Falcon a Zimný vojak sú na stope skupinke extrémistov, ktorí majú sérum, robiace z ľudí supervojakov. Recept na jeho výrobu zanikol pred desaťročiami spolu so smrťou doktora Erskina, teraz sa však niekomu podarilo znovu ho vytvoriť. V nesprávnych rukách by predstavovalo obrovské nebezpečenstvo a aby ho táto dvojica pohádaných hrdinov našla, budú sa musieť spojiť s niekým, koho by už radšej nikdy nevideli... (ČSFD)

Kaka

Madripoor vypadá tak trochu jako nepovedená vykrádačka Blade Runnera, Riga je pro změnu Praha a panďuláci pouze skáčou z místa na místo bez nějakého většího náboje. Naštěstí tu Emily VanCamp ve svém cameu na pár metrech čtverečních nakope více zadků, než Falcon za dvě epizody. Pochopitelně ani Bruhl neurazí. ()

dO_od

// Jen protože Kolstad vykrádá, co může, neznamená, že to je dobrý. Chemie, na kterou jsem se těšil, a kterou jsem dostal ve druhé epizodě ještě spolu s novým Capem, jehož příběh mi doposud přišel zajímavější než ústřední zápletka, jde ve třetí opět do pozadí. Na její místo přichází povinná, ovšem ne tak zdařilá akce, kterou nechápu jak někdo může srovnávat s Wickem. Návrat Zema pak působí levně a z té postavy se stává trochu karikatura záporáka z Občanské války, výlet do Madripooru navíc vůbec nenaplnil očekávání a že by zápletka v polovině seriálu nějak nabrala na intenzitě, to se taky říct nedá. Kolem a kolem zatím žasnu, jak málo údernou událost si Marvel tentokrát připravil. ()

Nevka

Po minulém týdnu, kdy mě tvůrci neuvěřitelně vytáčeli jsem opravdu spokojený. Vysvětlení Zemova původu je sice extrémně rychlé a třetí epizoda má jeden nepěkný CGI výbuch, ale celkově se fakt povedla. Trojice Bucky - Sam - Zemo funguje parádně a akční scény jsou v rámci možností přehledné a překvapivě i docela drsné (rating těží na maximum). Brühl si svou roli užívá a jeho charakter je nádherně přímočarý. Žádné zbytečné přemýšlení a hraní na zajatce, udělá prostě to, co uzná za vhodné a.k.a. finále třetí řady Sherlocka. Příběh se sice opticky moc neposouvá, ale s charaktery se opět (jako v první epizodě) pracuje velmi dobře. Asi bych toho byl schopný říct mnohem více, ale v rámci toho bych se už dostal na hranu SPOILERů. Takže pouze řeknu, že takhle by to šlo! ()

