Láska a příšery

• USA Love and Monsters (viac)

Sympatický smolař Joel přežil apokalypsu, při které Zemi ovládly příšery. Po sedmi letech ale opustí útulný podzemní bunkr a vydá se najít svoji bývalku. (Netflix)

Lacike

Trochu to pripomína Zombieland. Len namiesto zombie apokalypsy sa musí zvyšok ľudstva vysporiadať s obrovským zmutovaným hmyzom a všelijakou inou zverinou. Prvý problém som mal s hlavným hrdinom, ktorý je absolútne nevýrazný a bolo mi jedno jak skončí. Dramatická stránka vďaka tomu vôbec nefungovala. A prekvapivo tu prakticky absentuje akýkoľvek humor. Pochvalu si film zaslúži len za trikovú stránku a sem tam nejakú vydarenú akčnú scénu. Ale ja som sa celkovo strašne nudil a nevedel sa dočkať konca. 4/10. ()

MoiJe

Najdôležitejšie info, ktoré môžem verejne napísať, je, že sa ani raz neocitnú pod útokom obrovského pavúka. Je tam veľa pavučín aj členitých nôh, ale nič, z čoho by mal arachnofobik zlé sny. Takže palec hore. ()

vurhor

Překvapivě zábavná fajn postapo komedie, která jede v pohodovém, ale zároveň lehce hororovém stylu Zombielandu. Love and Monsters, byť se nejedná o žádnou přelomovou pecku, o které se bude mluvit ještě dlouhá léta po samotném vydání, má dobrý humor, občas i slušné napětí, plus také sympatického hlavního hrdinu, kterému divák bude fandit od začátku do konce. S tím hlavním hrdinou to je fakt trefa, protože kdyby se tvůrcům jeho prezentace moc nepovedla, šel by s ním do pekel možná i celý film. A pak tu máme samozřejmě i ty příšery, na kterých si CGI experti vyloženě pošušňali. Kromě parádního designu všech příšer je super i fakt, že každá z nich působí unikátně. Filmu tak dodávají na celkové podmanivosti, což zároveň i udržuje divákovu pozornost. Je ale škoda, že poslední čtvrtina filmu najednou načrtla dějovou linii, se kterou měl film přijít daleko dřív, aby závěr působil uspokojivěji a velkolepěji. Plus Michael Rooker tam nebyl dostatečně dlouho, to je vyloženě hřích! Slabší 4* ()

Astaroth12

Tak toto dobrodružstvo teda stálo za to i Flynn Carsen by bol z tohto sveta unesený. Je tu všetko, čo od takéhoto prijemného dobrodružstva očakávam. Mame tu nesmelého hrdinu, ale z ktorého sa medzičasom stane Sam a Dean, len nelovíme duchov, ale nádherne pestro farebne monštra. Bolo ich aj ľúto zabíjať. Vážne monštra boli ukážkové, žiadne hnusne digitálne a ani nemali vyzerať nejako vražedne a ani nevyzerali, okrem nejakých výnimiek. Takže máme tu hrdinu i jeho vysnívanú Jane na druhej strane ihriska, i verného štvornohého priateľa, ktorý ma obľúbenú červenú farbu. A okrem tých hmyzích červov sa tu ukážu i tí ľudský, takže je tu všetko, čo tu byt malo. Nadmieru som sa bavil a keď niekedy urobia pokračovanie, ale ten krásny rozprávkový kabát vymenia za ponurý hororový, hádam dám aj 5*, takto zatial len silné 4*. ()

Korbitch

Komedie? Vůbec. Dobrodružný? Dejme tomu. Bohužel i průhledný, bez napětí. Avšak pěkně zpracované, místy nápadité. A pořád o třídu lepší než Zombieland. Což je vlastně celkem smutný. ()

Praxis

Taková oddychovka, která neurazí. Ale nic dalšího vám nenabídne. Monstra jsou hezky zpracovaná, v sumýším hnízdě jsem se solidně lekl, ale to je tak asi všechno. Záporáci jsou průhlední od prvního pohledu a překvapilo mě, že zmizeli dva průvodci a do konce filmu se už v ději neukázali. Nejlepší na tom všem byl pokec s Mavis a pejsek byl moc pěknej. Toť asi vše. Výplach mozku se vším všudy. 55% ()

