Sezame, otevři se

USA, 1969, 60 min

Kamera:

Charlie Sarroff

Účinkujú:

Jim Henson, Frank Oz, Fran Brill, Alan Arkin, Charlotte Rae, Bob McGrath, Eugene Byrd, Leonard Jackson, Emilio Delgado, Roscoe Orman, Mr. T, Casey Kasem (viac)

První řada oblíbeného vzdělávacího seriálu pro děti, který už dávno znají děti nejen na amerických kontinentech, ale i v Evropě. Na rozdíl od jiných animovaných seriálů, které děti pouze baví, tento je přímo zaměřen na program, který by se dal nazvat "škola hrou" v tom nejlepším smyslu toho slova. Animaci střídají především loutkové, ale i živé výstupy. Děti (ty nejmenší především, ale jinak všechny, které baví si hrát) budou opět provázet chlupaté, střapaté nebo jenom plyšové postavičky Ernieho, Berta, Žabáka Kvaka, Bohouše, Elma, Keksíka a Počtáře se všemi svými radostmi i stesky, písničkami a všelijakými zážitky. Mezitím se také podíváme po světě, ale i po domě, povíme si, co je hora a co jezero, co je nahoře a dole, jaké jsou části těla, co je počítač, co znamená kapající kohoutek, kdo je kamarád a spoustu dalších věcí. Při tom všem se ale budeme hlavně bavit.

Seriál se v současné době promítá ve více než 160 zemích světa, každý rok je obnovován a aktualizován, mnozí, kteří se na své postavičky dívali jako děti, už vyrostli. Seriál je však evergreenem televizních stanic po celém světě. I my se k němu vracíme a to tak, že na první řadu by měly plynule navázat řady druhá a třetí. (oficiálny text distribútora)

Emzet

Když se člověk zamyslí nad stářím tohoto projektu a uvědomí si, že dodneška jde o skvělou záležitost pro děti, nezbývá než opravdu tleskat Jimu Hensonovi. ()

Bukk

Zvláštní na tom všem je, že Sesame street doceňuji až teď. Když nevím coby, tak se hodím do pohody právě s Elmem a jeho kámoši. Navíc kde jinde uvidíte dělat hvězdy filmového a seriálového plátna blbosti s muppets. Kouzelné. ()

RadimFišer

Roztomilí blbci. Evergreen. Neupřímnost, hloupost. Co ještě dodat. Společenská komunikace a naivita. Dávám 1 bod pro občasnou zajímavost, nic víc tomu nepřisuzuji. ()

Elyon

Tak tohle je hardcore:D. I když by se podle mého názoru neměli děti dívat na televizi alespoň do pěti let, tak tohle je něco jiného. Bez obav bych to děckám pustila, protože je to mnohem lepší než Teletubbies. Ale stejně by si měli rodiče vychovávat děti sami a ne u televize, jinak je to v ... no, to si můžete domyslet. Původně jsem chtěla dát tři hvězdičky ale ta poslední je za Patricka Stewarta (jak to, že není v seznamu herců?) a jeho scénku s Upírem a čísly:). ()

josieaddms

Co k tomuhle seriálu říct? Však je to rarita. Děti to milují, a mladí a dospělý si v tom taky najdou svoje. Je to absurdní, mírně poučný styl humoru, a když chceš, můžeš se u toho naučit spoustu věcí. A když ne, tak se aspoň zasměješ na tím, co ty lidi všechno nevymyslí... ()

Sign

Možná staré ale já na tento seriál mám velmi krásné vzpomínky a silné komické chvíle s kamarády kteří jsou už jenom vzpomínkou tutíž nemohu dát méně než 4 :-) ()

Jolee

Myslím si, že soudit dětský pořad očima dospěláka, je trochu hloupé. Už proto jsem dala hodnocení 5 hvězdiček, protože si pamatuju, jak jsem tento pořad měla jako malá ráda. Navíc byl "Sezam" vypuštěn do světa v 60. letech se záměrem zvýšit gramotnost amerických dětí (cca 3-5letých) zábavnou a nenucenou formou, což se povedlo velmi dobře. Takže srovnávat ho například s pohádkovým českým Krtečkem, kterého mám samozřejmě stokrát radši, mi přijde nesmyslné, jelikož si oba pořady kladou jiný cíl. Škoda, že teď už v podstatě podobné pořady nevznikají... ()

Margerie

Dovolím si oponovat některým zdejším komentářům - takhle se show pro děti dělat NEMÁ! Nudné, trapné, ty postavičky jsou odfláknuté, příběhy postrádají děj... Nudila jsem se jako dítě, nudím se jako dospělý. 30% ()

JerikoCZ

Nestaci mi hvezdicky ! Cookie moster alias Keksik, ve sve bizarnosti doveden k dokonalosti zdviha uroven jinak vcelku mrzkeho serialu az kamsi do nebes. :-) ()

LuNaj

Americká show nastrčená na všední odpoledne snažící se zabavit české děti. To už si může Krteček obléct modré rifle Diesel a místo krtinců kopat tunely pro podzemku v Novém Jorku. ()

yaqwsx

Pro děti? Pro dospělé? Je to vůbec pro někoho? Sezame, otevři se je neskutečně stupidní pořad, který není vtipný, je trapný. Všechno je tam dohnáno do extrému a vše je hrozně natahované - i gagy s potenciálem nevyniknou... ()

OnCal

Zábava pro předškolní děti, kterou dokážou přežít bez ujmy i dospělí. V originálním znění vhodné i jako doplněk k výuce angličtiny. ()