Doctor Strange v mnohovesmíre šialenstva

• Česko Doctor Strange v mnohovesmíru šílenství (viac)

Vo filme Doctor Strange v mnohovesmíre šialenstva MCU odomyká multiverzum a posúva jeho hranice ďalej ako kedykoľvek predtým. Vydajte sa na cestu do neznáma s Doctorom Strangeom, ktorý s pomocou mystických spojencov starých aj nových prechádza mysľou a nebezpečnými alternatívnymi realitami Mnohovesmíru, aby sa postavil tajomnému novému protivníkovi. (Cinemart SK)

TesterX

Strange druhy je vskutku sileny. Mnohavesmiry otevrene skrz Spider universe mne teda pobavily mnohem vice, nez tato navaznost. Snimek prospikovan trikovymi scenami bohuzel svoji preplacanosti dost nudi a to i pres rukopis Raimiho, jehoz Spidermany mam moc rad - jeho je znat predevsim v uvodni scene s chobotnici. Bohuzel i pres chvilkove zachvevy peknych napadu se to cele line v jednoduche lince, kdy carodejnice nahani holku se superschopnostmi, ktere Strange pomaha. Do mnoha vesmiru se ve vysledku vlastne nepodivame - pouze v jedne fajn rychloscene, kdy se preskakuje po vterinach mezi ruznymi realitami. Nevyuzita skoda. ()

Mangano

I přesto, že tahle část MCU kolem Doctora Strange patří asi k mým nejneoblíbenějším, to teď celkem ušlo. Rozhodně jsem se nenudil jako u sledování prvního dílu. Film má spád, scénář je i přes svoji superhrdinskou primitivnost nápaditý, režisér Raimi ze sebe do filmu přenesl jen to nejlepší a zbytek je standardně udržená marvelovská laťka kvalitní akční a vizuálně nabušené podívané (krom tedy toho oka na čele, to je extrémní cringe). ()

Bestfan112

Doctor Strange a Wanda jsou strašně dobří. Sám Raimi je nejlepší režisér. Velice dobré, v mnohovesmíru šílenství se fakt vydařilo, to je prostě nostalgie pro ty kteří si pamatují,  první tři Spidermany, tak to je prostě minulost, kdy vlastně Raimi natočil ty tři Spidermany, kteří byli hned po No way Home ty nejlepší, Raimi je prostě legenda přes Spidermany. Dávám za tady ten Raimiho výkon 8/10 ()

Repulsion

Náhodou, pěkné to bylo. Taková pohádka, co se nebere moc vážně. Pobavil jsem se. Možná toho mohli splacát dohromady ještě trochu víc. Bez ironie. V zásadě nemám, co bych tomu vytkl. Na pět hvězdiček to ale není, to bych musel být nadšený, a to jsem zase nebyl. Takový filmeček na pohodu, který ale do celkového avengerského universa už moc nezapadá. S tím se musíte smířit. Je tam pár chuťovčiček, které jsou docela vymazlené, ale nebudu je tu spoilovat :) ()

chozze008

Tak malé hodnocení? Za mě jedna z nejlepších marvelovek co jsem viděl. Paradoxně v jednom paralelnim vesmiru trochu uvidime jak to muze vypadat kdyz si vsichni prestanou sedet na svejch licencich jak zaba na prameni (mame tam profesora Xaviera a Dr. Richardse z F4) akorat to Sony proste nepusti :-). ()

Stifmeister

///   Moc jsem od nového Strange neočekával, taky není divu, že jsem si ho pustil až rok po tom, co byl v kinech. I přes to, že když jsem slyšel, že to má "hororové" prvky, tak mi to skoro ani nepřišlo. Jen myšlenka Multiversu mne vždy ve filmech/seriálech bavila, a zde to nebylo vůbec neobrazeno zle. Ale i tak tomu filmu pořád něco chybělo. Naštěstí mám Benedicta jako herce opravdu rád a jsem zvědavý, kdy se zase Strange vrátí a jestli bude jeho 3 samostatný film zpátky tak dobrý, jako 1. díl. |7/10| ()

kishi_SO odpad!

