Agatha Christie's Poirot

Krimi / Dráma / Mysteriózny / Thriller
Veľká Británia, (1989–2013), 85 h 4 min (Minutáž: 47–105 min)

Predloha:

Agatha Christie (kniha), Agatha Christie (poviedka)

Recenzie používateľa Snorlax k tomuto seriálu (30)

Krádež šperkov v hoteli Grand Metropolitan (1993) (S05E08)

Největším zklamáním pro mě byl zjev Poirotova "dvojníka", tvůrci si mohli dát alespoň trošku víc záležet. Už chápu, jak si mohla Karkulka splést babičku s vlkem. Byla zřejmě na studijní cestě po Británii. ()

Vraždy na Hickory Road (1995) (S06E02)

Příliš mnoho spletitých a komplikovaných vztahů mezi podezřelými sice činí detektivku nepřehlednou, ale scénky Jeppa s Poirotem jsou k sežrání. ()

Detektív Poirot: Nemý svedok (1996) (S06E04)

Poirotovo psí plemeno foxteror bylo nejen velmi milé, pomáhalo detektivovi při práci, ale skutečně aktivně předvádělo svůj psí kus. A babky duchařky taky neměly chybu. ()

Detektív Poirot: Smrť lorda Edgwara (2000) (S07E02)

Tohle se Agathě Mary Clarisse lady Mallowanové příliš nepovedlo. Předlohu bych spíše připisovala A.B.Šťastnému, neslavnému autoru slavného Léona Cliftona. Tak ostudně hloupou pointu aby pohledal, po tomhle debaklu se měla Christie vrátit do zdravotnictví. Ale naštěstí to neudělala a napsala i dobré detektivky. Tohle dílko bychom měli spíše považovat za humoristický román. Je naprosto neuvěřitelné, co s předlohou tvůrčí televizní tým udělal. Až do smutně překombinovaného závěru se divák může bavit. A ani když Poirot ústy Sucheta (u nás Kostky) vysvětluje, jak byl proveden zločin, nepůsobí to trapně. Klobouk dolů. ()

Detektív Poirot: Vražda v Mezopotámii (2001) (S08E02)

Poirot tentokráte musel zapojit nejen šedé buňky mozkové, ale i ty svalové. Zúčastnil se totiž lítého boje s komárem. ()

Mačka medzi holubmi (2008) (S11E02)

Poirot mezi puberťačkami pro mě není ten správný Poirot. ()

Tretie dievča (2008) (S11E03)

Tvůrcům se podařilo překonat bariéru kvality a natočit sentimentální žvást. Tfuj! ()

Schôdzka so smrťou (2008) (S11E04)

Případ dokonale ugrilované babizny vyřešil belgický detektiv opět s naprostou bravurou. ()

Halloweensky večierok (2010) (S12E02)

Asi neodpustím Christie tu Semjonovou a určitě jí neodpustím absenci Hastingse. Nevěřila bych, že mi bude chybět, ale bylo to citelné. ()

Opona (2013) (S13E05)

Vynikající první polovina je zesměšněna druhou nudnou částí s hodně primitivní pointou. ()