Zatiaľ, čo Mobius a Lovkyňa B-15 pátrajú po Lokim a Sylvie, v TVA zavládnu nervozita a paranoia. (Disney+)

LachtanShows

Koncem celého dílu se Loki vyhrabal z překombinované nudy, kterou nedokáže zachránit ani sympaťák Tom Hiddleston se svým dokonalým akcentem. I Owen Wilson se konečně dočkal důstojné role, ta ovšem hned po skončení seroše rychle zapadne na dno jeho spíše komediálního repertoáru. ()

MiniMinion

Jestliže se minulá epizoda zdála být pomalejší, tato nám to bohatě vynahradila. Utíkala, měla rychlé tempo, do toho hodně nových odhalení a zvratů, nějaká ta akce, a k tomu výborné výkony. Také bych chtěl speciálně vyzdvihnout hudbu, ve všech dílech byla zatím skvělá, ale tady speciálně jsem si jí několikrát všiml. Stejně tak vizuální efekty - celou sérii si zatím říkám, co by za takový rozpočet dalo třeba finále WandaVision. Kdybych měl něco vytknout, tak v závěrečném souboji mi choreografie trochu připomněla onu nechvalně bitku v Snokeově komnatě v The Last Jedi - bylo vidět, jak je to secvičené, nemělo to moc váhu a záporáci si vždy počkali, až se klaďáci připraví a až pak zaútočili. Ovšem klady této epizody dalece překonaly zápory, tohle je jen maličkost. Mimochodem se zdá, že naproti WandaVision, kde se fanouškům nevyplnily prakticky žádné teorie, se tentokrát plní všechny. TVA nejsou úplně kladní, Time Keepers nejsou skuteční, TVA agenti jsou Variants, když je někdo pruned tak ho to někam přesune (viz potitulková scéna), atd. No, uvidíme dál, zatím ale seriál výborný - jen doufám, že love story mezi Loki a Sylvií nakonec nikam nepovede a vysvětlí to nějak jinak, jinak by to bylo… zváštní… Epizoda 4 - 90% ()

Dr_Virus12

Seriál se rozjel celkem solidně, ale řekl bych, že to byl až tento díl, který většinu fanoušků utvrdil v tom, že dostanou pořádnou nálož až absurdních story plotů. Závěrečná scéna toho byla příkladem. A myslím, že je to opravdu dobře. Jelikož je to něco co jsem doufal, že Marvel udělá už dávno. Nejblíže se tomu přiblížil Thor Ragnarok s jeho příběhem, který byl v jistých částech lehce absurdní a mnoho lidí si ho proto zalíbilo, jakoby převedl absurdnost a komičnost komiksů přímo do světa filmů. Samozřejmě se to asi nehodí vždy, ale je opravdu skvělé vidět, když tohle filmy udělají, a i když se řeší nějaký seriózní problém, tak dokáží sem tam přidat něco právě takového, co by se mohlo stát snad jen v komiksech. ()

gumbo

Pro mě zklamání. Ale asi hlavně tím, že jsem čekal trochu chytřejší děj a ne tu podivnou až naivní přímočarost. Ale pořád mám naději, že to ještě přijde. A ty nekonečné debaty mezi Lokim a Mobiem o ničem, to už bylo fakt iritující. 65% ()

Azurovydrak

Is this what hope looks like? Kdo by to čekal, že právě čtvrtá epizoda konečně! nakopne Lokiho do sedla. Já rozhodně ne, zejména po třech scenáristických kiksech. Tento díl měl ale konečně kvalitu, napětí, slušnou akci a v neposlední řadě dával smysl. Událo se zde mnoho zvratů, od menších až po ten největší, který nejspíš budu ještě chvíli rozdýchávat. Velký palec nahoru a poprvé od začátku minisérie se actually těším na další díl. ()

RoneXxXD

Ačkoliv bych si přál, aby seriál šel spíše cestou detektivky (vedlo by to pochopitelné k více dílům) a prozkoumávalo celý Universum za hledání Sylvie, což by vedlo k této lince, bohužel se toho již nedočkáme. Je to škoda, nehorázně promrhaný potenciál. Zdá se mi, jakoby seriál nevěděl přesně co být a to je prostě špatné. Ostatně skvělý díl, dosud nejlepší, ale celkově už teď lze posoudit že to šlo udělat líp. Každopádně nelze popřít, že se jedná zatím o jediný dobrý MCU seriál. 85% ()