beriem to ako nevydarenu sebaparodiu. Film postaveny len na vizualnej stranke, ktora miestami vyzera divne a pribehovo je to velka nula. ()

vaclav.g.kar

Celosvětová očekávání na největší a nejdůležitější film posledních let nenaplněna. Lidi v sále byly zhnuseni a dávali to najevo silně homofobními a rasovými názory. Ovce by se měli zamyslet a hledat v umění to co se jim líbí a ne to co je odrazuje a neustále soudit jiné za odlišnost. (Spoiler! ´´bůůů, Jak může být černá Captain Marvel.. " ) .. ale k filmu. První solovka Strange je i dodnes jednou z mých nejoblíbenějších Marvelovek. Dvojka u nefunguje jako pokračování, ale už to působí jako gigantický marvel seriál který jede jako rozjetý vlak. Kdo cestuje od začátku tak si cestu skvěle užívá, kdo by chtěl ale naskočit za jízdy tak tvrdě narazí. Strange je jen další střípek.. Ale je skvělý. Audiovizuálně top, Téma je taky top, překvápka jsou tu taky a když vám je nikdo nevykecá tak jsou taky top. Záporák mega top, hrdinové jak staří tak nový stejně. Co je tedy špatně ? Možná by filmu slušelo půl hodinky navíc aby se vše pořádně dokreslilo. 80% ()

PandaPatka

Sam Raimi opět ukázal že když jde o dynamiku, ohromující překrucování reality a boj dobra se zlem, tak je ta nejlepší volba. Velkolepá exkurze do světa multiverza, zmate Vás co je skutečné a přitom Vás doprovází tepající hudba Dannyho Elfmana. Otázkou je, jak na existenci mnohovesmíru neomezených variant zareaguje člověk, kterému v jeho vlastní variantě něco chybí? ()

UncleMorty

Čáryfuk a mnohoscénaristické šílenství. Filmy mají překvapovat, ale ne v tom špatném. Uvést do role záporáka postavu po vlastní minisérii, kde evidentně došlo k opětovnému přerodu k dobru je tak trochu fail sám o sobě a působí to na diváka trochu dojmem jakože "nemůžeme najít nikoho originálního, tak tam švihneme zase tohle". Ubránit se tak trochu obecnému zklamání je tu tak trochu nadlidský výkon i přes tu plejádu skvělých cameo postav, kterým evidentně nebyl dopřán větší prostor. ()

Honzich

Šílenství mnohovesmíru se koná,sice ne v takovém měřítku jak asi každý očekával ale koná. Film má od začátku do konce svižné tempo ví kdy zpomalit a kdy přidat a i přes tu frustrující stopáž pouhých 2h a 7min jsem si to užíval! Nejvíc mě na filmu bavil samotný vizual který je naprosto bravurní a vývoj wandy(scarlet witch). 8/10 ()

fikee

V jednom ohledu nejlepší marvelovka od Endgame, v druhém ohledu spolu s prvními Strážci galaxie nejlepší marvelovka vůbec. Zatímco Avengers díly hrají na expandující megalomanské sklony diváka, první Strážci se snaží být a jsou vtipní a druhý Strange hraje na Raimiho hororové spády a je fakt radost zažít odklon od septického Disney stylu. ()

Ronnie92

No nevím, tohle jsem tedy nečekal. Místy je to jak nějaký horor z 90. let, fakt. Hudba mi moc nesedla. Mile překvapila jedna postava, kterou známe z několik filmů jedné série. A trošku jsem čekal, že v tom mnohovesmiru budou cestovat vícekrát. Je teda fakt, že u toho velkého skoku se mi v kině udělalo trochu nevolno, protože mi přišlo, že se točím s nimi, a to to nebyla 3D projekce. Nevyužitý film. Jo a alespoň si přečtěte obsah seriálu WandaVision. ()

Winderyx

No dvě hvězdy uvažoval jsem spíše mezi jednou nebo dvěma ne mezi dvěma nebo třema. Ale zase hvězda by už muselo bejt něco fakt hrozně hroznýho nudnýho. Tohle to nudné příběh nedává smysl ano nejsem marvelovej fanda kterej si pouští do trenek při každém novém filmu z dílny marvelu. Ale na to snad ten film musel cílit , že každej zrovna neviděl všechno od nich o to více tipuji, že Wanda se musela změnit v tom jejim serialu wanda wision kterej jsem neviděl a potomhle veledílu ani vidět nechci. Jak je film nedodělaný bez praktické velké pointy jenom dokazuje, že se vlastně film vyřešil a hlavní záporak za 2 minuty skoro z 2 hodinového filmu stačilo jenom ukázat, že když ji vidí doopravdy tak se ji bojí a jejich pravá máma není zlá a vlastně ani Wanda ta z našeho univerza zlá není jenom je nevím co. Kdyby si Wanda zavolala na linku zjistila by, že existuji věci jak si dítě adoptovat a mnoho dalších věcí. Místo toho wanda chce doslova převzít ukrást svou tedy rodinu z její osoby z jiného univerza a přitom pozabíjí pár superhrdinu lidí apod. Jak jsem psal proč se Wanda změnila pač si ji pamatuji, že zlá nebyla nevím tady to působí kostrbatě bez větší hloubky. Představení Ameriky jalové tradiční hrdina kterej neví jak používat schopnosti najednou v posledních minutách filmu zamává rukou a ejhle už je ovládat umí. Ani Dr Strange nebavil působilo to dosti drsně vážně a přitom to drsné a vážné nebylo. Hrozně zbytečnej film to už tu Wandu mohli použít jinak než z ní udělat tuhle tu zbytečnou záporáčku bez nějaké větší pointy. Podívat se na to dá, ale určitě raději pro ostatní počkat a podívat se na to jak to budou dávat někde na disney+ nebo kde to tedkom dávaj ty marvelovky. Zbytečný počin , ale jenom to ukazuje, že ta zlatá éra marvel univerza odešla a tihle ti noví nebo ti stávající hrdinové viz tady Dr Strange a nebo nejnudnější herec Holland to táhnout prostě neumí. A kdyby DC se trošku více kouslo tak jim v klidu natrhnou pr...l. Opravdu zbytečnost a zbytečných skoro 2 hodiny ()

