Loki - Season 1 (2021) (séria)

Na večné časy. Navždy. (S01E06)

(epizóda)
  • Česko Pro tok času. Vždycky. (viac)

Čas sa kráti a vo veľkom finále série idú Loki a Sylvie v ústrety osudu. (Disney+)

Eliott

Jako finální epizoda tedy ohromné zklamání. Většího šaška jakožto záporáka, co tahá za všechny nitky už ani vybrat nešlo! A není to tak, že by mi šlo jen o akční scény, ale z celé epizody potěšila jen ta bitka s Lokim na závěr. První půl hodinu nudil užvaněný brepta, kdy vysvětloval svou práci tím nejnezáživnějším způsobem a dílo tak zahnal do slepé uličky, ze které se už pokračováním nemůže nikdy vyhrabat. Vysvětlení příběhu tak nebylo vůbec uspokojivé ani příliš promyšlené. Já se však od začátku obával, že tvůrci tuto směsici časových paradoxů a paralelních vesmírů neukočírují a postarají se tak o podobnou frašku. Bez propracovanosti soubojů bych dal jasný odpad. Zpětně lituji, že jsem nedal na své prvotní dojmy, neboť tohle byla opravdová ztráta času. Seriál uzavírám po první sérii a doufám, že obsah co nejdříve zapomenu. ()

Martrix

Vůbec mi nevadí méně akce a spousta dialogů, ale co mě vysloveně s...e je, když jde o mlácení prázdné slámy, když je očividné, že tvůrci mají vymyšlenou nějakou konstrukci, která by vydala tak na tři epizody a snaží se ji roztahat do šesti. Typický příklad byl Mandalorian. A vrchol toho všeho je, že ta poslední epizoda vlastně ani pořádné vyvrcholení nemá a rovnou odkazuje na druhou řadu. Tohle je fakt zklamání...trochu jsem po první epizodě doufal, že tentokrát půjde o kvalitní materiál. O originální pecku s bezva nápadem. Obdivuji Kate Herron, že z tak řídkého scénáře uplácala na pohled slušnou epizodu. ()

Sany33

Príbeh: Sylvie a Loki konečne nájdu osobu, ktorá ťahá za nitky, teraz je iba na nich či jeho príbehu uveria alebo nie. Každopádne TVA to má zrátané a osud sveta je tiež na veľmi tenkom ľade. Prevedenie: Z finálneho záporáka som úprimne sklamaný a z celého vyloženia kariet na stôl som tiež sklamaný. Do toho to Lokiho precitnutie a dôvera. Dávam priemerné hodnotenie iba kvôli predchádzajúcemu good feelingu. 50% ()

MERKATtv

Toto finále bolo zlé. Celý čas sa epizóda iba naťahovala iba aby na konci mohli povedať že bude druhá séria. Nič z príbehu nevysvetlili, nevyriešili, iba spravili lacný cliffhanger. Predstavili nového veľkého záporáka a to je Kang the Conqueror. Herec ktorý ho hrá není zlý ale strašne zle Kang vyzerá. Poprvé není modrý čo je doslova jediná vec ktorú s ním mali spraviť dobre. Po druhé oblek vyzerá ako lacná verzia ozymandiasa z Watchmenov. Fakt nechápem aký dôvod mali ho nespraviť ako v komiksoch. Každý kto nepozná túto postavu bude zmätený. To už ani není o reprezentácií. Toto je ako keby spravili Thanosa bieleho lebo jeho herec je biely. Kang je mimozemšťan tak prečo ho nepsrvaili modrého ako v komiksoch. A ja viem že to je jeho variant ale prosím vás, takto trápna výhovorka. Aj kebyže to je variant, prvé zoznámenie s postavou by malo byť také že si ju zapamätáte. Z tohto čáva si zapamätám iba to že má nasralo čo s ním urobili. Tak dobrý herec a pokazia to kostýmom čo ti dáva... ()

darkrobyk

Hm, nějak mi zkraje uniklo, že se chystá druhá řada a po ní nejspíš třetí a další a další. Postavy se zřejmě budou nahánět v různých realitách, a tak když zemřou, nejspíš se nic nestane, jak ostatně tvrdí i ten, co zůstává poslední. Reinkarnace je takový skvělý fígl, kdy se asi nebude divák muset bát o žádnou postavu. Vizuálně nejlepší díl, opět žvanění o pravdě a lži, o emocích a touhách, o svobodě, míru a válce. Konec jsem sice pochopil správně, ale také mi došlo, že to může být začátek nekonečného seriálu....hm, tak se měj, Loki, další řady mě nezajímají. ()

• Jako správný filmových padouch jí Kang Dobyvatel jablko, což je nepsané poznávací znamení mnoha filmových padouchů. (MakiMaki)
  • V pracovně Ravony Renslayer (Gugu Mbatha-Raw) z jejího života před TVA můžeme vidět diplom, na kterém je jméno Rebecca Tourminet. Toto krycí jméno použila Ravona v jednom z komiksů při její cestě do roku 1903. (NiWi)