Daleká budoucnost. Armáda cyborgů vedená démonickým Jobem (Lance Henriksen) masakruje zbytky lidstva ve snaze doplnit zásobu krve, která je pohání. Jediné co stojí mezi nimi a desetitisícovým městem Taos je bojovnice Nea (Kathy Long) toužící se jim pomstít za vyvraždění své rodiny a vesnice a hodný cyborg Gabriel (Chris Kritofferson), sestrojený k jejich likvidaci.

Kultovní béčko režiséra a scenáristy Alberta Pyuna natočené podle stejného vzorce jako jeho předchozí postapokalyptické cyborgovské snímky CYBORG a NEMESIS, tedy cyborgové, brutalita, bojové umění a spousta zpomalených záběrů. Film vyrobila produkční společnost KINGS ROAD ENTERTAINMENT, která vyprodukovala mj. i Pyunova DRTIČE MOZKů a PROFESIONÁLA se Stevenem Seagalem a také všechny KICKBOXERY. V hlavní roli první sexsymbol ženského kickboxu 80. let Kathy Long. (choze)

Vercinix

Parádní film! Dlouho jsem ho hledal! Velmi zajmavě vymodelovaná budoucnost pouště, cyborgů a zoročení lidí, působivé kostými i kulisy včetně skvělých hereckých výkonů (vyzdvihuji především Lance Henriksena, který je zde skoro k nepoznání). Jo je to Bčko, ale Ačkové kvality:) ()

rozbris

Tak na tohle jsem narazil fakt náhodou, vlatně by se dalo říct omylem. Tento film jsem viděl fakt hodně dávno na VHS kazetě, a pamatuju si, že to byl první film u kterého jsem se v noci otáčel dozadu. Film o lidské krvi která pohání nejen nás lidi, ale i cyborgy. ()

Han22

V rámci sci-fi béček nepochybně jedno z nejlepších a jen zbytky soudnosti mi brání dát 4 hvězdičky. Propojení postapo filmu s karate filmem vyšlo tentokrát na výbornou, hlavně proto že film má krásnou výpravu i hudbu, pěkný vztah mistr-žákyně, docela originální nápad (cyborgové živicí se lidskou krví) a hlavně Kathy Long. Tahle drobounká blondýna vypadá jako první oběť z kdejaké vyvražďovačky, ovšem než se začne hýbat. Její styl je perfektní, bere si od všeho trochu, využívá rychlosti a oproti třeba takovému van Dammovi (nic proti němu) má mnohem širší rejstřík pohybů. Díky tomu se Pyun může vyhnout spoustě střihů a akci pěkně do detailů ukázat. Závěrečná snad půlhodinová bitva nemá chyby. Čistě subjektivních 70%. ()

iXtr3m3

Klasické niekdajšie deväťdesiatkové sci-fi béčko aj pred kamerami aj za kamerami, nič viac, nič menej, toto kedysi okupovalo DVD požičovne aj so všetkými ostatnými klonmi všetkého lepšieho a známejšieho. ()

Zombi

Asi nejlepší Pyunův film co jsem viděl. Nemůžu si pomoct, ale mě se to kdysi hrozně líbilo, Kristofferson je děsně sympatickej bouchač, však to potvrdil později v Bladeovi, Long je v pohodě a Henriksen snad nikdy zklamat nemůže, navíc tu jsou pěkné exteriéry. Přišlo mi to jako kombinace westernu, Mad Maxe a cyborgů. ()

mira007

Docela originální apolkalyptické sci-fi - roboti, bojová umění, šermířské souboje, drsná hlavní hrdinka. Má to sice formu béčkového akčňáku, ale mne to zaujalo. Až na ten dementní konec, kdy autoři čekali asi komerční úspěch, který jim dovolí to dotočit v druhém ( ? třetím ?) filmu pokračování. ()

Hapretor

Poctivé béčko, které mě dostatečně zabavilo a nenaštvalo svou stupiditou - jako jiná, méně povedená. Souboje nejsou špatné a jsou i sem tam vtipné. Ten Henriksenův pařát je boží. A jak s nim pak dostane na držku - no to sem nemoh. Od Alberta Pyuna jsem viděl jen "Kyborga", který mi přišel nudný a blbý a "Kickboxery", kteří jsou skoro odpadový. Toto se mu ale opravdu povedlo. K. Kristofferson je sympaťák a tahle role mu dobře sedla a co se týče Kathy Long, tak souhlasím, že to neni žádná kráska, ale kopat a mlátit umí dobře. Nechtěl bych jí naštvat blbým komplimentem. ()

Likan7 odpad!

Smějeme se Seagalovi, protože si chodí vydělávat do příšerných céček, déček? Lance Henriksen je jiný level.. Něco tak odpudivýho, divnýho a filmově strašnýho jsem možná ještě neviděl. Čistokrevný, 100% odpad. ()

Stejšn

Fakt kravina. 1 hvězdička za Henriksena a 1 za nostalgii - pamatuju si přesně místo, kde to měli vystavený v naší vidopůjčovně. ()

Pythonator odpad!

Je to vůbec možné??? Albert Pyun je mamlas. Zatímco u Cyborga s Van Dammem se mu to podařilo, tady to neskutečně posral. Zatímco Cyborg je zábavný, svižný a nezapomenutelný, Rytíři jsou nudní, trapní a nesledovatelní. A není to přece jen tím Van Dammem. Je to režií. Stejnou režií. To je opravdu záhada. ()

ajaxx

Jediná věc, která mě mrzí u tohohle béčka je to, že nevíme jak to dopadlo. To pokračování mělo smysl, je to sice béčko, ale kvalitní, výborný nápad, skvělé scény a docela poutavý děj. A najednou zbylo jen plno nezodpovězených otázek. Film a jeho pokračování mělo potenciál být alespoň kultem, když už ne kasovním trhákem. Místo toho z něj zbylo jen nedokončené torzo nějakého příběhu...škoda. ()

Pointman

Nekorunovaný král béčkové říše! Postapokalyptické filmy mám rád. Když jsou navíc říznuty lehkým amatérismem, tak je žeru. Bohužel, takové klenoty jako v minulosti se dnes již neprodukují (Cyborg, Neon city, Apex). Rytíři od Alberta Pyuna jsou dokonalostí samotnou. Kyborgové, v čele s Bossem - Jobem (slintající Henriksen s moc pěknou cyberrukou a papuškem.."Černej den, černej den.."), co pomocí dvou prstů sají lidem krev a neustále se nechávají likvidovat Protikyborgem Gabrielem, který si vycvičí s obyčejné lidské dívky Lei Nadlikvidátorku kyborkgů a poté se nechá na část filmu rozpůlit, to je prostě nářez. Konečná téměr 20-ti minutová čistka cyborg-lidského tábora je to nejlepší, co tento žánr nabízí. Kill Bill je oproti tomu slabý odvar:-) Navíc když k tomu všemu přidáte drsnácký hlášky a super soundtrack..nepomůže vám ani obrana Monte Blanc. PS: Ten týpek, který na Leu v táboře na konci filmu zaútočí vyhrabáním se ze země by si zasloužil za onen výkon oskara !! (už jen za tu intuici, kudy nejspíš hrdinka táborem půjde) ()

D3NJI

Naposledy jsem tento film viděl před 6ti lety (nebo i více?) a pak až včera, kdy mě brácha donutil. Jsem rád, že s enám ho podařilo sehnat. Film je i po těch letech báječný a velmi lituju, že není dvojka :( ***** ()