Hlava Medúzy

• Česko Hlava Medúzy
Česko, 2021, 7 h 41 min (Minutáž: 52–60 min)

Réžia:

Filip Renč

Scenár:

Petr Hudský

Kamera:

Petr Hojda

Jitka Čvančarová, Jiří Dvořák, Michal Isteník, Petra Bučková, Jana Švandová, Jan Vlasák, Karel Heřmánek ml., Pavel Kříž, Gabriela Štefanová, Štěpán Tuček (viac)

Zmiznutý originál Rubensovej "Hlavy Medúzy" a dvaja mŕtvi muži. Tak sa začína prvá epizóda nového seriálu Českej televízie, ktorý nakrútil Filip Renč. Osem príbehov podľa scenáristu Petra Hudského zavedie divákov do Brna a jeho okolia. Štvoricu kriminalistov vedie precízna a cieľavedomá Karin v podaní Jitky Čvančarovej. V  úlohách jej spolupracovníkov sa predstavia Jiří Dvořák, Michal Isteník a Petra Bučková. (TV JOJ)

Recenzie používateľa Kosir k tomuto seriálu (6)

Hlava Medúzy (2021)

O relevanci seriálu, též o tom, jak si ho sami autoři váží, svědčí i to, jak je na ČSFD standardními opatřen atributy. Z 20 herců je u epizod uvedeno 5. Jinak jednoduché, většinou infantilní zápletky. A vícekrát nelogické, až nemožné řešení. Paradoxně, oproti hodnocení ostatních, mě asi nejvíc oslovil poslední příběh. ()

Hlava Medúzy (2021) (E01)

Uplacírovat Čvančarovou bude stále těžší. :-)) ()

Vykročenie do života (2021) (E02)

Averze vůči Renčovi, stěžovat mamince bych si ale nešel. ()

Smrť na zámku (2021) (E03)

Pro mě zatím nejslabší. Ke všem vytýkaným lapsům je naprosto infantilní cesta za pokladem probouráním "sádrokartonové zdi" a potom výlet tajemnými chodbami, o kterých neměl nikdo ponětí od války, kdy je zazdil nacistický pohlavár. Zřejmě během pár minut... ()

Tajomstvo umierajúceho lesa (2021) (E06) odpad!

Na začátku jsem nechápal averzi vůči Renčovi, jak čas a díly běží, tak jsem čím dál, tím víc, zklamán. Jde vesměs o infantilně natočené příběhy s infantilní zápletkou a slabými výkonu herců. Co "dnes" například předváděl Martin Havelka, tak s tím by ani vošku neabsolvoval. A Filda na to koukal? ()

Kalich horkosti (2021) (E08)

Zatím, a nakonec, nejlepší. Ovšem nevybočuje z jednoduchých scénářů. ()