Agatha Christie's Poirot - Season 4 (1992) (séria)

Detektív Poirot: Vraždy podľa abecedy (S04E01)

(epizóda)
  • Slovensko Vraždy podľa abecedy (viac)
Krimi / Dráma / Mysteriózny / Thriller
Veľká Británia, 1992, 1 h 43 min

Poirot má o starosť navyše. So zločincami už čosi zažil, ale prípad, ktorým sa zaoberá teraz, ho prekvapuje a zároveň desí. So železnou pravidelnosťou totiž Poirot dostáva oznámenia o plánovaných vraždách podpísané šifrou ABC. Páchateľ nenecháva nič na náhodu. Mená obetí a miesta útokov nasledujú neomylne v abecednom poradí. A aj keď je Poirot a inšpektor Japp informovaní, páchateľ im stále uniká. Obetí stále pribúda a vrah úraduje ďalej. Čas hrá proti nim, ale Poirot už odhalil súvislosť medzi zavraždenými. Všetky obete navštívil skromný podomový predajca. (STV)

Sairina

Jedna z nejlepších detektivke s Heruclem Poirotem. Dochází k souboji mezi naším oblíbeným Belgičanem a psychopatickým vrahem. Každyý krok, každá vražda je dokonale ABeCedně naplánovaná. Skvěle je zachycen vnitřní vývoj postav, který Vás perfektně zmate. Až s úplným koncem se dozvíme i vytoužený motiv ABeCedního vraha. ()

laepus

Po detektivní stránce vynikající záležitost - skvělá neotřelá zápletka, která se nikdy neomrzí a je dívatelná i podesáté. Charaktery postav jsou srozumitelné - není jich ani málo ani hodně a všem vévodí Alexandr Bonaparte Cust... No a ta závěrečná scéna s krokodýlem... škoda mluvit, jen se příjemně usmívat. ()

PhillM.

Brilantní detektivka se skvělým Alexandrem Bonapartem Custem (tedy Donaldem Sumpterem, kterého si pamatuju z mnoha filmů, jen nevím jakých). Figura vzezření starého Brůny k sobě táhne pozornost, ale není to tak jednoduché, jak se celou dobu zdá. Příběh rámuje Hastingsův smrdutý krokodýl (tedy kajman) a tradičně trefené jsou ex i interiéry. Lahoda. ()

Chudobka

Agathu Christie mám přečtenou skoro celou (některé detektivky samozřejmě i víckrát) a tato patří k mým nejoblíbenějším. Myslím, že filmové zpracování se povedlo. Vypadá to, že Poirota budu brzy znát nazpaměť. ()

kacirek_

Jsme taky asi až velmi zasažena knižní předlohou, které se nic nevyrovná. Prostě v knížce je to nějaké lepší... Kapitán Hastings je výborný, škoda, že se nikdy nedovíme, jak ono to vlastně bylo s tím krokodýlem. ()

asentra

Tohohle chlápka já prostě můžu, základní postava detektivního žánru s úžasným Davidem Suchetem v hlavní roli a neméně okouzlujícím kapitánem Hastingsnem a inspektorem Jappem v rolích dalších. A ještě ke všemu jeden z jeho nejlepších příběhů. ()

Quido

Už dlouho se nestalo abych se takto pobavil. Opravdu se jedná o jeden z vrcholů Hercule Poirota od dokonalého pana Sutcheta, tak i jeden z vrcholů tvorby geniální Agathy Christie. Doporučuji! ()