Star Trek: Lower Decks

USA, (2020–2023), 17 h (Minutáž: 23–30 min)

Tvorcovia:

Mike McMahan

Tawny Newsome, Jack Quaid, Noël Wells, Eugene Cordero, Dawnn Lewis, Jerry O'Connell, Fred Tatasciore, Gillian Vigman, Paul Scheer, Jessica McKenna (viac)

Recenzie používateľa PKD k tomuto seriálu (26)

Bod zlomu 2: Paradox (2022) (S03E08)

Jsem velmi spokojen. Razantní zlepšení po té zhovadilosti před tím. Mělo to vše. Emoce, trochu toho filosofování a žůžoidní závěr, který by Boimler dle svého vyjádření moc neocenil.;-) A samoz. pár super velikonočních vajíček, na které já v tomto tv s. prostě slyším. A třída Sovereign vypadá pořád úžasně. Ten design je prostě nadčasový. ()

Důvěryhodné zdroje (2022) (S03E09)

A ještě lepší, než 8.;-) Vypadá to, že 2.pol. u mě zatím boduje o něco lépe, než ta 1. Nová loď třídy Texas, Breenové a svým způsobem pokr. TNG dílu Symbiosis. Motiv reportérky mi připoměl jistý díl B5 či BSG v.2.0 Jen ten poněkud otevřený konec mě zmátl. Ale nepředpokládám, že by takto dlouho odstavili zrovna postavu, která je očividně v LD tou hlavní. Jen mě už několik dílů mate, co furt dělá na můstku ten ptačí psycholog, který měl aspoň dnes, docela ftypný příspěvek s matkou.:)  Pořád si nemohu zvyknouti na tu zvýšenou vážnost. Ale sám jsem to tak dlouho chtěl, tak tady to mám.;) ()

Hvězdné nebe vůkol (2022) (S03E10)

MacMahan nelhal. T´Lyn je zpět. ;-) Ale nechal si ji až úúúúplně na konec, grrrr. Doufám tedy, že ve 4.s. bude míti více prostoru, než jen 2 věty. A jak tak vidím, má tzv. propůjčenou hodnost. Zdraví nedobrovolní flotiláci na Vooooy. Jak by řekl Boimler.  Démonický admirál kouřící doutník? Zdraví býv. kpt. Rios. Záchvat smíchu při záběru na alternativní verzi posádky Cerritosu. Hmyzí Boimler je stále TOP. To je na infarkt. + jeho squellé napodobování velících důstojníků. Samoz. jde o nejakčnější díl zatím vůbec. Toliko střílení (a zase ty phasery ve warpu, zdraví STV, chjo) tady nebylo snad od DS9. Nepřehledné patlaniny v DSC, nepočítám. A potitulková scéna? To nemůžu vyzraditi, páč spoilerové peklo, víme? Tak zase za rok. Byť je ve hře ten o něco dříve crossoverový díl ve 2.s. SNW. To bude teprve rachot. Lower Decks go! Bonus pro TOSkaře, monitor zavilého computeru Aledo, alá M5. ()

Twovix (2023) (S04E01)

Twovix, Tuwix, hymbajs šůvix! Todlencto je ultimátní pocta STV a hl. jednoho z absolutně nejodpadovějšího dílu celého STVoy a možná i ST éry 87-05 obecně. Až bych řekl, že o něco lepší. Je tady Klaun. Ano, TEN Klaun z pro mě ultimátního STVoooy dílu. A vůbec. Je tady všechno. Včetně postavy z Fair Havenu a já už se nemohu dočkati, na ty infarktové komenty těch, kteří ono holo městečko nenávidí z celého mozku.;-))) P.s. proč tam hergot nebyl Vodouš?! Jsem rozezlen na nejvyšší míru.:))) P.p.s. T´Lyn rulezzz! ()

I Have No Bones Yet I Must Flee (2023) (S04E02)

Moopsy! Moomins meets Pokemons. Až ho uvidíte a uslyšíte, bude vás děsiti. Ale to až potom. Napřed ve vás totiž vzbudí jošťomiloučké pocítky. A až nadejte čas, tak se vše....změní. Kosti, zuby...ajajajaj. A vy též. Dokonalá pocta the Klec. Sladkobolné ´´loučení´´ s dřívějšími životy v podpalubí našich dobrých známých, včetně oplzle proslulé scény z TNG (která mi přišla jaksi podivná i při 1.shlédnutí, tehdy před asi 100 lety) která zde má takový tunning, že vám poletí sopel z nosu.;-))) TOPky: Boimlerova kajuta nad Bussardovým kollectorem (to nevymyslíš) či Ransom+Marinerová. ()

Caves (2023) (S04E08)

Jeskyně obecně moc nemusím, přesto jsem si tento díl velmi užil.:))) A ted vážně. Až na těhotného Rutherforda, byly všechny minihistorky opravdu záživné. Dokonce i ta v turbovýtahu. Special quest stars Vendořané z mého totál TOP dílu z TASky, u které se stále debatuje, zda je kanonická či ne. No, když pominu fakt, že já mám dávno jasno, tak díky LD, je stejně čím dál více. A to je moc dobře. ()