roswell47

Moje očakávanie bolo práve pri Marvele konečne splnené! Po dlhej dobe ma nejaký film dostal do dobrej nálady a dobrých pocitov plných strachu, radosti a smútku. Sam Raimi bol výbornou voľbou pre tento film keďže dávnejšie natočil prvú trilógiu Spider-Mana a tá aura toho a taktiež efekty cítiť na ňom. Je to zmiešanina fantasy marvelovského filmu s hororovými prvkami. Samozrejme nie je to vyslovene nejaký horor ale min. jumpscary a creepy zvuky to určite má. Samozrejme že filmu musím dať jeden dosť slušný bod dať dole pretože 2 hodiny a 6 minút je pre tento úžasný snímok dosť málo. Veľká škoda že Sam Raimi nemal viac priestoru sa tu ukázať v plnom pretože Doctor Strange 2 obsahuje strašne veľa postáv na ich vysvetlenie a aj to že keď to je teda to šialenstvo v mnohovesmíre tak som si myslel že tam bude viac svetov v ich bližšom predstavení, no to sa bohužiaľ nestalo. Ale aj tak ma tento film ohúril svojimi efektami či marvelovskými, či efekty Raimiho, pretože ma hrozne bavili. Je mi úplne jedno kto, čo si myslí o tomto filme niečo zlé, pretože je to koniec koncov moje vlastné rozhodnutie, tvoje ma nezaujíma :). Len škoda že si to tento film odniesol, pretože kvôli ľuďom tento film vyhasol a to až tak že Top Gun Maverick má väčšie tržby ako Doctor Strange 2. Nikto ma neprehovorí na to že Doctor Strange 1 je lepší než 2. Nie, Doctor Strange 2 je lepší, už len kvôli tej mágii a záporakovi. Ale nemám nikomu za zle že vo filme sa neobjavil "hlavný" záporak Mordo, áno to chápem ale moc ma to nezranilo. V kine mi 3/4 filmu pripadala v rýchlosti ako lúsknutím prsta. Tá posledná 1/4 mi prišla už taká ako keby to len ťahali za nos ale od začiatku Doctora Stranga som sa bavil, pretože sa to hneď začne akčne, nijak sa to neťahá. Za toto dávam Strangových 9/10 alebo slabších 5 hvezdičiek! ()

