Ema je 25-ročná energická predavačka v malomestskom supermarkete. Tomáš je 30-ročný pokrývač žijúci v neďalekej dedine. Jedna noc, od ktorej ani jeden z nich nič zásadné nečakal, rýchlo prerastie vo vzťah, lásku a spoločné bývanie. Ema sa rozhodne Tomášovi zveriť so všetkým, čo prežila. Toho to ale nezaujíma, pretože podľa neho majú obaja žiť tu a teraz. Náhodné stretnutie z minulosti však nečakane odštartuje sériu udalostí, ktorá obom obráti životy naruby. (Forum Film SK)

bari68

Poctivá česká dráma, ktorá má parametry európskej veľkosti. Výborné herecké výkony nie tak ešte známej hereckej dvojky sú prísľubom do ďalších filmov. Už po ,,Kobrách a Užovkách,, nás Prušinovský utvrdil v tom, že podobné príbehy mu sedia, nie o nič menej než už dnes kultové komédie. ()

Billie777

Každý máme nějakou minulost a musíme se s ní vyrovnat. Když má ale někdo minulost takovou, jako hrdinka tohoto filmu, není to tak jednoduché. Zdá se, že přes to nejede vlak. Pokrytectví a mužská ješitnost nabývá na síle. Vše krásné jde najednou stranou. Ale když se zamyslíme, láska to může překonat. Jako ukazuje konec tohoto filmu. A já věřím, že to ti dva překonájí. Fandila jsem jim. Ema v podání Pavly Gajdošíkové je nejen sympatická, ale i naprosto skvěle zahraná a Tomáš v podání Jana Jankovského naprosto uvěřitelný. Chvilku zapomenete, že se díváte na film a začněte brát Emu a Tomáše jako skutečné postavy. Film je smutný i hezký, romantický a civilní, příběh, jenž se odehrává možná častěji, než se zdá. Velké příjemné překvapení roku 2021. ()

Zagros

Klasická romantická vztahovka to není ani omylem. Spíš jde místy o drsné drama. Romantika je ve filmu asi taková, jako když donesete na první rande kaktus… tvrdá a pichlavá. To ale není rozhodně výtka, spíš naopak. Janu Prušinovskému se opět podařilo vytvořit minimalistický příběh s působivou atmosférou. Největším plusem pro mě byli neznámí (a výteční!) herci, což pomáhalo uvěřitelnosti. Je snazší uvěřit příběhům obyčejných lidí, když jako obyčejní a neznámí lidé vypadají. Chyby v životě děláme každý a je dobré se z nich poučit. To se ovšem lehce řekne, ale hůře provede. Navíc když už se se svými chybami vyrovnáme my, ještě také záleží na našem okolí, které má občas brutální reakce. Někdy stačí i zprostředkovaná zkušenost. Nemusí být rovnou vlastní, abychom si uvědomili, že tohle by třeba chyba být mohla. Tak neudělejte tu chybu si nechat utéct Chyby a mrněte se, jak se svými chybami vypořádali Tomáš s Emou. ()

klukluka

Vždycky mě zajímalo, jak se s tímhle “škraloupem” holkám žije, a jak to snáší jejich partneři. Tahle Prušinovského odpověď mě uspokojila- takhle nějak si to představuju. Za každou vydělanou korunu minimálně jeden zkaženej den života. Prostě Chyba. ()

Flaveus

Na film jsem se moc těšil, bohužel jsem byl ve finále lehce zklamán. Obsazení je více než povedené, vévodí tomu krásná a charismatická Pavla Gajdošíková. Její výkon je vynikající, stejně jako výkony skvěle obsazených vedlejších postav. Ale co mi brání dát lepší hodnocení je slabší scénář. Už od začátku je jasné, jak se bude film vyvíjet. Taky by mu prospěla delší stopáž, aspoň k dvěma hodinám, byl by prostor vysvětlit některé věci a postavy a jejich motivy více propracovat. Prostředí je krásně autentické a hezky je v něm vykresleno české buranství a hloupost. Mrzí mě, že je tady postava Emy brána jako ta špatná a ostatní postavy jen reagují na její životní chybu, přičemž jejich chování se film snaží omluvit. Ale protože je toho ve filmu spoustu nevyřčeno, divák si nakonec může na vše udělat názor sám... ()

