Hollywood 30. let vypadá úplně jinak, když se na něj podíváte očima sarkastického scénáristy a alkoholika H. J. Mankiewicze, který právě dokončuje svého Občana Kanea. (Netflix)

pencho

Určitě perla pro mnohé orsonfily, ale pro normálního diváka, zvlášt s tím že je to od Netflixu kde půlka lidí ani neví kdo tento režisér je natož aby je zajímal nějaký scénárista kterému bylo ublíženo, je nepoužitelná. Tato pocta určitým filmům a lidem je opravdu jenom poctou nemá to děj, vyvrcholení zápletku jen chlap který píše něco co ani neni nahlas přečteno a občas to proloží nějakou často nepoužitelnou a zmatenou scénou, k tomu AmandaSeyfried neskutečně přehrává což je samozřejmě (stereo)typické u ženských postav v těchto dobách, ale narozdíl od ostatních postav stejného pohlaví ve filmu její přehrávání nedává smysl. Biografické snímky jsou často už předem položeny na nižší level než smyšlené díla a natož když tento snímek není nic než poctou vysílanou lobotomům na Netflixu kteří jí ani trošku nemohou ocenit. ()

Bogrant

V oficiálnom popise obsahu je uvedené, že "Hollywood 30. rokov vyzerá úplne inak, keď sa naň pozriete očami sarkastického scénáristu a alkoholika Mankiewicza". Ibaže, zo samotného videného obsahu filmu nakoniec zistíme, že nič zásadné vlastne neuvidíme. Áno, audiovizuálna stránka, hranie sa s nasvietením jednotlivých scén, výprava a celková autentickosť sú špičkou precíznosti a ako fanúšika tzv. zlatej éry ma viac než potešili, ale to je tak všetko, nakoľko príbeh a nedajbože i stupňovanie deja či zápletka sa v tomto prípade akosi nedostavili. Navyše, hlavná pointa okolo napísania Občana Kanea je tu pramálo načrtnutá a bežný divák, nepoznajúci toto dielo, ani tvorbu tej doby, len veľmi ťažko zachytí, o čo tu vlastne ide. A tým pádom sa z Manka stáva zrejme najmenej výrazný Fincherov film kariéry. ()

Hombre8

Vcelku slušná žvanírna plná mnohdy vtipných skečů a průpovídek. Škoda jen, že našinec nezná tak zcela mapu. O co tam tenkrát šlo. Politicky, společensky, obchodně... Nemožno se zbavit pocitu, že řada věcí zůstala nepochopena. ()

Vaisak

Tenhle film mě moc nenatchnul. Film byl moc z dlouhavý a i nějaký scény by mohly vynechat, který nebyly moc podstatný. Gary Oldman mě tady bavil a nominaci na Oscara si zaslouží. ()

pekarekoto

David Fincher neskutočne sklamal. Celý čas sa tam absolutne nič nedeje a iba sa kecá a kecá a kecá... V posteli, pri prechádzke, pri jedle, v kresle, na večierku... Ja poriadne ani neviem o čom.  Všetky postavy sú nesympatické alebo nezaujímavé, alebo oboje. Po 1 hodine a 17 minútach sa na tie keci už prestávam sústrediť. Možno by bola menšia nuda film dopozerať bez zvuku. Pustiť si k tomu hudbu bolo by to aspoň o jednu hviezdičku lepšie. Ešte lepšie by potom bolo film vypnúť uplne a hudbu nechať hrať... Nezáživná kamera... Film ako keby natočili v 40 rokoch ale neviem či tým 40 roky neurážam... Schválne sa musím pozrieť kto tak hrozný film vôbec napísal. ()

stepanvaj

Hodně nedivácký, avšak z určitého pohledu pochopitelný film o kterém DF snil dlouho. O to více mě šokovalo provedení, které zkrátka za nic nestojí (filmu rozhodně nevyčítám statiku), spíše nikam nevedoucí dialogy - konstruktivní asi tak, jako když půjdete na městskou policii podat vysvětlení o špatném parkování - ztráta času, hromada keců a předem evidentní výsledek :) *vizualně působí na TV film velmi dobře *mnoho odkazů, pro znalce tematiky ()

Vaelor

Má to úplně stejný emoční průběh jako Tenkrát v Hollywoodu. Nejdříve se těšíte, co vás čeká, jste pořád napjatí, kdy se to konečně rozjede a něco se stane, po nějaké době vám začne docházet, že tam asi žádný zlomový převrat nenastane a začnete to vnímat jako skvěle natočenou sondu do historie Hollywoodu. No, a pak je konec. A to je ten zásadní rozdíl, protože na konec v Tenkrát v Hollywoodu se opravdu vyplatí ty 2,5 hodiny čekat, jenže tady je jen konec. ()

Lockeroom

Solidní film, ale nějak mě nestrhl. Iritovala mě teatrální a nepravděpodobná scéna s monologem hlavního hrdiny na večeři u Hearsta. To bylo jak z Národního divadla Brno. Poté ovšem následovala geniální historka o flašinetářově opičce, což mě zase nadchlo. Mankiewicz svoji genialitu už nikdy nepotvrdil, zatímco Welles mnohokrát ano, těžko říct, kdo měl na scénáři větší podíl. Kdyby nebyl tak skvěle zpracovaný, zřejmě by zapadl...... ()

