Agatha Christie's Poirot

Krimi / Dráma / Mysteriózny / Thriller
Veľká Británia, (1989–2013), 85 h 4 min (Minutáž: 47–105 min)

Predloha:

Agatha Christie (kniha), Agatha Christie (poviedka)

Recenzie používateľa rekurseman k tomuto seriálu (11)

Agatha Christie's Poirot (1989)

Co k tomu říct? Snad jeden z nejlepších seriálů, které jsem kdy viděl. Miluji detektivky Agathy Cristie, její úchylnou posedlost spáchání vražd pomocí různých jedů (přecejen je to kvůli toho, že Agatha byla vystudovaná lékarnice). Mám moc rád, když Herculeovi pomáhá Hastings, Japp a vždy krásná slečna Lemmonová. Kdybych si měl vybrat, který díl mě nejvíce zaujal, tak je to Němý svědek, opravdu skvostně zpracovaný díl. Škoda jen, že Agatha nenapsala více příběhů. ()

Záhadná vražda v Styles (1990) (S03E01)

Exklusivní!!! Díl, který vlastně začíná spletité cesty tří kondorů, kteří se sápou po pravdě přes jakékoliv překážky. Hastings, Poirot, Japp. Jejich společné první setkání u mordu. Co víc si člověk může přát. Píše se rok 1917, Hercule musel opustit svou krajinu kvůli války. Hastings se léčí po zranění nohy z fronty u svého známého na panství Styles. Sice se jedná o jednodušší příběh, kdy od začátku podezříváte vraha, což se v normálních dílech Poirota neděje, avšak má nádech doby a kouzlo toho setkání je opravdu veliké. Po 3/4 dílu je i největšímu zamrzlému mozku jasné, kdo vlastně spáchal vraždu a už se jen těší, jak s tímto naloží Hercule. Opravdu skvělý díl a je škoda, že jsem se s ním setkal až teď. ()

Detektív Poirot: Spona na topánke (1992) (S04E03)

Jeden z nejlepších případů, který Hercule vyšetřuje. Zprvu se zdá vše jasné a zřetelné, a jen málokdo pozná, že není všechno zlato co se třpytí. Příběh je brilantní, samotný jsem podezříval zprvu zahradního pomocníka (Franka Cartera), který byl ve fašistické brigádě a připisoval jsem vraždy politickému motivu. Navíc když Allister Blunt řekl, že je poslední ze staré gardy, který drží mír a prosperitu Anglie, a proto je plno lidí, kteří by ho chtěli zabít. Velké překvapení bylo pro mě to, když Hercule jako vždy v místnosti rozplétá před všemi zapeklitý případ a ukáže jak jsem se šeredně mýlil. Každou setinu sekundy jsem hltal tento napínavý příběh, zkoušel jsem namáhat šedé buňky mozkové, ale na tohoto brilantního skvělého detektiva z Belgie jsem nestačil. Díky za krásně strávené brzké ráno Lady Christie. ()

Detektív Poirot: Vražda na golfovom ihrisku (1996) (S06E03)

Velmi zamotaný příběh, zažíval jsem takové dejavu, protože příběh je velmi podobný ještě jednomu dílu s Herculem. Do poslední chvíle člověk neví, kdo je vrahem, jen tuší a obává se, aby jeho hrdina, který mu přirostl k srdci nebyl tím vyvrhelem. ()

Mačka medzi holubmi (2008) (S11E02)

Musím začít od konce příběhu, ale Hercule mě svým gestem na konci příběhu dojal a mladá slečna bude mít na co vzpomínat celý život. Co se týče příběhu, tak začíná návštěvou Hercula u jeho staré přítelkyně, která je ředitelkou na dívčí škole. Moc času neuplyne, a stane se první vražda, která se točí kolem revoluce v arabském světě a nevyjasněného ztraceného pokladu. Příběh je velmi napínavý, Hercule jako by mezi dívkami zjemnil, není až tak ostrý jako ve svých jiných příbězích. Do poslední chvíle je velmi těžké určit, kdo je vrah, i když na začátku máte jasnou nápovědu "hledej Anděla". Vřele doporučuji! ()

Tretie dievča (2008) (S11E03)

Hodně temný díl, děsivý příběh, ale film super...i když ne tak dobrý jako kniha:) ()

Schôdzka so smrťou (2008) (S11E04)

Asi jen ve zkratce, klasická detektivka, kdy slečna Agatha Christie použila ve svém románu pro příčinu vraždy různé důmyslné jedy, které aplikoval výborný anesteziolog (sama byla vystudovaná lékárnice). Děj je natočen výtečně, do poslední chvíle jako obvykle člověk podezřívá všechny, jen ne opravdové vrahy. Jediná věc, která mě překvapila byla ta, že v tomto díle byl Hercule velice pobožný a pár krát se i modlil. To mě docela zmátlo. Na závěr: Určitě lepší a povedenější než původní film z roku 1988. ()

Halloweensky večierok (2010) (S12E02)

Nejvíce vražd a nejpropletenější zločin co jsem kdy v Poirotovi viděl. Do konce jsem si nebyl jistý kdo vraždu spáchal, tipoval jsem úplně jiné lidi, připadal jsem si jako policejní komandant z města. Velmi dobře, natočené, děsivé scény, při některých záběrech mě až mrazilo pod kůží. ()

Detektív Poirot: Vražda v Orient exprese (2010) (S12E03)

Přísný Hercule, který řeší morální dilema ve své hlavě, zda li je správný čin, který byl spáchán či nikoliv. Bůh je soudce v tomto případě. Velmi dobrý remake, v některých scénách mě až mrazilo. Zajimavostí tohoto příběhu je i to, že Agata se nechala inspirovat pravdivým příběhem. ()

Slony majú pamäť (2013) (S13E01)

Všichni píšou, že byla zápletka odhadnutelná od začátku. Přiznám se, že já netušil. Netušil jsem do konce příběhu. Byl jsem napjatý a jen jsem tušil, ale nedokázal jsem to říct přesně, ano tohle to je vražedkyně. Výborný díl. Jen škoda, že to jsou poslední díly Hercula :(:( ()

Opona (2013) (S13E05)

Poirot a vrah? Sice to zní šíleně, ale je to tak. Vykonal vraždu pro dobro společnosti. Poslední díl plný mystiky a napětí. Poirot se tváří, že je opravdu na tom špatně, uvěří mu i jeho kolea Hastings, který dojede na panství s ním prožít poslední chvilky jeho života. Poirot však je stále schopen čistého rozumu, a i když má umělý knír a už se nepohybuje nejrychleji, rozehraje životní roli, ve které se ocitl prvně, prvně na druhé straně řeky. Kdo má rád Poirota, určitě musí zkouknout poslední díl, jistě mu vyhrkne slza.... ()