dostaly tři momenty: První moment je Díl A Dark Quiet Death, který by obstál jako samostatný film, možná bych si ho uměl představit i jako epizodu z Black Mirror :-) Příběh herního studia, které nedopadne nejlépe je perfektně zasazeno někam doprostřed série a dává větší vtáhnutí do děje. Navíc někde ke konci je tam na to hezká vazbička, když Ian ukazuje Poppy vyryté iniciály na zdi v kanclu. Druhý moment je vůbec první zpracování karantény v seriálu. V podstatě celý díl Quarantine se odehrává na videocallu a závěrečný multicall, byl naprosto dechberoucí. Třetí moment je pak závěrečný fight a pozitivní zakončení celé série. Pět hvězd to asi celkově nemá, ale jako humorný seriál z celkem úzkoprofilového sektoru je na špičce. Doufám, že nedopadne jako Sillicon Valley, který po prvních dvou sériích šel do kytek. ()