Reklama

Reklama

Kto je ďalší?

  • Česko Kdo je další? (festivalový názov) (viac)
Trailer

Obsahy(1)

Nový slovenský film Kto je ďalší? režiséra a scenáristu Mira Drobného je inšpirovaný tromi skutočnými príbehmi zo Slovenska, Ruska a Kanady. Osudy hlavných hrdinov zmenil internet a priviedol ich až na hranicu života a smrti. Film sa začína prvým príbehom, ktorý zobrazuje momentálne veľmi aktuálnu tému – kyberšikanu. Hlavnú úlohu v ňom stvárňuje známa slovenská reperka Aless Caparelli, ktorá vo filme čelí tomuto problému a bojuje proti šikane. Šnúru koncertov končí reperka Aless (Aless Caparelli) predstavením vo svojom rodnom meste. Do hľadiska sa posadia učitelia a spolužiaci, ktorí ju pred pár rokmi dohnali až k pokusu o samovraždu. Po tejto tragédii začala písať texty a spievať. Rozhodla sa, že raz sa vráti a všetko im povie priamo do očí. Televízny štáb zapína kamery a zachytáva Alessin posledný boj so šikanou…

Extrémny fenomén „rooftopping“ predstavia v druhom príbehu dvaja najznámejší rooftopperi na svete Oleg (Vitaliy Raskalov) a Vadim (Vadim Makhorov). S kamerami na hlavách a bez akéhokoľvek istenia protizákonne zdolávajú jednu výškovú budovu za druhou po celom svete. Ich slávu zatieňuje iba krásna Angela (Angela Nikolau). Rozhodnú sa, že na výstup v areáli atómovej elektrárni priberú aj ju. Aby získali najkrajší záber s najväčším počtom lajkov riskujú svoje životy, ale i jej srdce.

Film uzatvára tretí príbeh, ktorý sa sústredí na tému sexuálneho zneužívania. V hlavných úlohách sa v ňom predstavia americký herec Brian Caspe a mladá američanka Anita Sonnberger, ktorá hrá dievča dotlačené do bezvýchodiskovej situácie s rozhodnutím prehovoriť. I keď, nie tak úplne. Začne rozprávať svoj príbeh sexuálneho vydierania bez toho, aby vyslovila čo i len jedno slovo. Bude to stačiť na jej záchranu? (Bontonfilm SK)

(viac)

Videá (1)

Trailer

Recenzie (33)

classic 

všetky recenzie používateľa

„Kto je ďalší?” , je kontroverzná, slovenská, dokumentárno-naratívna, poviedková dráma, pojednávajúca o (ne)spoločenských témach, ktoré pre pokoj v duši, by mali radšej ostať aj naďalej tabuizované, čo sa našťastie rozhodol snáď natrvalo prelomiť scenárista a režisér Miro Drobný. Totiž, nakrútil strašne extrémne pôsobivý snímok, zložený z troch častí (kapitol). V prvej, slovenskej, s názvom »Povstanie« , sa venuje "kyberšikane" , ako takej, keď v plnej miere postihne daného jedinca, o čom pred plným obecenstvom mladých ľudí, rozpráva (a potom tiež i zaspieva) rapperka Aless, ktorá to prežila na vlastnej koži. V druhej, ruskej, s názvom »Profit« , zase sleduje dvoch ruských maľčikov, ako lezú po všelijakých mrakodrapoch, žeriavoch a vežiach, a to konkrétne v Číne, v Južnej Kórei, až po naše Jaslovské Bohunice. Oleg a Vadim sa zaraďujú k tzv. "Youtuberom" , ktorí v extrémnych výškach, nakrúcajú videá a fotia, a to v tak šialených pozíciach, až sa nejednému človeku z toho zatočí hlava. Vôbec, stred bol pre mňa najviac najintenzívnejší ! A k nim sa ešte pripojí i ruská devuška, Angela (modelka) Nikolau, ktorá taktiež rovnako zdieľa tento adrenalínový prežitok, pričom tesne vedľa atómovej elektrárni, sa im to všetkým akosi vymkne spod kontroly. A v poslednej, anglickej, s názvom »Nemlč« , odohrávajúca sa v zimnom období v Prahe, obdobne rieši šikanu na internete, ani nie 14-ročného dievčaťa, ktoré sa k tomu vyjadruje prostredníctvom napísaných fráz na papieroch, ktoré následne prezentuje za asistencie "Neverbálnej komunikácie" , a to pred web kamerou svojho laptopu... Týmto sa v podstate dostávam do ďalšej, predchádzajúcej roviny, prečo k tomu vlastne došlo, čím sa už presúvam na úplne samý, fatálny koniec, kde sa zároveň dozviem naprosto šokujúcu informáciu, ktorá spájala aktérov dohromady... / Zhliadol som neuveriteľne existenciálnu vec, ktorá sa bezprostredne týka nás všetkých, iba pred tým všetci zatvárame oči ! Minimálne, úvod a záver, je tak rozšírený, psychologický fenomén, že je akurát na veľkom vzostupe, a preto by sa mal "povinne" premietať v školských zariadeniach, len je to tak pre mnohých ťažké sústo, patriace navždy do trezoru. Jadro mi zas sprostredkovalo totálnych fanatikov (šialencov), honiacich sa za samými "selfíčkami" na konte, ktorí kvôli nim koľkokrát riskujú svoje životy, len aby mali čo najväčšiu "spätnú väzbu" na internete. Túto chorobu (selfitídu) netreba podceňovať, keďže zapríčiňuje psychickú závislosť, hraničiacu s návštevou psychiatrickej kliniky. Ja som tak maximálne závislý z ("prehnaného") písania filmových recenzií, čo je oveľa krát lepšie, ako byť medzi týmito (všetkými) postihnutými jedincami, ktorých rastie ešte viac, ako húb po daždi ! ()