SpaceOdyseus

Outsiderovska indie romantika, kde prusinovsky ukazuje, ze je dobry reziser. Ale ja osobne se nemuzu moc prenest pres ty dialogy. Nevim, jestli za to muze pandemie a nedostatek social kontaktu, ale obcas tak susti papirem, za me az tahaji za usi. ()

krtek138

Hon po česku. Prušinovský opět to svoje, jeho svět je plný nečernobílých postav, jimž věříte grimasy a emoce. Přesto mě na sedmý pokus poprvé nepřesvědčil. Film je to kvalitní, ale chyběl mi zde jeho pověstný humor a i když nejsem cimprlich, bylo to moc sprostý i na mě. Pavla Gajdošíková ovšem vynikající! ()

Hanys_

Prušinovský zase na malém městě a zase skvěle. Jsem rád, že se tady najde ještě někdo, kdo dokáže o vztazích točit i něco jiného než trapácké romcomy, ve kterých se motají pořád stejní herci. 8/10 ()

prezdivaka

Docela rád bych četl scénář Romana Vojkůvky. Film se totiž snaží být syrový a autentický. Ale není. Už od začátku. Ema se dobře baví s holkami z práce a nepochopitelně si přisedne na bar k podivnému looserovi a začne ho balit. Skončí to u ní v posteli. Tak buď měla být Ema starší - příběhu by to nevadilo nebo tam měl být posun v atraktivitě. Na jednu či na druhou stranu. V prostřední části jsem se dost nudil, protože snaha o snaha o cinema verité nějak nefungovala a okolní postavy, často velmi zajímavé, zůstaly načrtnuté. Nečekal bych, že film skončí happy endem. Asi to mělo být pro diváka překvapivé, ale bylo to spíš podivné. Když Tomáš ke konci příběhu znovu navštíví hostinec a přisedne si ke "kamarádům" a Igorovi se omluví, jen potvrdí své přizdisráčství. K návratu k Emě neměl odvahu a musel ho přesvědčit nevlastní otec. Podivně tak vyznívá samotný konec, který vulgárně počmáranou fasádou Tomášova domu odhaluje pokryteckou vesnickou komunitu. V té by ovšem přežívali jen silnější jedinci. Ema je skutečnou hrdinkou filmu a tak je zvláštní, že se přes disproporci tohoto páru k soužití s Tomášem vrací a vlastně také i do sociálního prostředí, kterému natáčením porna chtěla uniknout. ()

mira007

Syrová hořkosladká romance, kdy on je outsider z vesnice v severních Čechách a ona veselá holka, která natočila v osmnácti péčko. Prušinovského filmy respektuji, ale úplně můj šálek to není, ale tohle je trefa, tématem, autentickým provedením ( až na scénu s matkou a posprejovaným domem kvůli péčku ) dobře civilně zahrané a dvojka Gajdošíková a Jankovský spolu skvěle fungují a palce i za ty odvážnějšíí erotické scény, které se vymykají z toho českého filmového rybníčku. Dal bych čtyři, ale pokud tento film postavím vedle té nekonečné řady českých vztahových nijakých  komedií tohle vypadá jako oscarová nezávislá perla. PS: Když člověk vedle sebe dá ty scény z točení péčka a vedle toho ty z "reálu" života, tak mi najednou to péčko přišlo jako oplzlý hnus. Zajímavý. ()

Rada

Taková prostá zápletka, profláknutá, nezajímavá ... a co s ní zúčastnění udělali?  Zcela reálnou sondu do života, podanou tak, že všem naprosto věřím. Konečně film, kde se nemusím dívat na okoukané filmové hvězdy, aby byla zajištěna návštěvnost a sledovanost.  Chválím! ()

