Hlava Medúzy

• Česko Hlava Medúzy
Česko, 2021, 7 h 41 min (Minutáž: 52–60 min)

Réžia:

Filip Renč

Scenár:

Petr Hudský

Kamera:

Petr Hojda

Jitka Čvančarová, Jiří Dvořák, Michal Isteník, Petra Bučková, Jana Švandová, Jan Vlasák, Karel Heřmánek ml., Pavel Kříž, Gabriela Štefanová, Štěpán Tuček (viac)

Zmiznutý originál Rubensovej "Hlavy Medúzy" a dvaja mŕtvi muži. Tak sa začína prvá epizóda nového seriálu Českej televízie, ktorý nakrútil Filip Renč. Osem príbehov podľa scenáristu Petra Hudského zavedie divákov do Brna a jeho okolia. Štvoricu kriminalistov vedie precízna a cieľavedomá Karin v podaní Jitky Čvančarovej. V  úlohách jej spolupracovníkov sa predstavia Jiří Dvořák, Michal Isteník a Petra Bučková. (TV JOJ)

Recenzie používateľa rakovnik k tomuto seriálu (7)

Hlava Medúzy (2021) (E01)

Případ dával smysl podle mého příliš brzy, takže scenárista začal vymýšlet, jak jej nastavit. Stalo se tedy to, že dlouho bylo jeho řešení celkem uvěřitelné, byť jednoduché. Ale posléze autoři veškeré předchozí snažení totálně zazdili. Pachatelé se chovali přirozeně, aby nakonec zcela zblbli. A to opomíjím zbytečnou linku s rodinným psychopatem, který se doufám už nadále vyskytovat nebude. Jinak je obsazení docela slušné, včetně vedlejších rolí, nicméně Jitka Čvančarová není úplně typ policejní šéfky. Plusy přičítám za Goldflama a Bareše. ()

Vykročenie do života (2021) (E02)

Případ v uzavřeném kruhu podezřelých bývá z těch jednodušších, i tak jej lze docela zajímavě vystavět. Tak se vyvíjel i tento příběh zločinu. Přišel mi tak normální, až jsem čekal opět "fantastický" závěr. Ten bohužel přišel. Sice mě překvapil pachatel, ale v tom horším smyslu slova. Pavla Kříže jsem málem nepoznal a jasnovidecké vhledy šéfky do krimi nepatří. ()

Smrť na zámku (2021) (E03)

Záhada spojené se zločinem na historické památce je ohrané, ale pro mě atraktivní téma. Navíc s povedeným hereckým obsazením. Rád jsem viděl "Sovu mladšího", i " Bukowskeho" v normálních rolích. Povedený díl, byť výsledek se dal trochu očekávat. Hlavně, že se na konci nekonalo nic převratného. ()

Dom na konci ulice (2021) (E04)

Ze seriálu mám stále rozporuplné pocity. Snažím se najít to dobré, což dnešní případ i přinesl ve formě celkem normálního vyšetřování. Stále mám ale výhrady k dějové lince nyní už z blázince. Pro mě zcela zbytečné. Na herce jsem si už zvykl, kromě mutujícího Isteníka. ()

Tajomstvo umierajúceho lesa (2021) (E06)

Řemeslně dobré, obsazení ve vedlejších rolích výborné, na obsazení policistů jsem si již zvykl. Nicméně ve scénáři je spousta nesrovnalostí, občas nesedí viditelné drobnosti, semtam přijde úlet, pracujeme s náhodou. Všechny tyto zápory se objevily i v tomto dílu. Jako oddychovka fajn, pro hloubavé detektivkáře asi žádná hitparáda. ()

Krv na striebornom plátne (2021) (E07)

S nadsázkou - fiktivní film, který točil Strach ("On ještě točí? "), byl podle úryvku mnohem horší, než Renčův seriál. Tento díl se mi dlouho líbil, díky prostředí natáčení, pohledu do zákulisí, ale i přítomnosti jiného režiséra a jemné profesní ironii. To vše bylo příjemné zpestření seriálu. Jenže, jako obvykle, závěr dobrý díl doslova zabil. Nechal jsem si narůst vousy, vyvraždil to tam a hloupě narafičil past...Navíc linie s bratrem je prostě nadbytečná. ()

Kalich horkosti (2021) (E08)

Závěr nezajímavý, bez většího napětí, s otevřeným koncem. Nevyslovené nemám rád, filmaři si měli dát tu práci a dotáhnout osudy "hrdinů" do konce. Nebo už jsou všichni v Mexiku? Jediná sympatická postava byla slečna barmanka. ()