Marcel25

Vizuálne zaujímavé dielo. Obsadiť Gary Oldmana bol skvelý nápad, v roli Manka je naozaj výborný. David Fincher sa po dlhej dobe vrátil, avšak nie každému mohol Mank sadnúť Myslím si, že je to najmä vďaka prílišnej precíznosti Manka a tak trochu tým, že film, podľa mňa, stráca miestami tempo a bol tu, pre mňa, citeľný nedostatok výraznejšej scény (akýsi ostrejší "ťah na bránu" futbalovou terminológiou napísané). Ako však pocta jednému s najlegendárnejších filmov svetovej kinematografie film vo svojej podstate funguje. ()

adam31

No, zdá sa že to je bieda, ktorú ndnes nominovali na 10 Oskáčov. Ale, Oskáča už nafasovali aj väčšie krávoviny, ako napríklad Lalaland. ()

Stevexes

Velka jizda, ktera divaka umlati intelektualnimi konverzacemi a pokud nevidel Obcana Kana a neudelal potrebnou pripravu, bude mirne ztracen, i kdyz i tato ztracenost me naplnovala uspokojenim a naramne jsem si to uzival. Excelentne natocene ... a doporucuji si zatancovat s Charlesem Dancem. ()

elho_cid

Fincher, Oldman, hudba Reznor, čekal jsem hodně. Ale to téma zkrátka nebylo tak zajímavé, bez ohledu na to jak moc se snažili, film není žádná pecka. ()

McGuffin

Scénář o scénáři. Scenárista Jack Fincher píše o scenáristovi řečeném Mank, kterak ho najali mladému později slavnému režisérovi k práci na později velmi slavném filmu, jenž byl nakonec o již tehdy slavném mediálním magnátovi a jeho zaslouženém, neslavném, avšak vybájeném konci. A také o tom, co Manka a další k takové mediální, jak se později ukázalo nekonečné pomstě vedlo. Ale bohužel ne o tom, jestli na skutečného mediálního magnáta filmová pomsta tehdy zabrala, když už víme, že na publikum nejen tehdy ano. P.S. To je zpráva o příběhu, ne o filmu z něj. www.macguffin.cz ()

stuj

Moooc dlouhé a dialogy nijak zvlášť záživné. Až necelá poslední půhodinka začala být zajímavá. Jinak bohužel nemastné neslané a ani Gary Oldman to nezachránil. ()

ThoumY

Kdo by nemiloval slaboduché servírování pomíjivých uspávadel o absolutně marginálních hysteryckých minieventech, které puntičkářsky přeplácáte a esteticky vymazlíte tak věrohodně, že si z toho všichni audiovizuální leštiči kohoutů uženou tenisový loket. Jakožto zástupce zoomerské generace zde mohu gerontnímu publiku detailně přiblížit všudypřítomný degenerační problém - patologickou, nekontrolovatelnou ztrátu pozornosti téměř u jakékoliv vykonávané činnosti, která se v kombinaci s bolestně nudnými plky v naprosto nezajímavém prostředí a trýznivou prázdností v oblasti libovolného dějového vývoje změní v život ohrožující narkolepsii v náhodných částech filmu a následně dlouhopřetrvávající posttraumatickou stresovou chorobu z toho, jak kurva dlouho jste tu kompletně anemickou hypernudu museli trpět. Jediný plus tvoří až uhrančivá Fincherova sebereflexe ve scéně, kdy odulý flamendr v převleku za hlavní postavu bezskrupulózně nablije doprostřed placu po sáhodlouhém srdceryvném proslovu. To musím opravdu ocenit poetický výkon, jež mi ve zlomku vteřiny břeskně připomněl osobní vlastnictví vyprodukovaných žaludečních šťáv freneticky se deroucích vstříc světlu na konci hrtanu. Slušných 2/10 ()

peproch

Je to taky "tenkrát v halyvůdu", ale méně plné alternativních fakt a více osobního dramatu. jsem fanynka tohoto pomalého filmu o géniovim který se upíjí... ()

Korpy22

Hollywood ve 30.letech po taktovkou kontroverzního režiséra Mamiewitze. Režisér který svou genialitu pošpinil alkoholismem a okolnostmi, které nejdou opomenout. Celý film zůstává v šedých barvách, kamera nám nabízí spoustu hezkých obrazu a zajímavých úhlů. Je to takový hutná lahůdka na deštivý večer. ()

Seriálový Mindhunter je definitivně mrtvý

Seriálový Mindhunter je definitivně mrtvý

23.02.2023

David Fincher dotočil svůj nový film

David Fincher dotočil svůj nový film

31.03.2022

Tradičně si režisér David Fincher (Sedm, Zodiac) mezi svými filmy nechává pár let rozestup, oblíbený tvůrce teď ale naštěstí fanoušky na svůj další projekt po poněkud úzce zaměřeném Mankovi nenechá… (viac)

93. Ceny akademie - výsledky

93. Ceny akademie - výsledky

26.04.2021

Dnes v noci proběhl 93. ročník předávání Oscarů, cen americké Akademie filmového umění a věd (AMPAS). Ceremoniál se odehrál kvůli stále trvajícím protiepidemickým opatřením zcela netradičně ve velmi… (viac)

Nominace na Oscara zveřejněny

Nominace na Oscara zveřejněny