Nová setkání se "starými" oblíbenými hrdiny seriálu Taková normální rodinka Pavlou, Káčou, Zdeňkem, s dvojčaty-raubíři Petrem a Pavlem, z nichž už jsou muži v nejlepších letech, ale také s novými členy rodiny Janou, Andulkou, Honzou, Mančou a dalšími. A samozřejmě se želvičkami Poldinkami... (TV Nova)

NinadeL

6/6 Jako epizodický seriál to má určité opodstatnění, ve filmovém sestřihu něco takového nemá co dělat. V knižní podobě není důvod cokoli vytknout. Protože to jediné, co zde funguje na výbornou, je rozprostření dílčích dějových liniích a jejich společné vygradování. Plus sem tam nějaká hláška, která jakoby vypadla z orginálu. Nicméně generační navázání je velmi příjemné. Štěpánková, Kolářová, Hanzlík (i Petr Forman) jsou na svých místech, z nových tváří může potěšit Kostka a Konvalinková. Zásadní chybou je pak tempo vyprávění a masivní product placement na jeden nejmenovaný super hyper a střechu na celý život. ()

kingik odpad!

Nové setkání se starými postavami přinese divákům jen zklamání a omšelá vzpomínka na kdysi výjimečně hrající hereckou gardu se rázem teleportuje k Lucii Konečné. Špatná scenáristka pokračovala ve své devastující činnosti a za svoji další oběť si vyhlédla pokračování legendárního sitcomu, u něhož do nestravitelné úrovně přepracovala práci Fan Vavřincové, která televizním divákům dala vtipnou, anti-socialistickou rodinku, která svého času ve své rozlehlé vile originálně a po svém řešila nesmrtelné rodinné etudy. Ti nejkvalitnější herci podávali ty nejkvalitnější výkony. Nyní torzo vegetujících herců z původní sestavy podává ty nejmizernější herecké výkony. Určitě je za ztrátou formy i to, že jsou o 40 let starší, ale klíčovým fiaskem je neforemně spatlaný scénář, v němž není ani památky po tehdejší kvalitě a vtipné invenci, která bavila diváky po generace. S tímto sitcomem má před sebou divák současný stav seriálové tvorby, který je dlouhodobě zmítán křečí a je vykoupen lacinými a velmi slabými nápady scenáristky bez talentu, která není schopná utvořit, byť jen drobný náznak sofistikovaného dialogu. Hanzlík zapomněl hrát, Štěpánková působí unaveně, Kolářová se z nulového scénáře snaží vytřískat setinu hereckého uchopení role, ale Káča, Pavla a Zdeněk už prostě vtipní nejsou. Omladina kolem nich je pak typickým vzorcem dnešního herectví, které blbý scénář jenom podtrhne. Dušan Klein zlikvidoval auru původních postav, když jeho nezdařilé režijní podání je jeden velký zmar, které znásobuje neschopnost a neohebnost scénáře, v němž už není ani místo pro rutinu, ale jen pro seriálový odpad, kdy je vše úplně špatně. Takhle se Rodinka vracet neměla. Kvalitní divácký zážitek z ní není. Milovníci propadů kvality do padesáté toalety si však jistě přijdou na své. 0% ()

dogrose odpad!

Otřes. Odnikud nikam, žádný vtip, trapné dialogy. Herci statují. Pavla poprvé v životě vidí varnou konev (ačkoli nelze přehlédnout, že je původní dům moderně zařízen), Zdeněček zničí, na co sáhne a přitom neustále opakuje repliky z původní verze. Neustálé odkazy na původní sitkom nepůsobí jako svěží aktualizace, ale jako trapná vycpávka, protože čím jiným vyplnit čas, když děj to nemá a jako konverzačka je to naprosto bída. Nevěřím svým očím, že tohle točil Klein. A to přehlížím, že jim to nevychází časově (věk Lucky Vondráčkové). Původní sitkom pokládám za geniální a dosud nepřekonaný z řady důvodů: scénář s dobře vystavěnou kompozicí a gradovanou zápletkou, vtipné dialogy, perfektní herecké obsazení, takže místy se improvizovalo a vůbec to nevadilo, vtipná témata odvozená z (tehdejšího) reálného života. Je mi smutno, že vynikající herci jako Hanzlík, Kolářová a Štěpánková hrají tohle. A to jsem myslela, že mne po letošní premiéře Saxany už nic horšího nečeká. Proč se takové věci točí? Chybí tvůrcům sebereflexe? Zkoušejí, co snese konzumní divák? ()

Pepinec odpad!

Neuvěřitelný, co se dneska lidem dovolí. Samo o sobě je tohle seriálové houno zralé na sešup fekálním potrubím, protože je a) nevtipné, b) nesympatické, c) pomalé jako Poldinka při úprku do kopce a za d) trapné. Když k tomu ovšem přidáme i neskutečnou drzost sahat na legendu a pokus o její zneuctění módním trendem přiživování se na druhých, nejradši bych celou Rodinku i s tvůrci poslal na léčení bez možnosti návratu. ()

Martin741

Takova Normalni rodinka po 40 rokoch. Pokial pra Takova Normalni rodinka bola normalizacna kvalitva, tento serial uz nedosahuje urovni povodneho z roku 1971. Ale stale pre mna dobre : dobre sa mi pozeralo na Hanzlika /Romance pro Kridlovku/, Luciu Vondrackovu /Helena Vondrackova je jej teta/ ... dalo sa to dobre zniest : 66 % ()

• V původní rodince hrají raubíře kluci Hybšovi, tak tady je hrají „kluci“ Formanovi. (JT19)