Čtyři generace pod jednou střechou, to nevěstí nic dobrého. Obzvlášť když Hanákovi nejsou tak docela normální. Babička píše detektivky, které nikdy nikdo nevydá, maminka Cilka miluje operní árie a tatínka Oldřicha zajímají jen želvy Poldinky. Jejich dcera Pavla vášnivě cvičí jógu, její manžel Petr nejraději čte noviny, jí nebo spí. Nejmladší členové rodiny, kterým nikdo neřekne jinak než raubíři, s rozkoší vymýšlejí lumpárny. A Káča, mladší dcera Cilky a Oldřicha, se chystá jim představit svého nastávajícího Zdeňka… V téhle rodině není nouze o překvapení. Jak to dopadne, když se konečně dostaví toužebně očekávaný malíř? Co způsobí větší rozruch – nečekaná návštěva tetičky, nebo zpráva o miminku? (Česká televize)

monolog

Co říct, abych neopakoval? Že ten seriál mám natočenej na kazetě a pouštím si ho vždycky, když potřebuju spravit náladu? Že takovou rodinu bych chtěl taky? Že je to tak neuvěřitelně dobře zahraný, že by ani člověk nevěřil, že je to z větší částí všechno improvizace a točení naostro? A taky se tam pár chybiček vloudilo, třeba Medřická oslovila jménem Zdeňku Zdeňka Řehoře, a ne Jaromíra Hanzlíka, ale je taky pak pěkný sledovat, jak to ostatní zachrání a zahrají do ztracena. Taková normální rodinka je prostě ideálem rodiny, jaká by měla být, a to nejen ve filmové, ale i herecké podobě. A navíc poslední role před kamerou Oldřicha Novýho, který i v dvaasedmdesáti dokazuje, že hrát umí a neztratil nic ze svého naturelu. ()

Tunri

Nejlepší, perfektní, úžasné. Takhle vypadá komedie s perfektním hereckým obsazením. V pár dílech příjemně překvapí pan Oldřich Nový jako gentleman. Nevím, jestli je to pro dnešní mládež, ale já na tom vyrůstala a možná i proto mám tak ráda tenhle druh humoru. Doporučuju naprosto každému, kdo se chce pobavit. ()

PetrPan

Ach jo! Vždycky když vidím tenhle skvost televizní zábavy, přijde mi na mysl, kde že ty loňské sněhy jsou. V době kdy sledujeme podobné trapasy jako jsou Nováci, Policajti z předměstí a další ptákoviny je každé znovuuvedení tohoto klenotu skvělou připomínkou toho, že i Češi umí vytvořit skvělou situační komedii (čili sitcom, jak se dnes říká, ach jo) ()

NinadeL

8/8 Klasická situační komedie z pera Fan Vavřincové, která publikovala již před válkou v Listu paní a dívek a Ahoj na sobotu. Mimo Rodinku se proslavila též Evou tropící hlouposti. Poměrně zdařilé počátky nového televizního formátu bohužel poněkud kalí existence velmi nepodařeného stejnojmenného filmu Patrika Hartla z roku 2008. Celou trapnou situaci zachránil až Dušan Klein, který natočil regulérní pokračování seriálu s původními herci. Takto mohou být Poldinky navždycky v klidu. ()

Sosak

Překvapivě skvělý miniseriál s naprosto jednoduchým námětem o jedné rodině, odehrávající se pouze v asi dvou pokojích s minimem postav a v černobílém hávu. I tak se na to ale dá koukat znova a znova. Nenásilný a naprosto rodinný humor funguje skvěle a všichni herci se svých postav chopili přímo skvostně. Tohle se tu dneska už netočí. ()

• Na seriál velmi volně navázal kreslený seriál, který vycházel na zadní straně časopisu Ahoj na sobotu. Protože v něm už se objevily prvky, kvůli kterých se nepokračovalo v natáčení, Fan Vavřincová později dementovala, že by námět ke všem epizodám vzešel od ní. (Robbi)
  • Jaromír Hanzlík (Zdeněk Tumlíř) v pořadu Úsměvy (od r. 1997) zavzpomínal, že při natáčení mohli herci volně improvizovat, aby jejich role byly humornější. (Amneris)

Zemřela herečka Jana Štěpánková

Zemřela herečka Jana Štěpánková

21.12.2018

Česká herečka Jana Štěpánková zemřela. 84letá dáma nakonec nezvládla boj s těžkou nemocí, podle všeho zemřela již v úterý, dnes se s ní pak měli rozloučit její blízcí. Mezi její nejznámější role… (viac)

Taková normální rodinka je zpět!

Taková normální rodinka je zpět!

20.04.2007

Je už takovým nepsaným zvykem, že se úspěšné filmové tendence ze zahraničí časem dostanou i k nám. V zámoří trend nekonečných remaků a pokračování snad už dosáhl svého vrcholu, zatímco u nás se tato… (viac)