Venom 2: Carnage prichádza

• Česko Venom 2: Carnage přichází (viac)

Viac ako po roku sa novinár Eddie Brock snaží prispôsobiť životu hostiteľa, nebezpečného mimozemského symbionta, ktorý mu prináša nadľudské schopnosti. Svoju kariéru chce obnoviť rozhovorom so sériovým vrahom Cletusom Kasadym, ktorému sa ale podarí utiecť z väzenia a sám sa stáva ďalším hostiteľom. (Itafilm)

ScarFace_V8

Tak tohle byla hrozná krávovina. Oproti prvnímu filmu, který rovněž nebyl příliš chytrý, přesto měl skvělou akci i humor, působí tohle jako nepřehledná a uspěchaná splácanina. Což je hodně vtipné přitom jak se cca první polovina filmu táhla, aby do zbylé poloviny nacpali co mohli. Výběr Woodyho Harrelsona jako Cletuse byla skvělá volba – psychouše on prostě hrát umí, ale celkově jeho využití bylo mizerné. Sakra! Carnage přece vznikl inspirací se u DCčkovského Jokera, tak bych ho tak nějak i očekával. A jako ano - bylo tu díky jeho počínání spousta mrtvých bezejmených postav. Ovšem všechno tu Eddiemu hodně snadno vycházelo a Venomovo znovupoužití vtipu, že to nepřežijí tu kompletně přišlo o veškerou svojí vážnost. Riot v prvním filmu pro něho působil jako mnohem větší hrozba. Hardyho v roli epileptického feťáka na odvykačce tu radši komentovat nebudu. ()

J.Mayen

No tohle se moc nepovedlo, a ani nijak exkluzivni digitalni efekty nebyly na poradu dne, ono vsechno tak nejak bylo pretazeny z jednicky. Woody Harrelson byl bidnej az trapnej, skoda, docela jsem si pral videt Venoma jeste jednou a jeste lepsiho. Nic z toho se ale nekonalo. ()

Dejf4

Naprostý podprůměr a nula věcí k zapamatování. Ani nevím co k tomu více napsat. Absolutně nechápu jak k tomuhle projektu můžou být upsáni Woody Harrelson a především Tom Hardy. Zcela jednoduchý a nicneříkající blockbuster, který vyšumí ihned po projekci. 4/10 ()

PanPyzamo

Začal bych asi tím, jak rychle film utekl. Má totiž jen hodinu a půl a k tomu sakra rychlé tempo a ve finále jsem dostal pocit, že byl film krátký. To rychlé tempo myslím vážně. Celý film je samá akce za akcí, která moc nepřestává. Na jednu stranu je dobré to, že jsem se ani chviličku nenudil, protože mě film neustále zahlcoval tunou akčních scén, které byly ovšem výborné. Na scénu přichází Carnage a momenty s ním byly parádní. Samozřejmě film je hlavně o Venomovi, který je zde až až. Na jednu stranu dostaneme pořádnou dávku Venoma, ale osobně bych radši, kdyby zde možná nebyl až tak moc. Jak to jen říct. To tempo je až tak rychlé, že film ve finále dle mého názoru postrádá prostor pro nějaký příběh. Sem tam to chtělo podle mě víc dialogů a prostě nebylo by na škodu místy zpomalit a vstřebat všechen ten adrenalin, který nám film nabízí. K tomu všemu když už dostaneme nějaký prostor pro děj, tak se jedná převážně o komediální scény, které nejspíš plno lidem budou sedět, ale osobně bych byl radši za trochu vážnější přístup. Abych to shrnul. Nový Venom není špatný film. Užil jsem si ho. Ta dávka pořádných CGI akcí bavila, ale zkrátka dle mého názoru jí bylo až příliš. Je to tedy jak supr věc, protože se neustále něco děje, tak vlastně i největší mínus filmu, protože se prostě nezastavíte a furt je zde nějaká akce a k tomu i místy komediální dialogy, které sice pobaví, ale podle mě zbytečně sráží vážnost děje. Je to můj názor. Jak už jsem řekl film není špatný a rozhodně nemůžu říct, že bych si ho neužil, ale za mě se jedná o nadprůměrný film, který bych spíš nedoporučil. Snad jen fandům Venoma. 6/10 ()

CarLoSiiin

Co ztraci na pribehu, dohani vtipnymi hlaskami. Ja se urcite nenudil, z nejakeho duvodu me Venom jako “radobt hrdina” bavi. Realne tak 3,6/5 - nicmene s ohledem na podhodnoceni davam 5. ()

Pancake

Pohodová komedie u které se docela pobavíte. Jinak zápletka filmu nemastná / neslaná. Celkem o ničem. První díl Venoma byl daleko lepší. ()

