VanTom

Tentokrát převažují z Lower Decks rozpačitější, resp. spíš nijaké dojmy. Je to celé hrozně rychlé – vtipy, zápletky. Přesto (situační) humor často pobavil a co se týče trekovských narážek, tam jsem i akceptoval jejich "výčtový" ráz, jenže přes zběsilé čtení titulků nebyl prostor si cokoliv vychutnat. Nemůže být také řeč o příběhovém zaháknutí, tudíž závěrečný cliffhanger vyšel skoro z ničeho. Myslím, že určité zpomalení a nadechnutí by vůbec neuškodilo (plus samozřejmě víc Pakledů! ;)). ()

cyphercz

Musím říct, že druhá řada, zejména její druhá půlka, mne velmi pozitivně překvapila. Seriál jako by nabral nový dech, ubral na kulometné palbě jednoho trapného gagu za druhým, psychické lability hlavních postav, co se v mnoha dílech první řady a první půlky té druhé chovali jak smyslů zbavení magoři a voilá, ono to funguje... Nevím, jestli se obměnili scenáristi, či tvůrci sami uznali, že tudy asi cesta nevede, každopádně za tento posun jsem rád a Lower Decks je nyní suverénně nejlepším "NuTrekem". Víc než 3 hvězdy ale dát nemohu, jednak mi je spočetlo čsfd na základě hodnocení jednotlivých epizod, dal bych je ale i tak, kvalita dílů je jak už jsem nastínil výše dosti nevyrovnaná, navíc stále vidím prostor pro to, aby hlavní postavy ještě trochu více dospěly a nechovaly se v určitých momentech jak 15 letí puberťáci (Mariner a její "ugh, mami, ty jsi tak trapnáááá" apod.). Na třetí řadu se ale budu těšit, našlápnuto mají tvůrci víc než dobře. 60% ()

• Jeden z počítačov uskladnených v Daystromovom inštitúte nesie logo televíznej spoločnosti CBS. (koba)