Karlas

Sci-fi pohádka o Hloupém Honzovi nejen pro dospívající mládež s úžasnými obrazy fantastických tvorů a s dokonalými scenériemi padlé civilizace. Příběh lemuje řada mladických pitomostí, ale i množství zajímavých myšlenek a rozumných úvah. Přes tragický osud lidstva je tohle postapo odlehčováno pohodovým pubertálním humorem, který určitě není nepříjemný. ()

scroochy

Příjemné překvapení se sympatickým hrdinou, roztomilým hafanem a originálními monstry v postapokalyptickém prostředí s překvapivě dobrými efekty. Příběh není nic převratného, vedlejší postavy nevýrazné, ale má to pár dobrých akčních scén i humorných okamžiků. 7/10 ()

AffectedFace

Jednoznačně jeden z nejlepších filmů o monstrech, co jsem měl možnost vidět! Spojení žánrů komedie s dojemných dobrodružstvím, které funguje bravurně, jsem sakra dlouho neviděl. Nádherně zobrazené téma o lásce, která se ve finále skrývá úplně někde jinde, než hlavní hrdina čekal. Pár chybiček ve scénáři se tam najde, ale mojí pozornost film držel v neustálém napětí po celou dobu. Doporučuju všem fanouškům, kteří mají slabost pro sci-fi a dojemnější tématiku s podtextem trefného soundtracku. ()

Petroff

Postapo bez zombíků, docela vtipně, většina scén funguje (některý vážnější jako fakt hodně), celý je to bezvadně nablblý a když započítám plus body za psa jménem Boy, robota Mav1s, odkazy na Stand By Me, Avatara, Aliena a Predátora, jsem v pohodovým nadprůměru. Prostě jsem se bavil, easy. ()

honajz2

Příjemný film na jedno zhlédnutí. Docela rychle to uteče, pár scén zaujme, ten nápad taky není marný a vyloženě špatné to taky není. Jenže vyloženě dobré taky ne a tak nemám důvod tomu dát vyšší hodnocení. Ačkoli, možná bych ho dal, kdyby se to v závěru celé nepohnojilo řadou dementních zvratů. Krab mi přišel ještě v pohodě, to se mi i líbilo (ale jen to, jak to s ním skončilo, ne ten nápad proč se tam vůbec objevil), ale trojice záporáků "pirátů", protahování scén, konec vzkazující "nemějte pevné bydlení, buďte nomádi"... Hlavně v té závěrečné půlhodině je dost znát, že už docházely nápady a tak do toho Matthews přimíchal úplně všechno možné, nehledě na to, jak moc to do celého děje zapadá. Takže asi tak - příjemný průměr, který není úplnou ztrátou času, ale zároveň to není nic, k čemu bych se kdy (rád) vracel. Prostě to jenom ujde. 3* ()

M.i.k.e

solidní jednohubka,která nezapře inspiraci Zombielandem (ať už úvodem,mixem humoru-akce-vážnějších momentů,nebo Michaelem Rookerem,který tu evidentně nahrazuje Woodyho).Díky tomu tak vlastně Love and Monsters nemá čím překvapit,nicméně jelikož si nehraje na nic víc než je - a to přímočarou oddechovou zábavou - je to ve výsledku příjemná podívaná na chladné pošmourné odpoledne...70% ()

Vyhy

Čekal jsem trochu víc komedii, až skoro parodii, ale nakonec se z toho vyklubal celkem slušný rodinný film, který překvapil slušným vizuálem, živým psem (nic osobního nejnovější zpracování Volání divočiny), a vcelku zajímavým příběhem. Pohodový film. ()

JasonCZ

Těžko hodnotit, dlouho sem váhal, jelikož postapokalyticke filmy a ještě k tomu navíc s monstry naprosto zboznuju. Rozhodnete není horror či thriller, což je škoda... V podstatě je to dobrodružné, postapokalytickej sci-fi.. Možná časem změním názor, jak si to někdy pustím podruhé.. Zatím za mne průměr 3 hvězdy... ()

Chen

Fajnová monster jednohubka se sympatickým (i když někdy až moc nešikovným) hlavním hrdinou, pár slušnými akčními scénami a vcelku povedenými triky. Není to nic přelomového, ale na jedno zhlédnutí během nedělního odpoledne to stačí více než bohatě. ()

bourec

Naprosto pohodová zábavně natočená blbůstka. Je z toho cejtit, že nebyla nouze o nějaký prachy, takže monstra nevypadala trapně. Herecky, včetně hlavní postavy vcelku povedený. Pochvala pro tvůrce je na místě.80%. ()

Star Wars: Rogue Squadron našlo scenáristu

Star Wars: Rogue Squadron našlo scenáristu

27.06.2021

Prvním novým Star Wars filmem po skončení ságy o rodině Skywalkerů by se měl stát Star Wars: Rogue Squadron, který chystá režisérka Patty Jenkins (Wonder Woman). O ději se zatím příliš neví, jen že… (viac)