kyjo

Animace a scénografie super! Prostředí a reference celkově navozujou atmosféru TNG, což je plus. Všechno ostatní je docela hrůza. Infantilní humor, vtipné jsou tak 2-3 gagy z 10. Otravné sjw-archetypální postavy, polovina z nich snad jede na kokainu nebo co. Asi na něm jeli i scénáristi. Že se lidi ve hvězdné flotile 24. století mezi sebou baví jako hyperaktivní mileniálové? Cringe AF. ()

PKD

1.s. je teď již ze zpětného pohledu šílenější a nahláškovanější. A když už máme téměř 2.s. celou, tak pokud zabilancuji, tak bych se lehce zatím přikláněl k této, než ke 2.s. která je v červených číslech zatímco tato ne. Tedy v době, kdy to píši. Vskutku zajímavé. P.s. na 2.str. mi ale nevadí, nechati více odpočinout svým bránicím u 2.s.;-) ()

cyphercz

První řada Lower Decks je pro mě jednoznačně zklamáním, i když ne takových rozměrů jako Discovery či Picard, dále však pokračuje mizérie nového Treku pod vedením CBS/Secret Hideout. Je pravdou, že posledních pár epizod šlo s kvalitou mírně nahoru, No Small Parts je pak nejlepším počinem první sezóny, stále je to však seriál plný infantilního, trapného a především nevtipného humoru, kdy si tvůrci z nějakého naprosto záhadného důvodu vsugerovali, že čím víc hlášek postava vychrlí, tím víc se budou diváci smát, což je samozřejmě kardinální nesmysl - je naprosto ta samá situace jako s remakem Ghostbusters a stačí se podívat, jak byl ten film divácky přijat... Jenže když jsou tvůrci neschopná paka, tak je zkrátka toto asi maximum co dokáží vyprodukovat. Velký problém mám i s hlavními postavami, které se chovají jak smyslů zbavení retardi daleko za hranou jakékoliv uvěřitelnosti či konzistentnosti - v jedné epizodě je Mariner vyšinutý maniak, který se vyžívá v chladnokrevném vraždění svých kolegů a dokonce chce zabít vlastní matku, byť je to simulátor, aby pak v další epizodě zase byla milující dcerou, která se pouze stydí za "trapnost" svého rodiče, jak kdyby byla 15 letý pubertální fracek... To i Fry z Futuramy vedle hlavních postav Lower Decks působí jako dospělý a vyzrálý jedinec, což je opravdu tristní. Hodnocení první řady: 40% ()

M.i.k.e

na Lower Decks je vidět, že tvůrci mají Star Trek rádi, ale taky se nebojí si z něj udělat srandu a to je vždycky plus. Ne vždycky sice padne gag na úrodnou půdu, nicméně jako lehká parodie říznutá poctou všem Star Trek seriálům a zároveň snahou být regulérní a právoplatnou alternativní odnoží to docela funguje...60% ()

VanTom

Prvních pár dílů mě nenadchlo, karikovaní hrdinové (lůzři + nerdi) se mi málem protivili, ulítlé parodické zápletky se topily ve snaživé (ne)originalitě a zběsilý, afektovaný humor svou vysokou, neúnavnou kadencí cíle víc míjel, než zasahoval. Odkazy na známé trekovské reálie z dialogů neorganicky trčely, nejednalo se totiž o sofistikované dějotvorné prvky, jen primitivní narážky pro fanoušky. Nicméně vzestupnou tendenci nešlo přehlédnout, "podpalubní" čtveřice (i osádka můstku) nakonec ožila, snad se i někam (kousínek) posunula. V pozdějších epizodách už měly scénáře hlavu i patu, ty závěrečné dokonce i epické vesmírné bitvy (a potěšující camea). V globálu tedy z Lower Decks S1 nemám vůbec špatný pocit. ()