Doctor Strange v mnohovesmíre šialenstva

• Česko Doctor Strange v mnohovesmíru šílenství (viac)

Vo filme Doctor Strange v mnohovesmíre šialenstva MCU odomyká multiverzum a posúva jeho hranice ďalej ako kedykoľvek predtým. Vydajte sa na cestu do neznáma s Doctorom Strangeom, ktorý s pomocou mystických spojencov starých aj nových prechádza mysľou a nebezpečnými alternatívnymi realitami Mnohovesmíru, aby sa postavil tajomnému novému protivníkovi. (Cinemart SK)

jmennno

Moc jsem se nebavila. Zda se mi, že se hodně snaží hrát pouze na efekt. Jednička se mi celkem líbila, ale zde jsem se trochu nudila. Ale kabátek nezklamal. Je moc roztomillej. ()

mp5991

Je pravda, že trailer možná nastavil nesplnitelná očekávání a že koncept multivesmíru by si zasloužil spíše seriál (zdá se ale, že se s ním ještě setkáme), nicméně já v zásadě dostal, co jsem čekal. Jako v prvním filmu i tady je primárně důraz na akční scény a zvláštní efekty, rozhodně to ale neznamená, že by si tím Strange kompenzoval chabý děj, ten je naopak docela slušně promyšlený, na mnoha místech dokáže překvapit a především slušně odsýpá, jen těžko se tu hledají místa, kde by se nedělo nic zajímavého ani dějově významného. Hodně je třeba pochválit výběr záporáka, vzhledem ke svým schopnostem se se Strangem skvěle doplňují. Drobným zklamáním snad může být jen relativně malé množství vesmírů, ale buďme upřímní, nemůžeme čekat tisíc propracovaných světů ve dvou hodinách, to prostě není reálné ani smysluplné. ()

Duffman 97

Tak včera jsem se konečně dostal na Doctor Strange in the Multiverse of Madness a film předčil má očekávání.Po rozpačitých recenzích (které vlastně chápu, jelikož je film úplně jiný než ostatní Marvelovky) jsem se bál......ale zbytečně.Film má skvělou atmosféru, skvělé herce a hlavně.......opakuji hlavně je tam Sam Raimi opravdu znát.To ostatně znamená intenzivní hororové scény a znetvořené ksychty.A z hlavního záporáka jde opravdu strach.......vše jsem mu věřil.Za mě 8/10......Raimi is back!!! ()

tein

Film o jiným Dr. Strange (než vůbec známe) z jinyho vesmíru, jež cestuje do dalších vesmírů, setkávajíc se s jinýma sama sebou, aby porazil emočně a mentálně vyšinutou čarodějku, rádoby matku, kterou tikání biologických hodin přimělo si v nezávislém seriálu "vytvořit" fiktivní děti, jež ona chce, tady v té slátanině, doslova za každou cenu získat z jiného vesmíru. No tvl to je opravdu námět!!! Hlavní je, že ve světě co známe se to neodehrává, takže je zde vše možné a nemusí to prakticky ani nijak ovlivnit další díly toho MCU balastu nové éry... Škoda, že celý to MCU nezkončilo s Avengers - Endgame případně posledním Spider-boyem. ()

Gamora

Tak tohle jsem teda nečekala. Mé očekávání bylo vysoké, a i když ho film úplně nenaplnil neznamená to že je špatný. Sam Raimi se na tomhle pořádně vyřádil a jde to poznat. Kamera, atmosféra, edit, audiovizuální i zvukové efekty jsou skvělé a já to prostě žeru. Strangerovo multidimenzionální dobrodružství bylo super a i Wanda tu měla celkem pochopitelné důvody proč dělala takovej bordel. Sice zabití holky aby mohla vzít děti sama sobě z jiné reality je trošku už přes čáru, ale na její obranu jsme mohli vidět alespoň pár zabití s kapičkou brutality, což se v MCU jen tak nevidí. Akorát by film mohl být alespoň o takovou půl hodinku delší, protože mi přišlo že ten start byl až moc narychlo na zpracování. A pokud jde o novou postavu Americu Chavez, kterou zahrála Xochitl Gomez, měla za mě málo prostoru na to aby si k ní diváci vytvořili nějaké pouto, ale i tak se zdá že to bude fajn spíše na humor postava. 8/10 ()

kaldera

Nuda a zoufalý výkon E. Olsen. První polovina ještě jde, ale pak už je to hrůza. Je tam ale všechno. Všichni hrdinové na které si vzpomínám, černoši i homosexuální matky. Nejlepší část byla když jsem se šel vyčůrat. ()