hygienik 

všetky recenzie používateľa

Všetky tri príbehy ma absolútne chytili za srdce. Spracovanie super, 1. slovenský film, čo prekročil tieň lokálnosti a nevadilo mi, že bol väčšinou v angličtine. Trochu by som rozpracoval dialógy, ale inak absolútnych 100. Ten gýčovitý odlet do... mi tam sadol. DODATOK november 2019 Kritici tvrdia, že toto dielko má zlý psychologický vplyv na teenagerov. To neviem posúdiť, ale myslím, že negatívne emócie tu nie sú prítomné viac ako v iných filmoch. Vzhľadom na to, že priamo v RTVS zaznela výzva, aby sa "nešíril oficiálnymi distribučnými kanálmi", si nie som istý, či vôbec niekedy bude v TV alebo na DVD. Mimochodom, je to 2X v živote, čo sa stretávam s takýmto "odporúčaním". Prvý takýto film bola Bitka pri Viedni 1683, ktorú aj tak odvysielala TV LUX. ()

Reklama

Johnny.ARN 

všetky recenzie používateľa

Paradoxne, najviac pritiahnutý za vlasy a zrežírovaný je prvý, Alessin príbeh. Veľmi moralizujúci, s poučením a všetkými tými hovnami a klišé vecami, boliestkami svk filmu poslednej doby. A pritom je to príbeh, ktorý by nám mal byť najbližší, lebo sa denne, všade. Ďalšie dva sú wow. Rusáci mi dvihli adrenalín, niečo neskutočné čo dokážu a napodobovať ich môžu fakt len deti alebo menej labilní ľudia. Nikto príčetný to robiť nebude. Posledný príbeh som si užil. Nie preto, aký bol, ale preto, že sa kope do cirkvi a farárov a to ja môžem. 5 z 5 ()

pepo 

všetky recenzie používateľa

Je to obcas hrozne naivne, moralizujuce a casto to ani zdaleka nesplna parametre kvalitneho filmarskeho remesla. Ma to vsak mnozstvo napadov, tie pribehy su dostatocne silne a vrcholne momenty triafaju do cierneho. Takze na slovenske pomery alibistickych 8/10. Ta tema proste prebija kvalitu spracovania a robi to omnohoho presvedvijsie ako napr. nestastny Unos ()

dr.horrible 

všetky recenzie používateľa

Kontroverzné, miestami amatérske. Po dopozeraní máte podobnú traumu, ako keď kukáte prvýkrát Martyrs, alebo Srbský film. Keď k tomu pripočítam moju paniku z otvorených priestorov, no rozmýšlam nad tým filmom už druhý mesiac. Zážitku dosť pomáha, že je u našich tvorcov stále nezvyk, dokázať v divákovi vyvolať negatívne emócie (nasratosť nemyslím). Pritom by sa to dalo strhať pod čiernu zem, ale prvoplánovo a priamočiaro mi to skrátka zatvorilo hubu. ()

Galéria (7)

Zaujímavosti (4)

  • Všetci protagonisti vo filme vystupujú pod vlastnými menami. Jedinú výnimku tvorí ukrajinský herec Vitalij Raskalov, ktorý to odmietol. Ako dôvod uviedol záverečnú scénu filmu a svoju poverčivosť. Jeho postava bola teda premenovaná na Olega. [Zdroj: Emefka.sk] (slord)
  • Tvorcovia filmu si dali záležať na tom, aby hodnoverne zobrazili lokácie svojich príbehov. Nakrúcalo sa tak vo Francúzsku, Číne, Hongkongu, Južnej Kórei, Českej republike a na Slovensku. [Zdroj: Emefka.sk] (slord)
  • Ruská modelka Angela Nikolau patrí k takzvaným „extreme models“. Často sa totiž fotí na mimoriadne nebezpečných miestach. Pre film tak musela podpísať vyhlásenie, v ktorom potvrdila, že ak počas nakrúcania zomrie, štáb za jej smrť nenesie žiadnu zodpovednosť. [Zdroj: Emefka.sk] (slord)

Reklama

Reklama