Hlava Medúzy

• Česko Hlava Medúzy
Česko, 2021, 7 h 41 min (Minutáž: 52–60 min)

Réžia:

Filip Renč

Scenár:

Petr Hudský

Kamera:

Petr Hojda

Jitka Čvančarová, Jiří Dvořák, Michal Isteník, Petra Bučková, Jana Švandová, Jan Vlasák, Karel Heřmánek ml., Pavel Kříž, Gabriela Štefanová, Štěpán Tuček (viac)

Zmiznutý originál Rubensovej "Hlavy Medúzy" a dvaja mŕtvi muži. Tak sa začína prvá epizóda nového seriálu Českej televízie, ktorý nakrútil Filip Renč. Osem príbehov podľa scenáristu Petra Hudského zavedie divákov do Brna a jeho okolia. Štvoricu kriminalistov vedie precízna a cieľavedomá Karin v podaní Jitky Čvančarovej. V  úlohách jej spolupracovníkov sa predstavia Jiří Dvořák, Michal Isteník a Petra Bučková. (TV JOJ)

Recenzie používateľa 1svaty k tomuto seriálu (2)

Hlava Medúzy (2021) (E01)

Zas tak špatné to není, jsou zde horší seriály. Paní Čvančarová asi dostala pokyn, že musí hrát to, co hraje, podle sebe by to asi hrála jinak. Anebo taky nic nehraje. Dvořák už detektiva zahrál líp, Isteník byl asi nachlazený nebo co a Heřmánek je dobrej vždycky. Petra Bučková má vytvarovaná stehna a zadek jakoby denně dřepovala, jinak mě moc nezaujala. Paní Švandová je velmi dobrá, jako herečka je u nás nedoceněná, ale asi si za to může sama. Točilo se v Brně, ve vile, kde bydlí rodiče majora Čvančarové, sídlí nebo sídlila bezpečnostní agentura Larn. ()

Smrť na zámku (2021) (E03)

Takjako, je to kravina no. Jednu hvězdu za okolí, které důvěrně znám. Druhá hvězda za Heřmánka, Vlasáka a paní Švandovou. Jsem si jistý říct o této damé a herečce, že kdybych s ní hrál já, nemusel bych hrát nic a ten spot by měl úspěch. Ona zastane dva herce, musí chtít. Jako my všichni. Neměnim hodnocení, ale hvězdy tři. No a pak Frej, Řezníček, Vacek, Stanke....čtyři hvězdy, byli vynikajicí. ()