Hlava Medúzy

• Česko Hlava Medúzy
Česko, 2021, 7 h 41 min (Minutáž: 52–60 min)

Réžia:

Filip Renč

Scenár:

Petr Hudský

Kamera:

Petr Hojda

Jitka Čvančarová, Jiří Dvořák, Michal Isteník, Petra Bučková, Jana Švandová, Jan Vlasák, Karel Heřmánek ml., Pavel Kříž, Gabriela Štefanová, Štěpán Tuček (viac)

Zmiznutý originál Rubensovej "Hlavy Medúzy" a dvaja mŕtvi muži. Tak sa začína prvá epizóda nového seriálu Českej televízie, ktorý nakrútil Filip Renč. Osem príbehov podľa scenáristu Petra Hudského zavedie divákov do Brna a jeho okolia. Štvoricu kriminalistov vedie precízna a cieľavedomá Karin v podaní Jitky Čvančarovej. V  úlohách jej spolupracovníkov sa predstavia Jiří Dvořák, Michal Isteník a Petra Bučková. (TV JOJ)

Recenzie používateľa klukluka k tomuto seriálu (8)

Hlava Medúzy (2021) (E01)

Milé děti, dnes se společně podíváme na to, jak se točily kriminálky v 80. a v první polovině 90. let minulého století. Všechny naštěstí ne, na některé se dá po těch letech i koukat, ale ty nás dnes nezajímají. ()

Vykročenie do života (2021) (E02)

V životě, ale fakt v životě jsem se u kriminálky takhle nenasmál! TOP byly ty fialový prstíky klouzající po umělohmotné stěně sprchového koutu. Jenom si nejsem jistej, jestli to ve mně mělo vyvolat zrovna tento typ emocí..? Záměr tvůrců to asi původně nebyl, ale jsou v tom vynikající. ()

Smrť na zámku (2021) (E03)

Jednička tristní, dvojka příšerná a až teprve trojka má určitou “kvalitu”. Když už se pozastavuju i nad tím, že prodavačka zakrojila něčeho o dvacet deka (!) víc, tak se to muselo značně srovnat. V prvních dvou dílech bych nad tímhle WTF mávnul rukou. Nechyběla ani tentokrát, ale nebyla tak zjevná- viz zřejmě zasvěcený komentář od roabe. ()

Dom na konci ulice (2021) (E04)

Čtvrtý díl nasazený do vysílání a první, který známkuji, jak jsem zvyklý. Předešlým třem nechci ubližovat s ohledem na osobu blízkou. Tohle už šlo, zkráceně ušlo. ()

Kráľovné krásy (2021) (E05)

Syn chodí do Dramky, kde je paní učitelka, která se nikdy profesionálně nevěnovala divadlu ani filmu, učí “hrát”. Představuju si, že kdyby si pro nás tyhle děti jednou něco připravily, vypadalo by to přibližně jako Hlava Medúzy. Že kdyby třeba někdo hrál pacienta na lehátku, snaživě by se na něm klepal jako mladej Heřmánek. Kdyby některý to dítě představovalo ustaranou mámu, bylo by k nerozeznání od paní Švandové. Menší role Hlavy Medúzy obsazují snad výhradně dětmi z Dramky. Schopnost Filipa Renče vštípit všem hercům vyjma nesporných Áček projev ryzích amatérů je opravdu nevídaná. Rukopis by tedy měl. Chválit ho za něj ale nemůžu. ()

Tajomstvo umierajúceho lesa (2021) (E06)

Kam se na Vlasákovou hrabe starej Brůna. Ta ženská si tuhle roli vysloveně užila, bejt Dolanským, tak z toho nespím. Jinak scénáristický i režijní peklo. ()

Krv na striebornom plátne (2021) (E07)

V tomhle serošu bych čtveřici nahradil jedním koumesem, ti další tři nemají věčně do čeho píchnout. Pachatelé to na sebe stejně nakonec všechno prásknou sami. Hned to ze sebe vysypou, včetně těch ukradených žvýkaček, když jim bylo sedm. Kriminalista Jiřího Dvořáka chvílema vzbuzuje dojem, že obdělává zahrádku kriminalistky Jitky Čvančarové, přitom ale neustále vede uslintaný řeči na adresu majitelek jiných zahrádek a Čvanča by ho už neměla pouštět k té své holčičce. Jó, ta se tady už šest dílů vůbec neukázala...tak v tom případě dobrý, nic jí od vilnýho strejdy nehrozí, jestli umřela. Coby fanda dobrých detektivek se u Hlavy medúzy nemálo ošívám, ale jako milovník hudby si u ní přijdu na svý. Cosi do toho na začátku pustí a celou hodinu to nechají běžet, takže na nedostatek hudebního podkresu si rozhodně nelze stěžovat. Heřmánkův Erik je takový roztomilý maskot, jeho výstupy - v tomto případě pyžamový běh po rampě - působí jako groteska. Podle mě byl prvním člověkem, který pochopil, jak moc to bude dobrý. A tohle poselství vtiskl do každé vteřiny svého účinkování v HM. ()

Kalich horkosti (2021) (E08)

Někdy se něco nepovede a někdy zabere spoustu času, přijít na to, co se povedlo. Šílená kamera, kostýmy, herecké výkony, příběhy... Filip Renč je nezpůsobilý natočit kvalitní věc. ()