filmfanouch

Třetí epizoda Falcon a Winter Soldier je závěrem první poloviny, přičemž se v podstatě dá zopakovat téměř vše, co o seriálu dosud padlo. Výtečná akce, skvělé tvůrčí uchopení, zajímavé pracování s postavami známými i nově představenými a především to skutečně funguje jako buddy movie a to nejen díky zápletce, která spočívá ve vyšetřování, ale také především tomu, že dva hlavní hrdinové nadále nejsou vyložení kamarádi na život a na smrt. Daniel Brühl se konečně v plné síle vrací jako Helmut Zemo. Ten již v Captain America: Občanská válka patřil mezi nejvýraznější záporáky za celou dobu existence Marvel Cinematic Universe, v rámci této epizody zatím víceméně plní úlohu antihrdiny. Se Samem a Buckym se dá dohromady především proto, že jim jde v podstatě o to samé, jen důvody obou stran jsou tak trochu jiné. Od začátku je jasné, že se Zemo nepřidává k hrdinům, ale jen je tak trochu využívá pro svůj vlastní zájem. Ani Sam a Bucky nejsou z téhle spolupráce dvakrát nadšeni, moc jiných možností ale prostě nemají. Brühl nicméně dokazuje, že skutečně dává do Zema výrazný herecký projev a osobně se nemůžu dočkat, jakým způsobem s ním bude seriál (a případné budoucí MCU projekty) pracovat. Dochází k vtipným ohlédnutím za minulostí (opětovné využití vtípku se zadním sedadlem mě neskutečně rozesmálo) i k funkčnímu rozvíjení mytologie, která zároveň nadále nepodráží sama sobě. Všechno to doprovází nadále výtečný soundtrack Henryho Jackmana, který se nebojí přijít s novou hudbou i zajetými motivy ze snímků Captain America: Winter Soldier a Civil War. Vizuál je nadále neskutečně půvabný. Madripoor se projeví jako zajímavá lokalita, kde se nejen funkčně vystaví fungování tohoto zajímavého místa, ale také se skrze různé typy osvícení dokáže vizuálně skutečně prodat. Derek Kolstad, který k této epizodě napsal scénář dopředu avizoval, že seriál bude mít akci na úrovni Johna Wicka. A tahle epizoda to jen potvrzuje, přičemž šokuje tím, jak brutální je. Falcon a Winter Soldier dokazuje, že není problém, aby byl PG-13 seriál brutální, když u toho nebudou stříkat hektolitry krve. Nejen, že akce působí strašně kreativně, ale také neskutečně realisticky. Bavíme se sice o seriálu, jehož hlavními hrdiny jsou muž s mechanickými křídly a muž se železnou rukou, přesto se ovšem Falcon a Winter Soldier nadále po vzoru Winter Soldiera dá označit za přízemnější marvelovku, přičemž to ovšem neznamená, že by se to celé neobešlo bez super kreativní a přehledné choreografie. A dokazuje, že tvůrci ohledně akce skutečně pantem nemleli. Záporáci jsou ještě více prokresleni a definitivně se dokazuje, že jde spíše o anti-hrdiny, pokusy o humor fungují a dochází k závěru, který láká na další dění. Definitivně se totiž ukazuje, že úvodní (střihově výtečná) pasáž bude mít dohru a Buckyho rozhodnutí povolat Zema bude mít dost pravděpodobně zásadní dopad. A osobně jsem zvědav, jakým způsobem se to celé vyvine. Trumfy totiž seriál očividně bude nadále vystrkovat...... ()

Lenka.Vilka

Tohle jsem nečekala! Nebo spíš "takhle". Útěk z vězení? Začala jsem se smát, když to Samovi došlo. Mám tenhle prvek ráda. Když není jasný, zda je bude tohle nebo tamto a potom se to dozvím :D Zemo byl skvělej. Hlavně žádný crcání. (Což mě akorát zmátlo v tom, jako jaký žánr sr chce tohle tvářit. Pokud se z toho stane superhrdinská MI, budu spokojená.) Vidět ho v téhle pozici bylo fajn (Disco Stu bitches!) úplně stejně jako úvod ohledně řešení "pětiletky" a toho dlouhého záběru na naší vlajku. (I když to nikomu nic neřekne, přestože si v Amíci stejně jako my přečetli, kde se seriál převážně natáčel.) Protože, sorry, kdo si nevypne telefon, když si hraje na někoho, kdo není? Ale za následnou akcičku to stálo :D ()

BROKEN_

Tenhle díl je ten důvod, proč jsem se na tenhle seriál těšil ze všech oznámených MCU seriálů nejvíce. Daniel Brühl je v roli Zema perfektní, pokaždé když byl na scéně, sledoval jsem jenom jeho a pečlivě jsem si ho užíval. Akční scény byli tentokrát konečně uzemněný a stáli za to. Winter Soldier a jeho theme potěšil a ještě větší radost jsem měl ze scény, kdy byla narážka na Civil War - sedačka :) P.S. Praha ! ()

micle21

Jako, jsme v půlce a mam smíšení pocity. Návrat zima mě jako marveláka potěšil, ale přijde mi až příliš vychtěný. Vlastně takový fan servis ve všech ohledech, ale nějak to do sebe nezaklaplo. tak snad. ()

kenkaku

Přesně tohle je to co jsem od seriálu čekal. Recyklace vedlejších postav z MU filmů zabalené do skoro-filmového-kabátu. Jediný kdo mě brutálně vytáčí je “Kapitán Rypák” jakmile je na obrazovce. ()

