Hlava Medúzy

• Česko Hlava Medúzy
Česko, 2021, 7 h 41 min (Minutáž: 52–60 min)

Réžia:

Filip Renč

Scenár:

Petr Hudský

Kamera:

Petr Hojda

Jitka Čvančarová, Jiří Dvořák, Michal Isteník, Petra Bučková, Jana Švandová, Jan Vlasák, Karel Heřmánek ml., Pavel Kříž, Gabriela Štefanová, Štěpán Tuček (viac)

Zmiznutý originál Rubensovej "Hlavy Medúzy" a dvaja mŕtvi muži. Tak sa začína prvá epizóda nového seriálu Českej televízie, ktorý nakrútil Filip Renč. Osem príbehov podľa scenáristu Petra Hudského zavedie divákov do Brna a jeho okolia. Štvoricu kriminalistov vedie precízna a cieľavedomá Karin v podaní Jitky Čvančarovej. V  úlohách jej spolupracovníkov sa predstavia Jiří Dvořák, Michal Isteník a Petra Bučková. (TV JOJ)

Recenzie používateľa nel93 k tomuto seriálu (3)

Hlava Medúzy (2021)

No, nakonec tři. První díl byl naprostá tragédie, proto jsem nevěděla, jestli to zvládnu ješte do konce, když pilot byla takhle slabej. Ale dokoukala jsem tento seriál a asi jsem ráda. Ne, že by mi to něco dalo, nebo že by to bylo tak skvělý. Neposunolo se to nějak výrazně, ale ostatní díly byly lepší. I když po většině času mě spíš zajímala zápletka s Erikem, než samotný případy. Ale případy samy o sobě nebyly špatný, ale dalo by se s tím ještě lépe pracovat. Herci mi nevadili. Čvančarku mám ráda a je pravda, že mi víc sedí do Kukaček nebo do Doktora Martina, ale hrála tak, jak měla. Heřmánek hrál dost uvěřitelně, prostě dobře.Co se týče Jiřího Dvořáka, škoda, že nedostal více prostoru. Isteník by taky nebyl špatnej, kdyby asi neotvíral pusu, protože se to fakt nedalo poslouchat. Nejlepší z týmu, spolu s Dvořákem stopro Petra Bučková, které role kriminalistky více než seděla. Podtrženo, sečteno- tři hvězdy. Další řadu, už nepotřebuju. ()

Hlava Medúzy (2021) (E01)

Dost jsem se těšila a čekala jsem víc. Ale hodnotit budu, až na konci. Třeba se to ještě rozjede a bude to lepší.. ()

Kráľovné krásy (2021) (E05)

Ale mně se to nezdá špatný a obzvlášť tenhle. Zatím nejlepší díl. Jsem zvědavá, jak to bude pokračovat s bratrem atd. Dobrý! ()