Bež!

• Slovensko V zajatí (viac)

Pred materinskou láskou sa nedá uniknúť. Z bezpečného prístavu matkinho náručia sa však niekedy môže stať smrtiaca hrozba. Mladé dievča Chloe o tom vie svoje. Je na vozíku a vyrastá osamote, izolovaná od sveta, iba so svojou milujúcou mamou. Ich vzťah a život sa môže zdať bežným ľuďom zvláštny, možno až znepokojujúci, nikto však nemôže mame Diane uprieť urputnú snahu chrániť svoju dcéru, starať sa o ňu až do roztrhania tela a mať ju pre jej vlastné dobro stále pod dohľadom. Chloe má množstvo zdravotných problémov, potrebuje starostlivosť na plný úväzok a s oddanou mamičkou tvorí zohratú dvojicu. Keď sa však v sedemnástich chystá na vysokú, začne odhaľovať čoraz desivejšie tajomstvá. Namiesto odpovedí na otázky sa od svojej mamy dočká len ďalších obmedzení. Chloe je pripútaná k invalidnému vozíku, z oceľovo pevného materinského objatia však musí za každú cenu utiecť. Odpovede na jej otázky sú totiž ešte strašnejšie, než si dokázala predstaviť. (Bontonfilm SK)

rostsoft

Je mi to nějaký povědomý, že by nějaký remake, jasně, je to remake seriálu Odhalení. I tento film není úplně špatný, ale není podle skutečné události jako seriál Odhalení. Koukat se na to dá a je i docela zábavný. ()

Fibonacci

Sofťikovo nadhodnotené štyroma hviezdiškami, ale bolo to skrátka dobré trilerove po dlhom čase niečo.. od začiatku ukážkovo budované napätie, preto zamrzelo to finále, také trocha urýchlené, ale posledná scéna ma len utvrdzuje v tom, že tá jedna hviezda ide hore. tzv ostrie, akoby moj šefko povedal... ()

MrSAP

Průměrné. Jednoduché. Předvídatelné. Tohle nezachrání od nálepky delší epizody nějakého seriálu ani skvělá Sarah Paulson. ()

Ywec

O "Run" jsem si předem nic nezjišťoval, pouze jsem znal jeho divácké hodnocení a také jsem zhlédl část traileru, ze které bylo dobře patrné rozložení rolí (domací) věznitelky a vězenkyně (zbytek traileru pak netřeba dokoukávat), což v součtu s názvem bylo dostatečně vypovídající. Přesně tyto informace mi postačovaly k opatření tohoto dobře odsýpajícího snímku, jehož zhlédnutí bylo překvapivě dobře strávenou 1,5 hodinou popracovního času. Výborný herecký výkon Kiery Allen (ale i ostatních), (alespoň z mého pohledu) překvapivý zvrat (tudíž bod navíc), a celkově pěkně "nakrúcaná" a zajímavá záležitost, svědčící především o dobře zvládnutém režisérském řemeslu. Neváhám doporučit. ()

jethrotull

Mal som obavy ze to bude nuda,ale milo ma to prekvapilo.Skoda ze "dcera" bola na jednej strane velmi inteligentna,ale na druhej strane sa niekedy spravala ako klasicke americke tupelo. ()

Petrval

Solidní thriller o přehnané mateřské lásce a šílenství. Dvě dobře odehrané hlavní role a příjemně odsýpající děj. Za mně dobrý 3* ()

BombonCZ

Zajít si do kina v 21:10 a shlédnout tento film => zaručená psycho dávka na večer. Pro milovníky, takovýchto snímků (mezi ně patřím) doporučuji seriál The act. Pořádná dávka emocí filmu v Zajetí si u mě vysloužila kouli 😉☺️ ()