LachtanShows

Potěšil návrat Emily VanCamp, na kterou se mimo jiné hezky kouká. Zapojení dávného záporáka Zema není rovněž špatným krokem, ale začínám cítit, že nám ty Disney+ seriály nedokážou vynahradit ty velkolepé marvelácké příběhy, na něž jsme zvyklí z velkého plátna. ()

MiniMinion

Seriál pokračuje dalším solidním dílem, který se opět nese v duchu přízemnějších filmů stylu Captain America. Budu se opakovat když řeknu že kombinace jsem na Buckyho funguje stále na výbornou jejich, hašteření stále nenudí, a callbacky na Civil War velice pobavily. Když se k této dvojici přidá Daniel Brühl jako Helmu Zemo, povznese to scény ještě o level výše. Zemo v této sérii zatím působí spíše jako Antihrdina než plnohodnotný záporák, ale stále je o krok napřed a myslím, že nebude trvat dlouho a utrhne se ze řetězu. To samé se dá říct že i o Buckym, který sice jen předstíral, že je stále Winter Soldier, ale pohybuje se na tenkém ledě a k návratu na temnou stranu, zdá se, neschází moc. Že by nám tu před očima začínal vznikat tým Thunderbolts? Sharon se za ty roky velice změnila, a myslím, že to její postavě velice svědčí. Rád ji zase vidím, a těším se, co nám ještě předvede. No a cameo na konci slibuje další zajímavou zápletku pro druhou polovinu seriálu. Jinak akce opět famózní, tvůrci ukazují jak brutální může být PG-13, když se chce. Práce s kamerou skvělá, barevně je to výborně vyladěné, hlavně Madripoor je naprostá vizuální pecka. Jednu hvězdu musím strhnout za tempo epizody, občas pro mě dobře nefungoval pacing. Příliš mnoho informací na příliš rychlé scény,a celkově měla epizoda zvláštní rytmus, který mi úplně nevyhovoval. Jo a rád jsem viděl Prahu, i když byla převlečená za Lotyšsko. 85%, 4 hvězdy, velice slušný díl. ()

gumbo

Tolik scénáristických berliček v jednom díle nějakého seriálu už tu dlouho nebylo. Tempo oproti minulému dílu zrychlilo, ale zase až moc. Celé to působí strašně rychlokvašně a je to škoda, protože občas tam probleskne kvalita a bitky tahle parta udělat stále umí. Asi to protrpím až na konec, kdy Bucky konečně dostane svůj štít, ale že bych na ty zbylé tři díly těšil, to tedy ne. 45% ()

Azurovydrak

Je skvělé, že s každým dílem kvalita seriálu stoupá. Hlavní zásluhu na tom má bez debat Baron Zemo, který fantasticky dotváří už tak silné napětí mezi Falconem a WS a sází bezva hlášky. Kdo by to byl řekl, že kdysi nenáviděný záporák nakonec zachrání tuto minisérii. Když už mluvím ale o skvělých postavách, tak nesmím opomenout Sharon Carter. Pokud WandaVision má Elisabeth Olsen tak TFATWS má Emily VanCamp, která je tu senzační a její bojová scéna je nejlepší od dob druhého Capa. No a Zemův taneček je právem novou ikonou, je vidět, že Marvel se poučil od WB a na hashtag #ReleaseTheZemoCut reagoval včas a nejlepším možným způsobem. ()