Vánoční koleda

• Veľká Británia A Christmas Carol
všetky plagáty

Zahořklý stařec Ebenezer Skruž opovrhuje vánočními svátky. V průběhu Štědrého večera jej navštíví tři duchové, aby mu ukázali jeho minulost, současnost i budoucnost v tomto originálním pojetí kultovní klasiky Charlese Dickense... Seriál "Vánoční koleda" je originální adaptací kultovní vánoční klasiky Charlese Dickense z dílny Stevena Knighta. Původní film je mrazivou sondou do temných zákoutí duše Ebenezera Skruže. V ponurém moderním pojetí, které se odehrává na sklonku 18. století, se kromě oblíbeného Ebenezera Skruže, Jacoba Marleyho, duchů Vánoc minulých, přítomných a budoucích i rodiny Cratchitovy představuje také řada zcela nových postav. Neotřelé ztvárnění klasické povídky, které nabízí současnou interpretaci nadčasového příběhu, se noří hluboko do nitra bezcitného a chamtivého muže a odhaluje jej v dosud nevídaném světle. (HBO Europe)

Crust

Z nespočtu adaptací Dickensova románu, které jsem měl možnost vidět, je tato rozhodně nejtemnější a nejděsivejší, její podání místy hraničí až s hororem. Oceňuji i originální a přesto trefné pojetí určitých notoricky známých prvků příběhu, které mu dodávají na sugestivnosti. ()

Mangano

Tvůrci se poněkud nechali unést vlastní fantazií a předvedli něco, co mělo inovativní a zajímavý začátek, nudný průběh a otřesný konec. To vše oproti předloze dějově rozvinutější, logičtější, propracovanější, ale ani náhodou lepší nebo alespoň podobně dobré. ()

Sefko

Je to iné. Ale tak dobré iné. Ak chcete vernú adaptáciu tak odporúčam filmy kde hrá Stewart alebo Carrey. Tu sa tie veci podávajú skrátka odlišne. A vôbec to nieje na škodu. Pojatie duchov či iný záver kde Scrooge prejde zmenou sú tu pre mňa oveľa prijateľnejšie a uveriteľnejšie než tie v pôvodnom príbehu. ()

Rhaegar

To co se stalo tenhle s Jokerem se stalo i s Ebenezerem Skružem. Je to pořád stejný parchant, ale dostal psychologický background. Takže ho taktéž budete nenávidět, ale zároveň i chápat. ()

Franklyn18

Guy Pearce naprosto skvělý. Za mě nejlepší zpracování ač konec bych možná trochu protáhl ale i tak paráda. PS: přesně dle mého očekávání je to tu zase plné komentářů "Nejsem nácek/rasista ale...". Je to poněkud úsměvné u filmu který učí že nenávist a cynismus je zlo... Asi potřebujete též pár duchů a trochu těch špendlíků a jehel ;) ()

Marrakech86

Nejprve začnu tím pozitivním, vynikající Guy Pearce, role mu hodně sedla. Dále se mi líbila lehce hororová atmosféra, ale jinak je to asi vše. Snahou tohoto krátkého seriálu bylo asi šokovat, jinak si nedovedu představit, proč to tak pokazili oproti klasické vánoční koledě. Alibaba? Proč proboha? Skandál ohledně peněz a úplatný "pohlavní styk" ? No nevím, asi jsem četl úplně jinou knihu...50 % ()