Venom 2: Carnage prichádza

• Česko Venom 2: Carnage přichází (viac)

Viac ako po roku sa novinár Eddie Brock snaží prispôsobiť životu hostiteľa, nebezpečného mimozemského symbionta, ktorý mu prináša nadľudské schopnosti. Svoju kariéru chce obnoviť rozhovorom so sériovým vrahom Cletusom Kasadym, ktorému sa ale podarí utiecť z väzenia a sám sa stáva ďalším hostiteľom. (Itafilm)

Davidkkk

Příznivci nepochopitelně úspěšné jedničky budou opět vřískat nadšením. Let There Be Carnage je o chlup zábavnější komiksovkou, přičemž důvodem je oné poslední slovíčko v titulku. Chodící masakr je výtečný, díky parádnímu ozvučení a bezkonkurenčnímu W. Harrelsonovi, jenž zastupuje funkci jakési uklízečky, která se snaží vydrhnout veškeré zvratky, které kdosi vyblil do scénáře. Škoda, že vinou zkrácené stopáže nedostává tolik prostoru, kolik zasluhuje. Ano, mohl bych si zas a znovu postěžovat na vedoucí v Sony, kteří musí být asi fakt troubové, když z Venoma již podruhé dělají extrémně cringe komickou postavičku pro děcka 12+, ale k tomuhle nemá smysl se vyjadřovat. ()

bararich8

Venome, venome, co jsi to udělal. Průměrné pokračování ve všech ohledech. Není tam nic, co by stálo za zapomatování nebo, nedej Bože, opětovné zhlédnutí. Vůbec nic. Snad jedna z nejslabších Hardyho rolí. Je to prostě další komiksový akční snímek, kde občas potěší pošťuchování Venoma. 3* ()

Kingjiri

Ani předchozí Venomova sólovka nebyla velkej zázrak a i tak je pokračování o něco slabší. Zkritizovat se toho na dvojce dá fakt hodně (od slabýho příběhu, kterej tvořej spíš jednotlivý scény až po nezajímavýho záporáka) a nikomu to vlastně nemám vůbec za zlý. Na druhou stranu je krátká stopáž v tomhle případě spíš klad než negativum (jakkoliv směšně zní hodinka a půl u celovečeráku s blocbusterovejma ambicema) a když člověk uplně vypne, dokáže biják občas pobavit dobrym vtípkem, obstojnou akcí a občas i nadhledem. Ale upřímně řečeno, pár dní po projekci si toho z týhle podívaný rozhodně všechno nepamatuju a obávám se, že za rok už nebudu vědět vůbec nic. Takhle nevýraznej a nezajímavej tenhle komixovej biják je. Třetí hodně slabá hvězda za pár vtípků a casting. ()

RoneXxXD

Chjo... Celej film byl opravdu definicí "lazy writting" jak by řekl týpek v červeném. První film se mi líbil, jasně, nebyl dokonalý, ale člověk by si usmyslel že: "hele, na první díl to nebylo zlé. SNAD si vezmou něco z feedbacku recenzí a dopilují to, tudíž Rko by mohlo bejt zajištěný." Ale to se nestalo. Místo toho je to daleko horší. Kratší stopáž (což vůbec nechápu jak takto směšná stopáž mohla projít), nesmyslnej plot a naprosto nevyužitej Carnage. Víte, Venom má to štěstí, že se jim povedlo v jedničce trefit nejen skvělý casting, ale i set-up pro další díly... A je opravdu škoda, že nebyly schopni sehnat daleko lepšího scénáristu, režiséra a prakticky větší rozpočet. Čert vem Rko, chce to kvalitnější příběh, když ten set-up je nastaven poměrně dobře. Jediný pozitivum je možná tak interakce mezi Eddiem a Venomem. Toť vše. Velký zklamání, a je mi smutno. Jedničku si pustím daleko radši, než tenhle nedovařenej paskvil. Kdyby se rozhodli jít směrem k detektivce, s pomalejším tempem, byl bych mnohem radši. 40% ()

tomik99

Člověk by si myslel, že se studio z toho minulého průšvihu poučí. Andy Serkis vzbuzoval důvěru a i jeden scenárista namísto čtyřech mi dával příslib, že by to tentokrát mohlo dopadnout lépe. A ejhle, ono to zase nevyšlo. Je to ve všem tak špatné jako jednička. Znovu tu máme laciný scénář, který si hraje se dvěma jinak skvělými komiksovými postavami, se kterými Sony neumí vůbec pracovat. Eddie Brock je nesympatický a špatně napsaný, Cletus Kasady nepochopený, příšerně ztvárněný a vykreslený vyloženě příšerně. Bylo by lepší, kdyby si Studio vzalo no-name postavy a ty ničilo podle svého zalíbení. Vytřít si prdel ale s největším Venomovým záporákem je už velká ignorance. A ono jim to vlastně nejde ani s Venomem. Ten nemá žádnou hloubku, s hlavním hrdinou nemáte důvod sympatizovat, bát se o něj či s ním nějak soucítit. Tom Hardy a Woody Harrelson se sice snaží, ale tupé dialogy a otřesný scénář jim neumožňuje přednést víc než nucenou improvizaci. Dopadlo to katastrofálně, pokud se ani po tomto Sony neprobere, tak ať se na nějaký pavoučí vesmír vyprdnou. Amy Pascal stojí za prd a neumí si to pohlídat. Pokud takto dopadne i příští rok Morbius, tak už asi není co řešit. ()