NiaWolf

Chybí mi tu možnost dát půl hvězdičky, protože tenhle díl si zaslouží tak 3+1/2. Sám o sobě není vůbec špatný, bohužel jde znát, že se tvůrci snažili do 50 minut narvat, co se dalo, když tedy předchozí díl museli obětovat pindání se Sylvií. Takže sice je tu nášup zajímavých událostí a informací, ale tedy střih je tu přímo zrůdný. Zrovna když si řeknete, tak jak tohle dopadne? Střih! A už to nějak dopadlo, tady máte výsledek. Jak se tam dostanou? Střih, už tam jsou. Hodně jde vidět lazy-writing a teda ty bojové scény... viděl je někdo než to pustili na obrazovky? Tak jako tak Mobius je zase zpět, což dílu velmi prospělo, Sylvie je trochu bokem, takže dobrý a Hiddleston trochu zkrotl, takže už to celkem šlape narozdíl od předchozího dílu. Je tu tedy hodně zvratů, některé očekávané, některé méně, také se tu ukáže stará známá tvář. Závěr je tak trochu dýka do zad, ale naštěstí je tu potitulková scéna, díky které si řada diváku oddychne. Zlepšení nastalo, ale tenhle seriál by si vážně zasloužil více dílů... ()

tomik99

Měl jsem pocit, že toto snad bylo finále celého seriálu. Napínavé od začátku do konce prošpikované skvělou hudbou a výborným dějem. Po minulé, trochu horší epizodě mi rozhodně toto spravilo chuť. Rozhodně doposud nejlepší epizoda seriálu a jsem zvědavý, zda tato bude překonána. ()

darthvader77

Z určitých scénáristických hledisek nejslabší epizoda, ale zase z hlediska narativního nejsilnější. Určitě ten jejich přesun zpátky do TVA a mohli udělat hladčeji a kdokoliv řídí TVA je měl nechat zabít ihned při prvním kontaktu. Na druhou stranu Sylvie dostala fantastické backstory s několika ironickými komponenty. Loki se svým novým zvráceným vztahem rekontextualizuje předchozí epizodu a zároveň svůj charakter. Sif je vynikající cameo. Time-Keepeři jsou očekaváný ale dobrý twist, ale hlavně neztratit hlavu kvůli dalšímu Mephistovi. No Mobiusův moment byl nejlepší za celou epizodu. No a potitulková scéna je prostě boží. ()

Frca

Tak už chápu, co má Lady Loki (Sylvie) proti Time Keepers.  Hodně potěšil návrat staré známé, kterou jsme neviděli už HODNĚ dlouho. (I když to nebylo nic jiného než smyčka, ale stejně jsem si to užil.)  Jsem rád, že jsme se zase přesunuli do TVA a jsou zde další vtipné výměny názorů  Mobius vs Loki.  Možná je tu něco více ohledně Mobia (nebo se mýlím), ale něco mi tu nehraje.  V dalších epizodách se ještě něco stane a bude to pořádný mindf***.  Time Keepers jsou svině, A ten konec... Někde jsem už slyšel nějaké teorie a konec epizody je jenom podpořil. ()

hrumsrt

Na tohle stálo za to si počkat! Konečně se něco děje, kdy se konečně povedlo i přinést ten správný náboj a navnadění, proč si zapnout další epizodku! Už to konečně netahá jen Lokiho ego a humor, ale ustojí si to dějově. Perfektní zvrat, kdy se vyplatí si počkat i na titulky... ()

Elio

Možné SPOILERY: Dobrá dobrá, nejprve se musím trochu uklidnit. Tenhle díl se rozhodně vrátil ke kvalitě prvních dvou a já mám z toho obrovskou radost. Byl tady znát velký posun ve všem: charakter Sylvie mi připadal mnohem sympatičtější, dostali jsme zpátky Mobiuse (kterého jsem si oblíbila zase o kus víc) a celou TVA, přátelství Mobiuse a Lokiho (nakonec), no a jako bonus dost nečekané zvraty. Dost nepříjemné nečekané zvraty, ale to koneckonců ke kvalitnímu seriálu patří (jen opravdu doufám, že se všichni dodívali až do konce, i s částí po závěrečných titulcích, protože bych nechtěla odcházet od obrazovky s tím, jak to zdánlivě skončilo). Nakonec musím říct, že vývoj vztahu Lokiho a Sylvie jsem z minulého dílu celkem čekala, i když se mi nechtělo zdát, že by se k něčemu takovému tvůrci skutečně přiklonili. Ale popravdě řečeno, vlastně proti tomu nic nemám a začínám chápat, že předchozí díl byl povinnou zastávkou, abychom to všechno trochu lépe zpracovali. Navíc konečně vidíme soft side našeho oblíbeného hrdiny, což je něco, na co jsem byla moc zvědavá. Jsem nadšená a vážně nedočkavě vyhlížím další díl. For all time. Always. ()