Tom10000

(Viděno v Biografu Jičín 06.05.2022). Pokud nedáte na komentáře, jež se zde nacházejí, neodradí vás od sledování a podobně, uděláte dobře. Druhé pokračování Doktora Strange se rovná těm nejlepším marvelovkám, jaké jsem měl možnost vidět. Jistě, nachází se zde spousty nesrovnalostí, těžko pochopitelných pro obyčejného smrtelníka, jakým jsem například já. Je tu i mnoho zbytečných úchyláren, a také nevyjasněných okolností. I tak jsem se ale slušně pobavil. POZOR, NÁSLEDUJÍCÍ POZNÁMKY OBSAHUJÍ SPOILERY: Začalo to chvílí, kdy jsme měli možnost nahlédnout do doktorova "Snu". Celkem rychle mi docvaklo, o co se jedná, je ale škoda, že na tu příšeru jsme neměli možnost ještě někdy narazit. Dále o ní nebyla ani zmínka. Očivdně se tamta Wanda rozhodla jinak než ta naše, a nebo se jednalo o někoho úplně jiného, kdo se rozhodl doktora a tu dívku zabít. Následně je velikou záhadou, že America, tak se ta dívka jmenuje, mohla pobývat v našem světě celkem dlouhou dobu, a nenastalo Zkříšení. Na něj jsme si mohli vzpomenout až na úplném konci, kdy Strangeovi narostlo zničehonic třetí oko a potkal záhadnou ženu schopnou nožem rozříznout realitu. O ní asi až jindy, tvůrci nám dali jen krátkou minutu na seznámení. Ale pokračjme: Než se nadějeme, setkává se Doktor s Wandou. Chvíli spolu kráčí jablečným sadem, než čarodějka odhalí svoji pravou tvář. Prosím, tak ať. Ale KDE je hergot nějaký příběh o tom, jak se k tomu Darkholdu dostala? Řeči mi nestačí, chci vidět takový ten průnik d historie, pět deset minut, jež nám ukážou cenné chvíle. Jak přišla k Darkholdu, jak ji změnil, co musela prožívat atd. Chceme to snad vidět na vlastní oči. Nebo se dočkáme filmu? (Teď omluva pro všechny, kdo nyní nadává, pakliže se tyto chvíle děly v seriálu WandaWision. Neměl jsem čest seriál vidět, a pokud je v něm zmíněna tato kniha, a tyto okamžiky, nemá cenu tady nadávat do filmu, spíše do mojí hlouposti). Ale půjdeme dál. Wanda propadla zlu, a páchá kruté a chladnokrevné činy. Teď trochu přeskočím. Strange poznal dívku ze svých snů, a spolu s ní se dostal do paralelního světa. Zde se strhla veliká bitva, na hodinku, z níž vyšla Wanda mrtvá a Strange jakž takž pomuchlaný. Tam je ale ta záhada. Zřejmě je mocná čarodějka mrtvá, ale je tomu tak? Nemám právo vědět, jak to s ní je, ale malou nápovědu by nám dát mohli. Přece nemohla takhle potupně zemřít, zničila sice Darkhold ve všech světech, ale bylo by jí velmi škoda. VÝSLEDEK: Máme tu pár obětí, a zajímavou možnost, jak pokračovat. Máme tu smrt hlavní hrdinky, se kterou jsme měli možnost setkat se poprvé ve druhém Avengers. Smrt bídnou, a hrozně smutnou. Máme tu návštěvu z X-Menů, samotného Charlese Xaviera, o němž víme, že ve skutečném světě zemřel. A nebo ne? Taky se setkáváme s Carterovou, jakožto samotnou Kapitánkou America. Je tu plno dramatických scén, avšak, na dnešní poměry, ne až tak moc hororových, a nerstárnoucí novodobou komedii, se kterou se od Marvelovek v poslední době dobře známe. Celkem dávám filmu 90 procent, a těším se na pokračováíní. Doporučuji! () (menej) (viac)

Marcecek

Takže ďalšia marvelovka zhliadnutá a musím povedať, teda napísať, som spokojný. Chápem, že niekoho toto dielo tak úplne nenaplnilo, aj ja som mal, hlavne po poslednom Spidermanovi, vysoké očakávania, ale sklamanie určite necítim. Áno dej je plytký, jednoduchý, Oskar za scenár nebude, ale keby som chcel rozvetvený scenár s prekotným vývojom postáv nepôjdem na marvelovku, po toľkých rokoch už viem čo očakávať. Veľa kritiky sa znieslo aj na to, že tu zostal nevyužitý potenciál multiverza, ale veď to nieje posledný Dr. Strange, a už vôbec nie posledný Marvel film, na začiatok a hlbšie predstavenie paralelných vesmírov to stačí, si myslím, že nás ešte čaká toľko multivesmírov, až sa z toho pos.... Veľmi sa mi páčila Olsenka a jej Scarlet Witch. Strange nesklamal, čo sa týka sľúbených hororových prvkov a takzvanej brutality, tak asi to bolo asi maximum, čo si môže film s ratingom PG-13 dovoliť. Ale áno, asi "najbrutálnejší" film spomedzi Marvel univerza. Ako som napísal sklamanie necítim, a na pomery Marvelu je to napriemerný snímok, ktorý môžem s klidným svedomím doporučiť. ()

mrGhostly

Sam Raimi z toho doslova stříká, a vidět Marvel Universum v hororovějším nádechu je docela osvěžující. Bohužel je spousta scének ve výsledku pouze audiovizuální ukázkou těch hororových prvků a příběh samotný je strašně útržkovitý a tak trochu samoúčelný. Ve výsledku dostáváme vcelku průměrnou Marvelovku, která si rozhodně ukousla větší sousto, než dokázala polknout. Což je škoda při námětu s takovým potenciálem. Čtrvrtá hvězda s odřenými cípy je za tradičně dobrého Cumberbatche a hlavně skvělý výkon Elizabeth Olsen. // 2D // orig. znění // 6. 5. 2022 // 70 % ()

Jak dlouhé bude pokračování Captain Marvel?

Jak dlouhé bude pokračování Captain Marvel?

30.08.2023