NiaWolf

Tenhle film je taková akční jednohubka ve stylu akčňáků z 90. let. Nečekejte nějaký propracovaný scénář, nebo extra triky. Prostě se pár monster pomlátí, protože se nemají rádi a okoření se to trochou humoru. Když nebudete čekat víc, tak i díky krátké stopáži budete spokojeni. ()

Torgal

Pustiť toto medzi ľudí vnímam ako test toho, čo všetko sú schopní akceptovať. Tvorcovia vôbec nedokázali zúročiť to, že sa z prvého dielu akýmsi (pre mňa) nepochopiteľným riadením osudu stal megahit. Dvojka je však neuveriteľne odfláknutá na všetkých mysliteľných úrovniach. Hardy pôsobí znudene, Williams nepatrične, Harrelson prehráva ako o život (a čo iné mu aj ostáva, keď má tak málo priestoru). Výstavba príbehu skoro žiadna, lebo drahocenné minúty filmu (ktorých tu veru nie je na rozdávanie) sú pálené na Venomovo trápne šaškovanie, ktoré nemôže pripadať cool snáď nikomu. Akcia je fádny neprehľadný digifest medzi dvoma identickými gučami odlíšenými len farbou, napätie neexistuje. Serkis nech už za kameru nechodí, takéto impotentné výplachy k životu nepotrebujeme. Tento film je slovníkovou definíciou zbytočnosti. 3/10 ()

Hpatrik

Naprosto zbytečné pokračování již tak průměrné komixovky, a pro mě jen mrhání zdrojů a především talentovaných lidí. ()

aR3Zz

A to vám zase jednou byla od Marvelu pitomina. Není to úplný propadák, mnoho kiksů jste ochotni prominout. Naštěstí Tomovi Hardymu je ta role prostě šitá na míru, takže vás to baví i přes přehnanou digitalizaci a "umělost". Logiku nebo hlubší smysl zde však nehledejte. Tedy mně by to ani nenapadlo... 60% ()

Urukhaj98

Jak byla jednička stupidní, ale zábavná, dvojka je ještě stupidnější, místy pořád "docela" zábavná, jenže mnohem víc sterilní, bez duše a bez nápadů. Pravda, být to Rko, asi by se to dalo snést a mnohé by šlo odpustit. Carnage si o tvrdší rating vyloženě říká. No nic. Podruhé a pořád blbě. Trojka mě začíná vážně děsit. 4/10 ()

Antrey

V dnešní době oceňuju "superhrdinský" film pod dvě hodiny a tenhle se k nim navíc ani nedotahuje, což mu vlastně prospívá. Akční jednohubka na všední večer, o chlup lepší 3* ()

kukkik

Hodnotím neobjektivně o jednu hvězdu víc, než by si snímek zasloužil a sice z důvodu toho, že tenhle film pro mě byl prvním filmem viděným v kině po více než roční koronavirové pauze. 3/5 ()

Tomash58

Pro mě rozhodně slabší jak první díl. Digitální zrůdy jsou chvílemi opravdu zrůdnosti (například Venomova mluvící pusa). Všechno je takové nemastné, neslané. Až na skvělého Hardyho a jako vždy geniálního Woodyho. Ale právě jeho postava je prostě strašně nezajímavá, stejně jako kompletně nevyužitá postava Carnage. Humor celkem funguje, ale radši bych se podíval na opravdu napínavý a kvalitní thriller s Venomem v hlavní roli, než na další akční komedickou řežbu. Kvůli čemu avšak hlavně tenhle film vzniknul byla potitulková scéna. A musím uznat, že tentokrát je opravdu povedená :) ()

Hellierer

Bolí mě to, bolí, co dělá Sony s mojí oblíbenou komiksovou postavou. Udělat totiž z poměrně temného a depresivního zdrojového materiálu lidovou komedii, to už je skutečně kumšt. Jedničku jsem ještě přešel, ale tady už to nejde. Je mi líto všech zúčastněných (ale samozřejmě money talks) a vyloženě se děsím toho, co přijde příště. PS: Pokud chcete rozpohybovaného Venoma a Carnage, koukněte se raději na výborný animovaný seriál z 90. let. ()

vikino1

Komu se líbila jednička - tak může s klidem pustit i dvojku. Hardy dobrej a Venom je prostě srandysta. Jen mám pocit, že mohli daleko víc využít Woodyho - Cletuse. Zasloužil by si víc prostoru na plátně. Ale to už by nebylo přístupný pro děcka. ()

