Hlava Medúzy

• Česko Hlava Medúzy
Česko, 2021, 7 h 41 min (Minutáž: 52–60 min)

Réžia:

Filip Renč

Scenár:

Petr Hudský

Kamera:

Petr Hojda

Jitka Čvančarová, Jiří Dvořák, Michal Isteník, Petra Bučková, Jana Švandová, Jan Vlasák, Karel Heřmánek ml., Pavel Kříž, Gabriela Štefanová, Štěpán Tuček (viac)

Zmiznutý originál Rubensovej "Hlavy Medúzy" a dvaja mŕtvi muži. Tak sa začína prvá epizóda nového seriálu Českej televízie, ktorý nakrútil Filip Renč. Osem príbehov podľa scenáristu Petra Hudského zavedie divákov do Brna a jeho okolia. Štvoricu kriminalistov vedie precízna a cieľavedomá Karin v podaní Jitky Čvančarovej. V  úlohách jej spolupracovníkov sa predstavia Jiří Dvořák, Michal Isteník a Petra Bučková. (TV JOJ)

Recenzie používateľa vnimatkrasu k tomuto seriálu (3)

Hlava Medúzy (2021)

Neškodný dvě. Medúza se od většiny tuzemských kriminálek liší tím, že snahu o civilnost vyměňuje za Renčovu zálibu v přehrocenejch emocích. Ty céčkově ultravážný momenty s Heřmánkem mě tu tím ukázkovým nevkusem skoro až zvrhle bavily. Polovičatý příběhy bez jedinýho sympatickýho poliše jsou ale provar. Provar, ze kterýho svou atmosférou ční nad poměry slušná třetí epizoda Smrt na zámku. ()

Hlava Medúzy (2021) (E01)

Případ podprůměrnej, dialogový výměny šustěj v uších. Heřmánek v massive rage módu a komiksově zjednodušená realita ale koketujou s poctivým guilty pleasure. Jen to ještě vohulte! ()

Vykročenie do života (2021) (E02)

Regulérně žeru, jak Medúza kombinuje podprůměrnou kriminálku nenaředěným WTF. Třeba když postavy náhodně chytá fackovací ráž. Když Čvančarová promluví vietnamsky. Nebo když Dvořák procedí libovolnou wannabe drsnou hlášku. Tohle já teda můžu. Kroužkuju v programu! ()