EllienPM

Trocha Spoilerování. * Příběhově v podstatě taková moderní Tess of the d´Urbervilles, jen s jiným koncem. Monika Načeva krásná, éterická, osvěžující. Věčná škoda vystřižené scény, kdy Ondřej Kokorský tančil nahý na kulečníkovém stole. To by bývalo bylo za 5, takhle za realistické tři. Nenudilo, nenadchlo, dobře, že vzniklo. Konec bych napsal trochu jinak - s bříškem, ve vlaku na Slovensko a na Slovensku. PS: na té dálnici mi všichni zaměstnanci přišli nějak moc bílí. ()

Psice

Prušinovského film Chyby bych označila za drsné sociální drama (romantického mi na něm totiž nepřišlo vůbec nic). Za hlavní postavu jsem jednoznačně považovala Emu – pro rozvinutí jejího příběhu však byla postava Tomáše enormně důležitá. Jeho postava na sebe neměla strhávat pozornost, ale měla artikulovat jakýsi většinový společenský pohled na Eminu minulost, vytvářet kontrast představ a reality. Právě neadekvátnost a nezralost Tomášových reakcí měla být Emě odpovědí k tomu, jak to s tou láskou mezi nima vlastně je… kdo vlastně koho miluje a proč. Odpovědi přišly bohužel příliš brzy, ale ne v takové podobě, jakou si Ema představovala - a tak zvedala hranice svojí tolerance výš jenom proto, aby si udržela svůj sen (ze střípků její minulosti lze poměrně snadnou usoudit, že sebeláska nebude úplně její parketa). Zcela ukázkově je zde zobrazena Tomášova mocenská převaha nad Emou (Emu zpočátku považoval za objekt své touhy, nyní za majetek). Tomášovu nevěru a fyzické násilí Ema akceptuje a přistoupí na jeho manipulativní hru, protože hlavním problémem a vinou všech vin je přeci Emina minulost. Její vinu nemůže nic smazat (a to doslova – video zůstane nejspíš na internetu na věky), nic omluvit. A stranou jde i to, že je Tomáš konzumentem porna. Ema půjde nejspíš ve svém sebemrskačství ještě dál, protože ze sebe neumí sejmout vinu – od toho je zde Tomáš. Jak je z příběhu patrné, jedinou spojnicí mezi oběma partnery je sexuální přitažlivost, což jako základ partnerského vztahu opravdu nestačí. Možná víc, než sexuální přitažlivost mezi Emou a Tomášem funguje jakási zvrácená symbióza dvou na sobě závislých lidí, kteří si neustále dokola otevírají svá traumata a bolesti v mylném domnění, že si je společně uzdraví (možná tomu, co je svádí dohromady, dokonce budou přikládat jakousi osudovost). Eminy motivace, které vyústily ve finální scénu, pak logicky nemůžeme považovat za happy end, ale za vstup do téže řeky - za neschopnost opustit destruktivní vzorec chování. Právě proto přichází i ona zvláštní a nepochopitelná omluva od Emy a nabídka života na vesnici, kde ji očividně čeká peklo. Možná, že jen my chceme vidět idylu – v té nás ale přeci Prušinovský neponechá, protože nám nabídne finální záběr na domek. ()

29. ročník Českých lvů ovládl Zátopek

29. ročník Českých lvů ovládl Zátopek

05.03.2022

Dnešní večer se nesl mimo tradičního oceňovaní české filmové tvorby rovněž v duchu sounáležitosti s válkou zpustošenou Ukrajinou. Vystoupil například i ukrajinský velvyslanec v Praze Jevhen… (viac)

Ceny české filmové kritiky ovládla Okupace

Ceny české filmové kritiky ovládla Okupace

05.02.2022

Cenu filmových fanoušků získal Zátopek!

Cenu filmových fanoušků získal Zátopek!

17.01.2022

Česká filmová a televizní akademie (ČFTA) dnes oznámila kompletní seznam nominací pro 29. ročník udělování cen Český lev. Mimo to byly během dnešní tiskové konference oznámeny i dvě nestatutární… (viac)

NEJ roku dle TOP uživatelů a adminů ČSFD

NEJ roku dle TOP uživatelů a adminů ČSFD