Sharpooter

Tohle byla opravdu velká, nesnesitelná bolest. V tomto roce jsem neviděl horší komiksovku. Myslel jsem si, že nemůže být nic horšího než Black Widow, ale očividně může. Opravdu nechápu, jakým směrem chtěli tvůrci jít. Příběh byl nudný, nezajímavý, hlavní zápletka nic moc, klidně bych i řekl trapná! První půlhodina úplně nudná, skoro nic se v ní nedělo. Záporáci nic moc, film k nim buduje vztah asi prvních 60 minut, aby se pak všechno vyřešilo v posledních dvaceti minutách. Hodně mi vadil fakt, že v podstatě Carnage vznikl z krve Edieho, jako fakt??? A ještě ke všemu je očividně silnější než původní emzák, jako fakt??? To jako se ti emzáci můžou rozmnožovat kousnutím? JAKO FAKT?!?!?!... Opravdu nemám co dodat, prostě trapný a nesmyslný už od začátku. Celkově to kazí pointu z prvního dílu, kdy v podstatě Carlton Drake (Riz Ahmed) měl, pokud se nepletu tři emzáky a musel s nimi šetřit xD, no ale podle druhého dílu mohl nechat pokousat lidi těmi, co ty mimoně měli v sobě a tím by je rozmnožil xD. Prostě další nesmysl... Herec Woody Harrelson se mi na roli, kterou dostal (Cletus Casady / Carnage) vůbec nehodil, ne že by to nedokázal zahrát dobře, ale prostě se mi na roli bláznivého sériového vraha nehodil. Venom spolu s Eddiem jsou nesympatičtí, nevím, co se od jedničky změnilo, ale připadalo mi to, jako kdybych se díval na úplně vypatlané postavy, jejichž chování ve filmu mě jen iritovalo a jejich hádka ve filmu se v podstatě vyřešila tak, že si oba dali pár minut od sebe pauzu... Ta jejich hádka tam byla jen proto, protože by bez ní bylo ve filmu jen posledních dvacet minut, a tak to prostě a jednoduše natáhli zbytečným příběhem. Bylo tam i pár starých známých postav z prvního dílu a ti zde opět byly jen jako pomoc s vyplněním času filmu. Co se vtipů týče, tak to byla hrůza. Za celý film jsem se jedinkrát nezasmál, vtipy byly trapné a vtipné možná tak pro třináctileté děti. Možná kdyby to, co by možná i bylo vtipné nedali to traileru, tak by udělali lépe. Teď se dostávám k dalšímu problému, a to je přístupnost. Film je od třinácti, a to tedy znamená: žádná krev. Na filmu jsou dobré jen souboje, ale pokud jsou udělané tak, že většinu záběrů nevidíme (ukousnutí hlavy), nebo prostě a jednoduše někdo umře bez jediné kapky krve, tak je to prostě nic moc (teď si někdo z vás možná řekne, že jsem psychopat, ale musíte vzít v potaz, že ta krev a brutální scény k takovýmuhle filmu patří a nejde je prostě vynechat). Takže akce taky nebyla nějak extra skvěle udělaná, nebyla úplně nejhorší, ale řekl bych takový průměr. Opravdu znám mnohem více lepších filmů, kde akce předčí vše (například Sebevražedný oddíl z tohoto roku, kde brutálními scénami opravdu nešetřily). Tím nutně neříkám, že aby byla akce dobrá musí v ní být krev (například MCU filmy), jen říkám, že když máte sériového vraha a emzáka co chce všechny zabíjet, tak čekáte něco více. Nejlepší na celém filmu je podtitulková scéna, kterou jsem nečekal a díky ní už vím, proč je teda film určen i pro děti. Celkově jsem odcházel z kina opravdu zklamaný. 4/10 () (menej) (viac)

Sweat55

Asi bych měl napsat, že týden po projekci si nic nepamatuju, nicméně to bych kecal. Ono si totiž není moc co pamatovat. Příběh je neskutečně přímočarý a předvídatelný, bez jakéhokoliv překvapení či nějakého vývoje postav. Stejně nezáživná je i akce, která vůbec ničím nepřekvapí. Doslovný digibordel. Tak proč ty tři hvězdy? Hádky mezi Hardym a Venomem jsem si docela dost užil, jejich dynamika je to nejlepší na celém filmu. Navíc to moc dlouho netrvá, takže při vypnutém mozku se nebudete nudit. ()

Jak to vypadá s budoucností Spider-Mana?

Jak to vypadá s budoucností Spider-Mana?

03.03.2024

Madame Web nabírá další posily

Madame Web nabírá další posily

28.06.2022

Herečka Emma Roberts (Sváteční rande) je nejnovějším přírůstkem do herecké sestavy komiksového snímku Madame Web od studia Sony Pictures. V hlavní roli filmu se objeví Dakota Johnson (Zlý časy v El… (viac)

Sony oznámilo dalšího pavoučího hrdinu

Sony oznámilo dalšího pavoučího hrdinu

26.04.2022

Vzhledem k úspěchu obou Venomů a celé spidermanovské trilogie asi není divu, že to studio Sony se svými pokusy o další a další nové komiksárny nijak brzy rozhodně nevzdá. A to ani po zavrávorání… (viac)