Hlava Medúzy

• Česko Hlava Medúzy
Česko, 2021, 7 h 41 min (Minutáž: 52–60 min)

Réžia:

Filip Renč

Scenár:

Petr Hudský

Kamera:

Petr Hojda

Jitka Čvančarová, Jiří Dvořák, Michal Isteník, Petra Bučková, Jana Švandová, Jan Vlasák, Karel Heřmánek ml., Pavel Kříž, Gabriela Štefanová, Štěpán Tuček (viac)

Zmiznutý originál Rubensovej "Hlavy Medúzy" a dvaja mŕtvi muži. Tak sa začína prvá epizóda nového seriálu Českej televízie, ktorý nakrútil Filip Renč. Osem príbehov podľa scenáristu Petra Hudského zavedie divákov do Brna a jeho okolia. Štvoricu kriminalistov vedie precízna a cieľavedomá Karin v podaní Jitky Čvančarovej. V  úlohách jej spolupracovníkov sa predstavia Jiří Dvořák, Michal Isteník a Petra Bučková. (TV JOJ)

Recenzie používateľa troufalka k tomuto seriálu (5)

Hlava Medúzy (2021)

Doklad toho, že i s dobrými herci se dá natočit podprůměrný seriál. ()

Hlava Medúzy (2021) (E01)

Další z průměrných detektivek, které se vyrábějí jako na běžícím pásu. Dříve bylo dobrým zvykem, že na scénáři pracovalo víc lidí. Někdo dodal námět, ten se rozpracoval a někdo jiný třeba napsal dialogy. Právě na dialozích Hlava Medúzy troskotá. Označení Smrťák pro pro policejního patologa může být vtipné, pokud ho ovšem vzápětí nepoužijete jako oslovení. Policajtům nevěřím, že jsou to policajti, galeristům, že jsou to galeristé, jenom tomu Brnu věřím, že je to Brno. Poslední dobou se mi zdá, že filmový tvůrci počítají s méně inteligentními diváky, kterým musí všechno naservírovat pěkně polopatě, aby to i přiblbý divák pochopil ... ()

Dom na konci ulice (2021) (E04)

Tentokrát to mělo logiku i atmosféru. Kouzlo brněnské Kamenné čtvrti zapůsobilo. ()

Krv na striebornom plátne (2021) (E07)

Westernová městečka se často používají jako kulisy k natáčení detektivek. Zrovna tento díl mě příliš nezaujal. ()

Kalich horkosti (2021) (E08)

Říká se konec dobrý, všechno dobré. Celý seriál byl na hranici průměrnosti, konec mu zlomil vaz. Filip Renč byl kdysi nadějným mladým tvůrcem, dnes už je to pro mě spíš signál, abych vypnula televizi. ()