Uvěřitelný film o pauze v manželství, stálosti vztahů, empatii a mnoha dalších věcech. Inteligentní, přemýšlivá, jemná komedie s Jenovéfou Bokovou v hlavní roli. Saša (Jenovéfa Boková) cítí, že se její vztah s manželem Karlem (Miloslav König) vyčerpal, a tak od něj na čas odchází. Nachází chvilkový azyl u Dušana (Bohdan Karásek), starého známého, který jim kdysi hrál na svatbě. Oba se snaží zorientovat ve svých vztazích a vzájemně jsou si v tomto tápání oporou. Celovečerní debut Bohdana Karáska klade důraz na přirozenost dialogů i hereckých výkonů. S neokázalou elegancí a subtilním humorem představuje svět třicátníků, kteří hledají, nacházejí a někdy i ztrácejí přátele i životní partnery. (Marienbad Film)

KNicole

Není to film, který má ambici svým příběhem nebo originalitou bořit kinosály, jenže právě v tom je nakonec jeho podstata. V jednoduchým ději vyniká skvělý scénář a zábavné dialogy, které umějí jedničkově vystihnout bolesti a strasti partnerskýho soužití, a vlastně lidskýho soužití tak vůbec. Jenůfka v hlavní roli mě baví, Karáskovi za dvojroli režiséra i (skvělého) herce vzdávám čest. Ale snímek je to pro přemýšlivce - Kameňákové propletence v tom nehledejte. ()

mira007

Od první do poslední minuty nudná konverzační věc, kde se plká jak ze života o ničem, tahají se moudra z hlavy a technicky to je na úrovni bakalářské práce studenta filmové školy. Film Bohdana Karáska vypadá jako dokument ze života autora. Prostě ráno zápl kameru a nechal ji pár dní běžet.. Dvě hvězdy za Jenovéfu z Boku. ()

Fifer

Pokusit se být český Linklater není snadné. Film v druhé půli ztrácí dech a hovory se opakují. Špatné záběry bez svícení mi nevadí, mám raději přirozenost. Herci byli dobří. ()

Mackoun

Postava Dušana mě místy až děsila. Vnímal jsem jí jako odstrašující případ jednoho z multivesmírů, kde se má single existence single protáhne déle, než se slučuje s mou aktuální představou o spokojené budoucnosti. Naštěstí se mi o něm nezdálo a zdát doufám ani nebude, natož abych se k tomuhle opravdu dopracoval. Po téhle "pozitivní" facce jsem přešel na seriál Years and Years a má denní náplň negativních prognóz dosáhla přijatelného maxima. ()

Kulda24

Odlehčené a skvěle napsané drama, komedie, se kterým se mohou nejedni z nás ztotožnit. Příběh o lásce a vztazích, které se v dialozích opírá o velice zajímavé a někdy až filosofické témata, či otázky. Je to vážně skvěle napsané. Herci a herečky jsou velice slušní, dobře reprezentují dnešní dobu a také díky jejich "mám v pičismu" se na film kouká opravdu příjemně. Sám osobně se s mnoha myšlenkami z filmu ztotožňuji a díky tomu se ke mně dostal blízko. Kdo má rád bohaté dialogy a rád se u toho zamyslí, tak je toto opravdu pro něj. 80% ()

veronica 01

Nemám moc ráda, když se lidé takhle přehnaně prožívají. Nejspíš kvůli tomu jsem nedokázala sympatizovat ani s jednou postavou tohoto filmu. Jenovéfu Bokovou mám jako herečku ráda, ale mohla by se naučit normálně mluvit, občas jsem měla problém jí rozumět. ()

Gaia.M

Přiznám se, že bych asi nevydržela 111 minut sedět před televizí, nic dalšího nedělat a jen se dívat. Ale měla jsem to puštěné jako zvukovou kulisu k mojí práci a bylo to bezvadný. Bavilo by mě to poslouchat jako třeba audio knihu. Takže za mě tak na půl ano, na půl ne. ()

vojo

Išiel som do tohto po prečítaní sprievodného textu k filmu a pozretí  jeho stopáže trochu s obavami. Tie sa rozplývali s každou scénou a každým dialógom. A nakoniec mi tam nepripadala ani minúta navyše. Výborná konverzačná záležitosť na tému pochybnosti v láske. Asi si ju vychutnám aj viac než raz. ()

rivah

Vztahy a názory (nejen) pražských dvaceti a třicetiletých, tápajících a většinou neukotvených, podané formou volných monologů a dialogů. Film působí neotřele a zaujme - tedy zaujal by více, kdyby postavám bylo lépe rozumět, zejména (ne)artikulace a drmolení Jenovéfy Bokové je katastrofální. Kdosi tu cituje Rohmera (k němu je film v poměru 1:100) a Linklatera (tam už je ten poměr příznivější). Přes všechny nedostatky je to aspoň něco, na co se dá dívat a vnímat - na rozdíl od 90% produkce, jakou ročně vyplodí čeští filmaříci.(70%) ()

Trixinka

Jenovéfu Bokovou mám celkem ráda, jen proto nedám odpad. Jinak to byl film o ničem, ukecaný, nudný, plný rádoby mouder o životě. Chvílemi jsem ještě ke všemu vůbec hercům nerozuměla, zvuk byl teda hodně špatný. Už nikdy více toto "dílo". ()

Dave Lister

Český nezávislý nizkorozpočťák Karel, já a ty, jako by byl natočený pro manifest Dogma 95. Minimalistický počin debutanta Bohdana Karáska, je originálně pojatým konverzačním snímkem, který nemá v českém filmu obdoby. Nepřináší nic nového ani světoborného, ale je to příjemný svěží vítr, který v dnešní kinematografii chybí. Je to pohled do světa mladého manželského páru, jejich přátel a vztahů jako takových. O tomto tématu bylo natočeno u nás poměrně mnoho filmů, ale tento je jiný než všechny ostatní. Díky civilnímu a přirozenému herectví hlavních aktérů, jsem si připadal jako když sleduji konverzaci svých přátel od vedlejšího stolu. Zajímavý počin, který určitě stojí za zhlédnutí. ()

spacylemon

Karel, já a ty? Spíš Bohdan, já, možná ty, hlavně Bohdan a ještě Bohdan... Tyvole, já nejsem a priori proti filmům o zmatených filozofujících mileniálech, ale proč filozofujou tak plytce a instantně? Ovšem jedna převratná myšlenka se přece jen najde - označení manželky "stará" je vlastně pochvala. ()

Shaqual

Takhle upovídaný filmy mi jdou většinou hodně proti srsti, ale tohle je výjimka, za kterou jsem fakt rád. Bohdan Karásek má fakt co říct, a i když dějová linka úplně nekoresponduje s mojí dosavadní životní zkušeností, tak jsem se se všemi postavami ztotožnil tak, jak se mi to stává opravdu málokdy. Na tuzemskou produkci velmi milé překvapení. ()

Ceny české filmové kritiky – výsledky

Ceny české filmové kritiky – výsledky

02.02.2020

Nejlepším filmem roku 2019 byl českými kritiky zvolen road movie Staříci. Hraný debut Ondřeje Provazníka a Martina Duška o pomstě a spravedlnosti získal kromě nejvyššího ocenění na 10. Cenách české… (viac)

Letos v Marienbadu

Letos v Marienbadu

19.08.2019

V srdci malebných Mariánských Lázní se v termínu od 28. do 31. srpna 2019 uskuteční již čtvrtý ročník Marienbad Film Festivalu. Poklidné lázeňské město přivítá na konci prázdnin festival zaměřený na… (viac)