Fuksinka

Promarněný potenciál. Kdyby se nějaký z motivů víc rozvíjel, mohlo to dopadnout úplně jinak. (Temný ochrance, pravidla, slepice a čokoláda...) Takhle to je jen velký smutek. Cca 3 výborné momenty to nezachrání. Škoda. ()

HNTR

S odstupem jednoho týdne, musím říct že jsem si druhýho Venoma užil a moje očekávání to naplnilo. Není tu čas na nějáké zbytečné prohlubovací dialogy a film působí opravdu jako jedna akční scéna. Zasmál jsem se několikrát a kdo ne, tak je moc seriózní hňup... Buddy komedie v podání Hardyho mě baví a líbí se mi, že se nikdo nesnaží tady dělat další temný DC... Woody si roli Kletuse taky užívá. A celý je to fajn výplň před tím, než se Venom připojí do MCU. ()

Diaconix

Pravda je, že sem přyšel do kina pozdě, za uplne tmy a tak sem si nefšiml, že kromě mych dvuch pajtašku tvořy zbytek osazenstva dalši pajtašci a tak sem si po zavjerečnych titulkach a rožnuti svjetel přypadal nejen značně rozespaly (bo sem to po pul hoďce zabalil a film mistama sledoval přez vyčka), ale i jak učitel v kině ze svoju ťridu zakladky. Prostě Otik dva (take přyrovnani pro znalce a starce Československe kinematografije) a Setkali se u Kolina. Moje nervy. Jednička mě bavila a dvojka mě uspala. “Co je to za pičovinu” jako velmi zajimava hlaška Venoma a kera se určitě ujme ve svjetě mateřzkych a zakladnich škol (bo i moje ratolesti to spolu z uječenupizdu vesele přeřykavali viděšene matce hned jak sme dorazili dom) vlastně zhrnula cely film. Změna režije, kratka stopaž, nezaživne dialogy, nerozvinuty a projebany děj, malo akce a šokujici zavjer z reklamu asyk na Spajdrmena vas možna uspi, ale jak vam je do 15 roku, nebo mate IQ hupaciho konika a nebo prostě mate radi marvelofky (a chuj z tym, že kazdy den neni posviceni), tak to zase taka tragedyja neni a su i horši dvojky. Zdař buch! ()

warha

Čau, Venom byla kokotina první třídy, vyvraťte mi to. Vlastně nikdo mi nic vyvracet nemusí, protože to byla chujovina první třídy. Nebýt několik dobrých a sprostých hlášek Venoma(ano, tak nízko jsem klesl) a jedné té jeho sólo scény tak bych litoval těch 100min. v kině, protože jsem si mohl pustit Ordinaci a vyšlo by to na stejnou. Hardy se ve dvojce tváří a pitvoří jak idiot, Woodymu bych se neskutečně vysmál a proboha, jakou úlohu měla Naomie Harris? Jakou úlohu měla Michelle Williams, větší křoví ve filmech by člověk pohledával. Carnage a Venom byli na tmavém plátně skoro z nerozeznání, úplně pohnojený potenciál a nemít to tak krátký stopáž a prašivé děcko, který vedle celou dobu rušil s popcornem, tak bych usnul nudou. Andy, Andy...čekal jsem od tebe víc. ()

JokerBaby

VENOM - mimozemský symbiont. Milý ľudský Parazit OBOR - šikovná príšerka.  Rozhodol sa že bude ľuďom pomáhať. Ako hostitela si vybral Tomma Hardyho / ROCKNROLLA / Filmy treba rozdelovať a tak aj hodnotiť .  Takže ,  ak dal niekto nudnej Dune 5 hviezd tak táto časť Venoma sa zaslúži práve tolko. Od začiatku do konca akcie kde sa stretnú dvaja výborní herci. Za mňa áno takéto filmy musím. A určite to pozriem ešte viac krát. ()

GejmronCZ

Mnohem lepší než z traileru! Fakt jako... ještě že jsem byl v kině sám a dal si jen pepsi, protože tolik tak vtipnejch hlášek jsem nečekal. Furt jsem se smál... a to jsem se bál, že usnu, páč jsem tam šel unavenej. Naprosto luxusní chemie Toma a Venoma. Mimochodem, rozhodně si počkejte na potitulkovou scénu, protože ta OPRAVDU stojí za to! Nebudu nic spoilerovat, ale jen řeknu to, že to musíte vidět ještě před Spider-Manem, co bude (Spider-Man: Bez domova). Je velmi důležitá... ()

chozze008

Tak dohle se nám trochu nepovedlo. Jestli měli recenzenti výtky na jedničku, že Venom je padouch, tak co to sakra natočili, tak to jsem ještě dal, jednička za mě OK. Dvojka je úplné dodělání Venoma jako postavy. V podstatě je to slaďák alá spider-man a přestože se snaží být vtipný vůbec se mu to nedaří. Určeno nevim pro koho, pravděpodně pro děti a ty co si myslí že Black Panther byl dobrej film. ()

nicolePavs

Film mě napětí, dynamiku a opravdu jsem se za celé dvě hodiny nenudila dokonce jsem se i pobavila. Ale po skvělém prvním díle to už nebylo ono. ()

