Hlava Medúzy

• Česko Hlava Medúzy
Česko, 2021, 7 h 41 min (Minutáž: 52–60 min)

Réžia:

Filip Renč

Scenár:

Petr Hudský

Kamera:

Petr Hojda

Jitka Čvančarová, Jiří Dvořák, Michal Isteník, Petra Bučková, Jana Švandová, Jan Vlasák, Karel Heřmánek ml., Pavel Kříž, Gabriela Štefanová, Štěpán Tuček (viac)

Zmiznutý originál Rubensovej "Hlavy Medúzy" a dvaja mŕtvi muži. Tak sa začína prvá epizóda nového seriálu Českej televízie, ktorý nakrútil Filip Renč. Osem príbehov podľa scenáristu Petra Hudského zavedie divákov do Brna a jeho okolia. Štvoricu kriminalistov vedie precízna a cieľavedomá Karin v podaní Jitky Čvančarovej. V  úlohách jej spolupracovníkov sa predstavia Jiří Dvořák, Michal Isteník a Petra Bučková. (TV JOJ)

Recenzie používateľa DruidKarel k tomuto seriálu (2)

Hlava Medúzy (2021) (E01)

1772. hodnocení: Škoda toho Jiřího Dvořáka. Propůjčit se tomuhle paskvilu... Čvančarová je jako herečka otřesnâ. Její vzhled nehodnotím, stalose z ní to, co se stalo, ale ona nemá výraz, její hlas je stále stejný a když zakřičela na pachatele, tak jsem v tom spíše poznal křik prodavačky, aby zákazník vrátil sušenku z kapsy do regálu. Ten příběh byl strašně nudne.j. Postava bratra Jitky Čvančarové naprosto nedomyšlená a galeristé/sběratelé umění neměli skoro žádné dialogy. Tomuhle dílu dávám 1* a další šanci ode mě nedostane. Jediným pozitivem je Jiří Dvořák, jinak je to strašná bída. 1* ()

Dom na konci ulice (2021) (E04)

1780. hodnocený film: Když potřebujete obsadit tlustou herečku do role komisařky, dejte jí kulich a baloňák, tak se určitě ta její korpulentnost ztratí. Čvančarová je jako herečka strašná a nemá v této roli ani trochu výrazu, který bychom od ní čekali. Naproti tomu Jiří Dvořák zde ztrácí svůj čas, protože je skvělej. Renč jen dokazuje, že si v tomto případě vybral nejen blbé herce, ale i blbého scénáristu, protože ty jeho příběhy moc hlavu ani patu nemají. 1* je tedy maximálním hodnocením, ne známkou. A já tímto přísahám, že dalším dílům se už vyhnu obloukem. 1* ()