Inigo

Konečne nadišla tá dlho očakávaná chvíľa keď som na vlastné oči uvidel pokračovanie Dr.Strangea. Po všetkých predchádzajúcich komixoidných filmoch som čakal veľa lietania v priliehavých baleťáckych trikotoch. Lietania tam bolo dosť, trikotov už menej, ale nesťažujem sa. Uchvátilo ma to od začiatku do konca. Perfektne tam zapadla aj tá temnejšia DC atmosféra. Dokonca som si všimol aj hudobnú stránku filmu čo zvyčajne ide pomimo mňa a beriem to len ako samozrejmú kulisu. Ako vraví môj kamoš, oplatil sa každý investovaný cent do lístka. Len tak ďalej Marvel. ()

LEFTFLANK odpad!

Chcel som dať dve ale nedá sa. Trailery ma pritom veľmi navnadili, jednotku mám rád, ale toto je chobotina. Meno rejžu som nevedel až teraz pozerám že Raimi. Uff, ten danej látke nerozumie aj keď si viem predstaviť, že bol kočírovaný Feigom alebo možno v zákulisí aj Russoovými bratmi. Des. A ten scenár, na dajte to triede stredoškolákov a nedopadne to horšie. Čo ma zaráža, že hádam dopredu majú v štúdiu nalajnované akú asi kostru budú mať filmy ďalšej fázy. Hádam, že už od Infinity war museli rozmýšlať ako ďalej a vypotili zo seba toto? Jednu vec som dostal a to efekty. Áno, rovnako crazy ak nie viac ale aj v tej jedničke boli postavy vykreslené fajn a interakcia medzi nimi málokedy škrípala. V Multiverze už ani Wong nie je ten Wong čo býval. Gratulujem MCU, na Thora a jeho greenpeace zmenu nepojdem. Obávam sa, že to dopadne podobne. Disney nech si trhne nohou. Zabudol som dodať (spoiler) ak začnú seriálové záležitosti ovplyvňovať filmy do takej miery ako teraz (Wanda čo sa jej kua stalo?) tak to bude pre mňa ešte zbytočnejšie pozerať ()

HitAgent

Nejsem fanoušek marvelovek a zřejmě jím nikdy nebudu, ale po novém Spider-Manovi jsem chytil slinu. Byl jsem tedy velice zvědav jak dopadne nový Doctor Strange. A jelikož mám rád filmy plné efektů a zde se mohli tvůrci opravdu dost ukázat, tak jsem čekal úžasný zážitek. Bohužel se však nestalo ani z poloviny. Cumberbatch je tradičně dobrý a jeho silné charisma táhne film+sympatická Elizabeth Olsen, ale ostatní jsou teda břídilové jako jsem neviděl už dlouho. Hlavně ta divná holka Xochitl Gomez, která opravdu není herečka a je tak strašně nesympatická, že každá scéna s ní byla čiré utrpení. Takže opět marvelovka na jedno použití. 65% ()

majorzeman13

Moc se  my líbila ta hororová atmosféra snímku. Sam Raimi tomu vtisknul svou hororovější stránku. Dle mé maličkosti jde o další nadprůměrnou a  povedenou Marvelovku. Skvělý Strange.Snad ještě lepší Scarlet Witch. Dost dobrá vizuální stránka,kamera,hudba,efekty,akce. Mínusy filmu jsou děj,příběh. Snímek mohl být o něco delší a nezlobil bych se. PS: Dvě potitulkové scény,kdy ta první se my o poznání víc líbila. Natěšenost na trojku ! PS: Hororovější Marvelovka a k tomu ještě  skvělá ! ()

candle

Jedna ze slabších Marvelovek ale né zpracováním jakož to opravdu vystihujícím podnadpisem. Je to opravdu takové dějové šílenství a těžko stravitelné pro někoho který není až takový fanda superhrdinů. Celkem fajn ale znovu už to vidět nemusím. 3/5 ()