SamGee

Legendárny Andy Serkis, ktorý bol pionierom technológie motion capture, postupne presedlal na režírovanie filmov. Pri ich tvorbe však najďalej posúva hranice motion capturu. Jeho najnovší počin Venom: Carnage prichádza spĺňa tento parameter. Prispel Andy Serkis aj niečím iným okrem počítačových efektov?       Zápletka pokračuje rok po udalostiach  jednotky, kedy Eddie Brock (Tom Hardy) a Venom riešia svoj „vzťah“. Na scénu prichádza masový vrah Cletus Kasady (Woody Harrelson), ktorého si osvojí symbiont. Hrdinská „dvojica“ je nútená odložiť spory a postaviť sa proti Kasadymu-Carnageovi.   Pokračovanie komerčného hitu z 2018  prekvapivo rozoberá tému vzťahov. Na jednej strane tu máme hašterivé  ústredné duo, na druhej zasa Cletusa a jeho tínedžérsku lásku Frances (Naomie Harrisová). Je zaujímavé porovnánať tieto kontrasty, ale režisérovi sa nedarí rozvíjať tieto dejové linky plnohodnotne kvôli 90 minútovej stopáži a skratkovitosťami v deji. Vyvrcholenia diela prichádza prirýchlo a o zloduchov sa nedozvieme viac, ako by diváci chceli. Pol hodiny stopáže navyše by prospelo charakterovému vývoju. Na rozdiel od nevybudovanej osobnej drámy boduje humor.   Tom Hardy v dvojúlohe žiari. Darí sa mu udržiavať interakciu medzi protagonistami a  zaujme divákov vtipnými dialógmi. Woody Harrelson je vžitý do role psychopata a podáva presvedčivý výkon. Keď sa spojí Naomie Harrisovou, sú podarenou dvojicou. Škoda len ich malého priestoru. Herečka Michelle Williamsová si oproti minulému dielu zlepšila výkon, detektív Mulligan (Stephen Graham) bol naopak úplne od veci. Čo tam vôbec robil? Aká bola jeho motivácia?   Hudba je atmosferická, ale neprodukuje zapamätateľné motívy. Na rozdiel od nej akcia nemá žiaden problém. Serkis dodal akčným scénam choreografiu, napätie a troška brutality v prevedení PG-13.  Chválim aj počitáčové triky, až na zle osvetlenú finálnu bitku. V niektorých momentoch som neroznával, kto proti komu bojuje, čo kazí filmový zážitok.     Venom: Carnage prichádza prekonáva svojho predchodcu, ale rovnako trpí chybami krásy. Andy Serkis kašle na emočnú stránku a dbá viac o akciu, vďaka čomu postavy nedostávajú adekvátny prístup na plynulý sebarozvoj. Nechám na divákoch, či režisér urobil dobre, keď riskoval čisto na humor, akciu a technickú stránku.  Ak chcete vidieť film, pri ktorom si chcete radšej užiť šialenosti, Venom 2 bude pre vás pravým orechovým. Ale ak preferujete komiksovky dbajúce na kvalitu, radšej sa mu vyhnite.     Príbeh: 5/10, Humor: 8/10 Herci: 6/10, Hudba: 6/10, Akcia: 7/10, Špeciálne efekty: 7/10, Osvetlenie: 3/10, Celkovo: 6/10. ()

Jak to vypadá s budoucností Spider-Mana?

Jak to vypadá s budoucností Spider-Mana?

03.03.2024

Madame Web nabírá další posily

Madame Web nabírá další posily

28.06.2022

Herečka Emma Roberts (Sváteční rande) je nejnovějším přírůstkem do herecké sestavy komiksového snímku Madame Web od studia Sony Pictures. V hlavní roli filmu se objeví Dakota Johnson (Zlý časy v El… (viac)

Sony oznámilo dalšího pavoučího hrdinu

Sony oznámilo dalšího pavoučího hrdinu

26.04.2022

Vzhledem k úspěchu obou Venomů a celé spidermanovské trilogie asi není divu, že to studio Sony se svými pokusy o další a další nové komiksárny nijak brzy rozhodně nevzdá. A to ani po zavrávorání… (viac)