Píše se rok 2074 a společnost Pinwheel Robotics právě vytvořila nový druh Cyborga - ženy, který se svými schopnostmi téměř vyrovná lidem a krásou je jistě překoná. Nikdo netuší, že ve skutečnosti Cyborg jménem Cash vznikl jen proto, aby posloužil jako smrtící a zkázonosná zbraň. Situace se ale mění ve chvíli, kdy se Cash zamiluje do učitele bojových umění, který pro Pinwheel pracuje. Oba společně uprchnou a ve spolupráci s dalším Cyborgem – odpadlíkem musí zvládnout obtížný úkol - zničit továrnu na Cyborgy dřív, než bude lidská rasa jednou provždy zotročena. (oficiálny text distribútora)

lennyd

Pinwheel Robotics, jedna z nadnárodních korporací pro výrobu kyborgů, právě vyvinula nový typ kyborga, kterého chtějí využít pro zničení svého největšího konkurenta. Cash (Angelina Jolie), jak se kyborg jmenuje, ale uprchne za pomoci učitele bojového umění Colta Rickes (Elias Koteas) - a byť po nich jde celá soukromá armáda Pinwheel Robotics, jim se daří docela dobře skrývat. Nakonec mezi nimi vznikne vztah, který by nikdo mezi kyborgem a člověkem neočekával... Hnedka zpočátku první postesknutí - proč se tento film tváří jako pokračování Kyborga s Jean Claudem Van Dammem - když s původním tématem nemá lautr vůbec nic společného (snad jen to, že Kyborg je žena). Druhé postesknutí je, že jsem se u filmu dost nudil, a vlastně kromě mladého Eliase Kotease, a ještě mladší Angeliny Jolie (jedna z jejích prvních rolí) nemá film čímkoliv diváka zaujmout. A třetí postesknutí, že vůbec nevím proč tento film vznikl, a už vůbec ne proč jsem se na něj koukal - z fleku bych dokázal vymyslet dva nebo tři zajímavější náměty k tomuto tématu... ()

Z0oMb3E odpad!

No to bola ale nedopozerateľná kravina. Nieže som sa utvrdil v tom, že Angelina je totálne netalentovaná herečka, ktorá môže zaujať maximálne svojim vzhľadom, ale utvrdil som sa aj v tom, že pokračovania už béčkových (rozumej filmy s van Dammom) filmov nemajú žiadnu úroveň. Scenár tak slabý umocnený otrasnými hercami a filmovými trikmi by nenapísalo ani päťročné decko s mozgovou obrnou. Vo všeobecnosti mám pre zlé filmy pochopenie (a videl som ich dosť), no v prípade Cyborga 2 som nemal silu na dopozeranie. Avšak i tú polhodinu trápenia, ktorou som sa mučil som kľudne mohol presedieť na záchode a mal by som rovnaký kultúrny zážitok. ()

Vitason

Vždycky jsem měl slabost pro belgického fešáka Van Damma (Tady se objeví v pár zbytečných flashbackcích), ale i bez nostalgické lásky k němu bych zřejmě Cyborga označil za svěží, lehce brutální béčko, takže jsem byl relativně zvědavý na to, jak dopadlo pokračování filmu, který byl jedním z prvních filmů, které jsem kdy viděl (alespoň kam mi sahá paměť). Bohužel na Cyborgovi 2 je špatné skoro všechno. Zatímco jednička působila příjemným post-apokalyptickým dojmem, tak tady to vypadá, že se jen společnost hodně brutálně změnila a malý peníz, za který byl film určitě natočen dýchá z výpravy na každém kroku (Navíc mi vizuál přišel vysloveně nudný). To se podepsalo i na akčních scénách, které jsou neuvěřitelně špatně natočené a sestříhané. O scénáři se nedá prakticky mluvit, protože nad motivací postav jsem si lámal hlavu skoro celý film. Pochválit bych měl zajímavou hudbu a zfetovaného záporáka v podání béčkaře Billyo Draga. Za zmínku ještě rozhodně stojí mlaďounká Angelina Jolie, která si zde zalétala na laně skoro stejně jako v pozdějším Tomb Raiderovi :-) Jestli musíte nutně vidět mladou Angelinu, nebo její prsa tak směle do toho, jinak se radši podívejte na první díl. Ale na druhou stranu se nejedná o nic z čeho by vám měly krvácet oči. Hvězdičku navíc za mého oblíbence Eliase Kotease. ()

Divočák

Angelina Jolie, která vybuchne, když dostane orgasmus? Nesnažte se mi tvrdit, že je ještě možné vymyslet lepší zápletku filmu!:) I když to zas není taková hrůza a zasloužilo by si to spíš tak 2*, protože jsem ale stejně ohodnotil už jedničku, dávám jen lepší 1*. Dvojka sice není tak režisérsky zbabraná, ale taky to není ani z půlky taková sranda. V prvním díle se totiž aspoň vyskytoval Van Damme, který celou dobu někomu nakopával prdele, nechyběl skvělý záporák a příběh byl sice jednoduší, ale o to srozumitelnější a přehlednější. Dvojka si sice bere z původního Cyborga název a taky pár zbytečných scén našroubovaných jako snové sekvence (asi jen proto, aby se mohli producenti chvástat že se filmem mihne i Van Damme), jinak ale jako by se celý děj odhrával v úplně jiném vesmíru. Záporák Billyho Draga (byť výborný) pak plní jen úholu jakési zástěrky, aby se tak rychle nepřišlo na fakt, že filmu kompletně chybí jakýkoliv scénář. Aspoň že Angelina je tu ještě mladá a nevypadá jako padesátiletá feťačka po třech letech na Háčku. ()

HAL

Překvapivě docela povedené cyberpunkové béčko, s krutě pitomým příběhem samozřejmě, ale fajn atmosférou a všemi správnými tropes které by taková exploitation žánrovka měla mít. Pro příznivce trashových sci-fi stojí za viděni zdaleka nejen pro tu polonahou Angelinu...  a i když čtyři hvězdy jsou trochu přestřelené a je to spíš tak 6/10, když tu vidím to nezaslouženě tvrdé hodnocení od ostatních, úplně s klidem je sem dám. ()

• Tvorcovia filmu majú zmätok v pojmoch "cyborg" a "android". Cyborg je osoba napol človek a napol stroj, kým umelá bytosť, akou bola aj Cash (Angelina Jolie), je androidom, nie cyborgom. (beso74)
  • Jeden z filmov Angeliny Jolie, o ktorých nie príliš rada rozpráva. Krátko sa k nemu vyjadrila v relácii Inside the Actor's Studio (od r. 1994) v roku 2005. Vtedy povedala: „Bolo to fantastické béčko.“ Keď sa jej moderátor James Lipton opýtal či to bola pre ňu radostná skúsenosť, odpovedala: „Áno, bola, dokým som film nevidela.“ (beso74)
  • Úloha Chen bola v pôvodnom scenári písaná pre muža. Po tom, čo sa Karen Sheperd zúčastnila konkurzu a vyhrala, bola postava prepísaná. (beso74)