Rozprávanie o víle Amálke

• Slovensko Príbeh o Amálke (festivalový názov) (viac)
Československo, 1975, 1 h 44 min (Minutáž: 8 min)

L_O_U_S

Amálka mě v dospělém věku dokáže bavit víc než Maková panenka, i když jsem neviděl všechny díly. Chvíli ale trvá, než si zvyknete na Jiřího Hrzána jako vypravěče. A taky se mi líbí vysvětlení Amálčina původu v první epizodě. Tam, kde by Hollywood natočil origin za těžké stamiliony, si čeští tvůrci vystačili s tím, že jednou prostě přišla mlha, foukl do ní vítr a na světě byla Amálka. Nač se zdržovat. (1 314.) ()

Lachtaan

Víla Amálka se stala neodbouratelným slovním spojením i pamětihodným seriálem pro nejmenší, já se ale raději odkláněl k trochu jiným pohádkám. ()

Zdeňka

Jeden z nejkrásněji nakreslených Večerníčků, s roztomiloučkou vílou Amálkou, která vždycky všem pomohla. Když se dívám na ty její očka tak mě jen napadá: Ty máš kukadla, jak zrcadla. ()

PollyJean

nechat namluvit vílu Amálku Jiřím Hrzánem byla vážně divná volba. A zvláštní je i ten psychedelický začátek s kakofonickou hudbou a rozjetými titulky. Jak mohl v té době projít díl s požíváním pohádkových přírodních drog, to vážně nechápu. ()

Cejny

Tenhle večerníček se mi prostě nikdy nelíbil, asi to bylo tím komentářem..nevím, ale třeba v porovnání s Krtečkem, je to pro mě téměř odpad. ()

Zagros

Krásná kreslená animace a tradiční milá předloha od Václava Čtvrtka, to jsou největší přednosti večerníčku Říkání o víle Amálce. Jinak je to spíše průměrný večerníček pro nejmenší… holky. Jako kluka v mládí mě moc panenka v šatečkách nebavila. Na první pokus nezaujala ani teď mé děti a nebavila ani mě jako dospělého. Možná je to také absencí humoru a vypravěčem Jiřím Hrzánem, který nikdy k mým oblíbencům nepatřil… slabé tři hvězdy. ()

Maryinka

Amálka byla v dětství můj vzor. Vždycky jsem chtěla vypadat jako ona:-D Navíc ta ústřední melodie se mi hrozně líbila a tančila jsem na ni přesně jako Amálka. ()

JoSte

Několik matných vzpomínek z dětství zůstalo, ale teď po opětovném zhlédnutí se nestačím divit! :-) V pátém díle např. dostanou dvě pěnkavy doživotí za to, že neumějí zpívat. Když pominu lehkou nudnost a spoustu logických chyb v příbězích, několik (nechtěně) vtipných animací se tomu musí nechat. O nějakém přínosu pro děti bych ale v tomhle případě mluvil jen těžko. ()