Lazy_Bear

Nerozumiem tomu vysokemu hodnoteniu (67%). Absolutne priehladny a nudny pribeh uz od uplneho zaciatku. Vobec nic, ani len trochu necakane, sa za cely cas neudeje. K tomu este nelogicke spravanie hlavnej postavy, ktora sa mohla niekolkokrat jednoducho vyslobodit. Film trochu pripomina Misery, akurat o niekolko radov horsie, predvidatelne a s logickymi dierami. ()

floppy4

Veľmi dobre zo začiatku rozohraté a nie prvoplánové. Asi by to znieslo aj viac nejakej pridanej hodnoty a niečo čo nám vybije poistky, ale v konečnom dôsledku som bol spoko, čakal som v závere cliché a nejaké tie povinné jazdy v rámci žánru. ()

KyoroChan

Stačilo vidět jednou. Nic závratného. Jen bych vypíchl herecký výkon té mladé herečky na vozíku, velice přesvědčivé. A ta scéna s telefonátem, když matka zalévá zahradu je naprosto epická! ()

venedikt

Napínavý, trochu prvoplánový, chtIě jsem se dívat na svůj oblíbený seriál detektivní, severský, ale toto téma mě zaujalo. Po tom co Clouvie začne pátrat po původu prášků, jež ji její máma posouvá, se dramatičnost stupňuje. Trochu mi ale chybí úvod, tzn seznámení s postavou matky, která ač psychooatka, jistě měla i své světlé chvilky. Mělo by se to pohybovat něco jako pochopení této postavy a sblížení se s ní. A nečekaný zvrat. To by vyvolalo směsici pocitů. Takhe si každý přál ať ta mrcha zemře a nikomu jí líto nebylo. Někdy jim chybí kouska citu, jindy si myslí, že to co činí je pro dobro ostatních, většinou jen sobecké gesto. Sarah Paulson je ve svém herectví opravdu jedinečná, zde stvárnila super mrchu matku.... ()

jarkametelka

Napinava jednohubka,ktera celkem potesi fandy klasickych thrilleru,ve kterem nepotrebuji strikat litry krve a ve kterem nemusi byt lekacky.Podle me mohl byt delsi a tim padem trochu vice propracovanejsi.Hlavne mi v nem chybeli skutecni rodice(nechci prozrazovat dale)a snimek mohl tak byt trochu realnejsi...Ale dnesni filmovy trend je trochu jiny nez pred 20 lety.Chaganty dokazal uz ve svem Patrani,ze je dobrej v thrillerech a dokazuje to i zde.Na takove dlouhe zimni vecery,jake mame ted,se film vyborne hodi. P.S.Nevite nekdo jak skoncil ten postak? ()

matko2351

Mila maminka. Miestami to prehana s tou ochranou , az na konci sa dozvieme preco. Aj ked to k tomu smerovalo od zaciatku, bolo to prekvapujuce. Sarah by kludne mohla hrat viacej podobnych uloch, velmi jej to pristane. Ublizovat vlastnemu dietatu, aby ste svet a jeho a vlastne aj seba presvedcili ze je chore, to je vazne brutal. Niekedy nie je potreba ukazovat krv, kosti a casti tiel, staci nieco podobne. Pre mna ⭐️⭐️⭐️⭐️ ()

v3ru_z1

Jak pěkný to vztah mezi matkou a dcerou, ovšem obestřen rouškou tajemství, které nemá být nikdy odhaleno. Ale, jak už to tak bývá, dcera strká nos tam, kam nemá a díky tomu naštěstí odhalí to, co matka nechce...a přesně to je ten moment, kdy zápletka začíná. Dobrý film, i když do hororu má daleko. Co se konce filmu týče, posledních pět minut bych vystřihla úplně nebo alespoň výrazně upravila, jinak OK. ()

Filumena

Sarah Paulson v roli sladké maminky nezklamala. Ne nadarmo byla vybrána i do seriálu Ratchedová. Z jejího výkonu až mrazí. Dějová linka tu sice není nijak zvlášť rozvinuta proto mi stačí zkouknout jednou ale film není špatný. Na toto téma nedám dopustit na sérii Ostré předměty. ()