Omnid

7/10 No prostě typická Marvelovka, jenže to nesplnilo mé očekávání. Skoro vůbec tam neproskoumali multiverse o kterém to mělo být a navíc postavy na které jsem se těšil tam byli max. 5 minut. I tak běžný příběh, ale zvrat je dobrý i konec ten se hodně líbil, je to akční a vyzařuje z toho Raimi, což mi nevadí. Marvel průměr ()

vyhnalek

Jako hororová parodie to funguje a přiznejme si, Sam Raimi horory umí. Spíš je otázka, jestli film funguje jako součást MCU. Dneska už pomocí triků je možné vytvořit jakýkoliv vesmír a pokud máte rozpočet Marvel Studios, tak se nemusíte moc omezovat co do filmu ještě přidáte. Film tak působí jako směs všech možných utržků a odkazů až skoro připomíná filmové parodie z 90. let, ale ty byly vtipné právě nedostatkem v rozpočtu. ()

Lucinda4

Celé ty roky, co jsem fanouškem MCU od shlédnutí prvního Iron Mana, jsem srdnatě a neúnavně oponovala všem těm zavrzelým odpůrcům, kteří tvrdili, že film natočený podle comicsu nemůže být dobrý. Nebo že to je jen barevný nesmysl se stupidními charaktery, bez hlubší myšlenky či poselství. A teď jsem tady, absolutně zklamaná a znechucená nad tím, co jsem právě viděla. Tedy viděla… televizi jsem vypnula po hodině a děkuji za to, že jsem neměla čas na návštěvu kina, neb by to byly vyhozené peníze. Se seriály jsem neměla problém, ač WandaVision bych dala tak 5/10. Ale tohle… Připadala jsem si, jako bych sledovala Transformers 5. Bylo to barevné, efektní, občas rádoby vtipné, ale se super slabým scénářem a příběhem. I Eternals mě bavili více. ()

mariannda

Já ji nikdy ráda neměla. Tady aspoň taky vidím,proč. Čekala jsem od toho celého šílenství trochu víc. Navíc to duhové šílenství jde úplně mimo mě a bojím se,že od barevné éry filmů se už ničeho kvalitního nedočkáme. ()

guasimodo

Toto se mi blbě u hodnotí.. mám rád Marvel a mám rád Sam Raimi.. bohužel dohromady to úplně nejde.. To že to je šílenství to ano.. ten kdo tohle vymyslel musel hulit aspoň týden v kuse.. Sam Raimi se za každou cenu snažil do filmu vynutit svůj rukopis. Pro nás fanoušky bomba ale mladší generace absolutně neví o co tam jde.. pro mě zvláštní film a ani nevím jestli ho poslat ho hajzlu nebo říct super film.. takže dávám tři hvězdy a nevím jestli zítra vůbec budu vědět o čem ten film byl.. ()

Superkritik

Zbožňuji jedničku Dr. Strange. Tohle je ale slátanina. Scénář jako kdyby napsalo dítě, co vidělo několik marvelovek a chtělo to všechno splácat dohromady. Hlášky ukradené, postavy šablonovité, děj předvídatelný. Přitom v animované sérii What If je Dr. Strange skvěle napsaný. Ale tuhle "mnohoblbost" si podruhé už asi nepustím. ()

Rascal_

Marvel aka barevný svět v hrsti. No, kdyby Vandičku pindičku dojali hned při první příležitosti jak tomu bylo v samotném závěru, ušetřilo by to Samíkovi 127 min. a mně vlastně také. Velké divadlo a celkem pro nic. Čekal jsem při nejmenším zajímavější zápletku, charizmatičtější vedlejší hrdiny a celkově lepší film. ()

Mr.Freeman

Takže hlavná hrdinka je Amerika s bundou ala zástavou a čaruje hviezdičky. A ako každá dnešná pubertáčka nevie artikulovať (aspon v českom dabingu). Na jednu zo záverečných viet: "Je Amerika v poriadku?" By som odpovedal: nie je pekne v pr**eli. ()

Jak dlouhé bude pokračování Captain Marvel?

Jak dlouhé bude pokračování Captain Marvel?

30.08.2023